EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2008 ROKU


24.12.2008 Lublin Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw

WIĘCEJ INFORMACJI


18.12.2008 Lublin Akademi@ demokracji - podręcznik do kształcenia obywatelskiego i politycznego młodzieży

Zachęcamy do zapoznawania się i zamawiania publikacji „Akademi@ demokracji. Podręcznik kształcenia obywatelskiego i politycznego młodzieży”. Podręcznik ten ma stanowić odpowiedź na takie problemy współczesnej Polski, jak małe zaangażowanie obywateli, zwłaszcza młodzieży w życie publiczne czy niska frekwencja wyborcza.

WIĘCEJ INFORMACJI


28.12.-2008.- 05.01.2009 Nasutów Sylwestrowa wymiana młodzieży „Kulturalna Europa”

Po raz kolejny młodzież z Polski, Niemiec i Białorusi spotka się pod koniec roku, aby wspólnie świętować Sylwestra.

WIĘCEJ INFORMACJI


12-15.12.2008, Lublin Spotkanie na temat planowania strategicznego dla białoruskich organizacji społecznych

W dniach 12-15 grudnia 2008 odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”. Poświęcone ono było przygotowaniu planu strategicznego.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.12.2008, Lublin Spotkanie informacyjne Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Zapraszamy na spotkanie informacyjne PAŻP w dniu 18 grudnia 2008 r. dla osób zainteresowanych pracą kontrolera ruchu lotniczego. Praca jako kontroler ruchu lotniczego to szansa na ciągły rozwój i szkolenia oraz zatrudnienie w stabilnej i ciągle rozwijającej się firmie. W związku z rozwojem lotnictwa w Polsce, Firma w ostatnim czasie regularnie prowadzi nabory do pracy.

WIĘCEJ INFORMACJI


03-06.12.2008, Lublin Wolontariat – kluczem do sukcesu młodych ludzi

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw ma zaszczyt zaprosić na konferencję pod hasłem: „Wolontariat – kluczem do sukcesu młodych ludzi" - poświęconej możliwościom rozwoju osobistego jakie dają młodym osobom dostępne formy wolontariatu w województwie lubleskim. Konferencja odbędzie sie 19 grudnia 2008 roku o godz.10.00 w Sali Obrad w Ratuszu Urzędu Miasta Lublin.

WIĘCEJ INFORMACJI


02.12.2008, Lublin Rusza nowy magazyn web TV diverCITY

Start nowego magazynu telewizyjnego diverCITY oraz produkcja dwóch innych magazynów: TV diverCITY i Świadkowie wojny to główne wydarzenia pokazu finałowego projektu Free Media Bridges, który odbył się 02 grudnia w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


03-06.12.2008, Lublin Międzynarodowa sieć Platforma w Nasutowie

W terminie 3-6 grudnia 2008 odbywa się w Nasutowie międzynarodowe spotkanie członków Platformy. Platforma jest nieformalną strukturą wspierającą mobilność młodych. Platforma powstała w roku 1986 i pierwotnie skupiała władze regionów i miast z Europy. Członkowie Platformy organizowali międzynarodowe spotkania i seminaria młodzieży o różnej tematyce.

WIĘCEJ INFORMACJI


04.12.2008, Lublin Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych programem „Młodzież w działaniu” 16 grudnia 2008 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na spotkanie informacyjne poświęcone programowi Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu".

WIĘCEJ INFORMACJI


04.12.2008, Lublin Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich - "Europa Dialogu"

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, działające przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, wspólnie z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej zapraszają na doroczny zjazd Szkolnych Klubów Europejskich. Zjazd pod hasłem „Europa dialogu” odbędzie się 4 grudnia 2008 roku w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie w godzinach 11:00-14:00.

WIĘCEJ INFORMACJI


02.12.2008, Lublin Pokaz finałowy Prioritaire! w Lublinie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte i pokaz finałowy europejskiego magazynu telewizyjnego oraz prezentację wykorzystania mediów w edukacji i pracy organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 grudnia br. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Instytutu Europy Środkowo – Wschodniej przy ul.Niecałej 5.

WIĘCEJ INFORMACJI


09-10.12.2008, Lublin Szkolenie nt. zarządzania projektami społecznymi

Europe Direct – Lublin serdecznie zaprasza studentów ostatnich lat oraz osoby bezrobotne z województwa lubelskiego na bezpłatne szkolenie dotyczące zarządzania projektami społecznymi finansowanymi ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

WIĘCEJ INFORMACJI


29-30.11.2008, Nasutów Andrzejki 2008

Uwaga Słuchacze Akademii Złota 9! Zapraszamy do udziału w spotkaniu szkoleniowym Akademii Złota 9. Spotkanie odbędzie się w ośrodku Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie w dniach 29-30.11.2008r.

WIĘCEJ INFORMACJI


14-15.11.2008 Nasutów Wyjedź na Wolontariat Europejski!!! Warsztaty dla potencjalnych wolontariuszy EVS

W dniach 14 – 15 listopada 2008 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k. Lublina odbędą się warsztaty skierowane do wszystkich osób zainteresowanych wyjechaniem za granicę w roli wolontariusza w ramach Akcji 2. Programu „Młodzież w działaniu” - Wolontariat Europejski (EVS).

WIĘCEJ INFORMACJI


...11.2008 Konsultacje dotyczące Programu „Młodziez w działniu”

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza wszystkie osoby zainteresowane realizowaniem projektów w ramach Programu „Młodzież w działniu” na bezpłatne konsultacje. Program "Młodzież w działaniu" jest programem Komisji Europejskiej wspierającym uczestnictwo młodych ludzi w edukacji pozaformalnej.

WIĘCEJ INFORMACJI


27-28.11.2008 Nasutów Szkolenie nt. funduszy strukturalnych dla dyrektorów szkół i nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin serdecznie zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli i pedagogów zainteresowanych tematyką pozyskiwania środków europejskich na bezpłatne szkolenie dotyczące Funduszy Strukturalnych dostępnych w województwie lubelskim.

WIĘCEJ INFORMACJI


06-08.11.2008, Lublin Szkolenia na temat ewaluacji kampanii wyborczej oraz planowania strategicznego dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 6-8 listopada 2008 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyło się piąte spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

WIĘCEJ INFORMACJI


06-09.11.2008 Nasutów Szkolenia na temat ewaluacji kampanii wyborczej oraz planowania strategicznego dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 6-9 listopada 2008 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się piąte spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

WIĘCEJ INFORMACJI


23-28.10.2008 Muenster Festiwal INTERCULT

Jak młodzi ludzie z różnych krajów mogą się spotkać i stworzyć bardzo ambitny produkt końcowy o wysokiej jakości i przekazie społecznym?

WIĘCEJ INFORMACJI


26-27.11.2008 Nasutów "Przedsiębiorczość młodzieży" Seminarium szkoleniowe

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie zaprasza przedstawicieli szkół średnich z województwa lubelskiego do udziału w seminarium szkoleniowym „Przedsiębiorczość młodzieży”.

WIĘCEJ INFORMACJI


18-21.11.2008 Nasutów Zostań koordynatorem projektów młodzieżowych!

Jak co roku, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na kilkudniowe szkolenie dla multiplikatorów w Nasutowie, podczas którego osoby chcące zostać koordynatorami młodzieżowych projektów międzynarodowych mogą zdobyć niezbędną do tego wiedzę…. oraz szczyptę praktyki.

WIĘCEJ INFORMACJI


30.10.2008. Chatka Żaka Lublin Debata „Lublin Miastem Studentów”

Zapraszamy studentów Lublina do udziału w debacie nt: „Co Lublin proponuje studentom – pracę, kulturę, mieszkanie?”.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.10.- 26.10.2008. Blossin, Niemcy Młodzi o demokracji

Jest to polsko-niemiecka wymiana młodzieży, w której młodzież z podlubelskich Niemiec odwiedzi swoich rówieśników z Berlina.

WIĘCEJ INFORMACJI


12.10.- 18.10.2008. Nasutów Sytuacja gospodarcza Polski i Niemiec

Jest to polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, podczas którego młodzież porówna sytuację gospodarczą obu krajów, przede wszystkim pod kątem szans, jakie młodzi ludzie mają na rynku pracy w Polsce i w Niemczech.

WIĘCEJ INFORMACJI


10-11.10.2008, Lublin 15 lecie Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw
Konferencja:
Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej - wyzwania dla współczesnej Polski
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Domu Nasutów.

Piknik rodzinny w Nasutowie.

W ramach obchodów 15-lecia istnienia Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, w galerii malarstwa polskiego lubelskiego Zamku odbyła się konferencja "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej".

WIĘCEJ INFORMACJI


Listopad 2008, Lion 83 Sesja Francuskiego Tygodnia Społecznego "Religie - zagrożenie czy nadzieja dla naszych społeczeństw"

Organizatorzy Francuskiego Tygodnia Społecznego wraz z Europejskim Domem Spotkań- Fundacją Nowy Staw, Katolicką Agencją Informacyjną i Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zapraszają do udziału w 83 Sesji Francuskiego Tygodnia Społecznego, która odbędzie się w Lyonie w dniach 21-23 listopada 2008.

WIĘCEJ INFORMACJI


6-7.11.2008 Lublin Zaproszenie na szkolenie "Fundusze europejskie dla samorządów"

Punkt informacji europejskiej Europe Direct – Lublin zaprasza na szkolenie dla przedstawicieli samorządu terytorialnego z województwa lubelskiego poświęcone możliwościom finansowania projektów realizowanych przez jednostki samorządowe z funduszy UE. Szkolenie będzie trwało jeden dzień (od godz. 9.30 do godz. 17.30). Odbędą się dwie sesje w dniach 6 i 7 listopada (będą obejmować te same tematy). Szkolenie odbędzie się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie (ok. 15 km od Lublina).

WIĘCEJ INFORMACJI


5-11.10.2008 Lublin Walczmy o równą płacę!

Podczas warsztatów zorganizowanych w Nasutowie 18 młodych kobiet z Polski i Niemiec stawiło czoła problemowi dotyczącego nierówności kobiet na rynku pracy. Uczestniczki miały okazję spotkać się z doradcą zawodowym, porównać zarobki kobiet w krajach Unii Europejskiej oraz wziąć udział w lekcji profesjonalnego wizażu.

WIĘCEJ INFORMACJI


18-19.10.2008 Lublin Warsztaty dla nowych organizacji Wolontariatu Europejskiego

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na 2-dniowe warsztaty dla organizacji chcących działać w ramach Wolontariatu Europejskiego – Akcji 2 Programu „Młodzież w Działaniu”

WIĘCEJ INFORMACJI


14,21.10.2008 Lublin Spotkanie informacyjne dotyczące Wolontariatu Europejskiego

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wyjechaniem w roli wolontariusza do jednego z krajów Unii Europejskiej bądź jej Kraju Parnerskiego, na spotkania informacyjne dotyczące Wolontariatu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.10.2008. Tbilisi Europa i Kaukaz - relacja zdjęciowa

W niedzielę 05 października 2008 odbyła się w Tbilisi konferencja poświęcona sprawom edukacji, młodzieży i mediów obywatelskich.

WIĘCEJ INFORMACJI


5.10.2008 Lublin Europa i Kaukaz: młodzież, media, kształcenie

Jak uzupełnić swoją edukację o nowe formy kształcenia w Europie oraz jak nawiązać współpracę z centrami mediów obywatelskich z Polski, Niemiec i Ukrainy, o tym będą dyskutować uczestnicy konferencji „Europa i Kaukaz: młodzież, media, kształcenie”, która odbędzie się 5 października 2008 roku na Uniwersytecie Kaukaskim w Tbilisi.

WIĘCEJ INFORMACJI


26.09.2008 Lublin | Anna Moskwa Jestem i czuję się Polakiem

Tak mówili młodzi przedstawiciele duszpasterstw polskich i polonijnych, organizacji Polaków za granicą z Berdiańska, Grodna, Kaliningradu, Kowalczoków, Sankt Petersbura, Witebska i Wilna, którzy przebywali w Polsce od 9 do 19 września 2008.

WIĘCEJ INFORMACJI


25.09.2008 Lublin | Anna Moskwa Młoda Lubelszczyzna ma głos

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw serdecznie zaprasza młodych mieszkańców Lubelszczyzny do udziału w wielkiej debacie, która odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży pod hasłem „Młoda Lubelszczyzna ma głos!”. Debata rozpocznie się w dniu 10 października 2008 roku na Zamku Lubelskim w Lublinie, natomiast dzień wcześniej, czyli 9 października, młodzi ludzie zaczną pracę w grupach tematycznych.

WIĘCEJ INFORMACJI


22.09.-30.09.2008, Nasutów Aktywni społecznie

W terminie 22-30 września w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie miał miejsce projekt pedagogiczny, podczas którego młodzież z Polski i Niemiec dyskutowała na temat edukacji oraz pracy socjalnej w obu krajach. Podczas wizyt w domu dziecka, hospicjum i przedszkolu uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w tych placówkach i zdobyć nowe doświadczenia.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.09.-22.09.2008. Nasutów Film łączy ludzi

Podczas projektu młodzi Niemcy i Polacy spotkali się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie aby poznać kinematografię obu krajów, oraz poznać tajniki sztuki filmowej.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.09.2008. Rozpoczęliśmy realizację projektu „Pracująca mama”.

Do udziału w projekcie zapraszamy kobiety: - chcące wrócić do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem, - niezatrudnione i niezarejestrowane w urzędzie pracy oraz w KRUS, - zameldowane w powiatach: lubelskim, kraśnickim, łęczyńskim, janowskim oraz w mieście Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


14.09.2008 Lublin Nagroda dla Ojca Ludwika Wiśniewskiego OP

Pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji nagrody Młodzieżowej Rady Miasta Lublin zdobył dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski - były opozycjonista i kapelan Solidarności, społecznik od lat pracujący z młodzieżą. Jest m.in. założycielem "Akademii Złota 9".

WIĘCEJ INFORMACJI


5-13.09.2008 Lublin O traktacie z Lizbony i nie tylko

Mieszkańcy Europy chcą prawdziwych efektów, a nie abstrakcyjnych dokumentów. Traktat lizboński nie odpowiada współczesnym potrzebom i wyzwaniom. - Nie, to właśnie stare dokumenty traktatowe nie odpowiadają rzeczywistości i dlatego potrzebny jest nam dokument z Lizbony, aby przygotować Unię Europejską do roli globalnego gracza. Europa przyniosła już wymierne korzyści swoim obywatelom. Teraz trzeba stworzyć polityczne ramy dla niej, aby stawiła czoła nowym wyzwaniom.

WIĘCEJ INFORMACJI


09-13.09.2008 Nowy Sącz Podsumowanie Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Porozumienie o kształceniu obywatelskim młodzieży gruzińskiej zakończyło kolejną edycję Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowy Sączu. Porozumienie między organizatorami Forum i Uniwersytetem Kaukaskim w Tbilisi podpisano w obecności wicepremiera Gruzji Giorgi Baramidze. „ Wspólne wielonarodowe projekty, staże i praktyki oraz wsparcie dla organizacji pozarządowych to konkretny wymiar Forum w Nowym Sączu podsumował zawarcie porozumienia Baramidze. Sytuacja po konflikcie gruzińskim jednym z głównych tematów Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. W czterodniowym Forum w Nowym Sączu wzięło udział ponad 300 przedstawicieli organizacji społecznych, politycznych, dziennikarzy, reprezentantów organizacji pozarządowych i gospodarczych z 42 krajów Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Kaukazu.

WIĘCEJ INFORMACJI


10.09.2008 Premier Donald Tusk do młodych liderów obradujących w Nowym Sączu. Forum Ekonomiczne Modych Liderów

"Dla młodych ludzi, szczególnie dla tych, którzy mieszkają w Europie, przyszłość to wielkie wyzwanie i szansa. Dlatego to, co udało się wywalczyć mojemu pokoleniu, a jest to wartość absolutnie bezcenna, to jest wolność - swoboda życia, działania, wyboru własnej drogi życiowej..."

WIĘCEJ INFORMACJI


23.09.2008 Europejski Dzień Języków – spotkanie otwarte 23 września

Z okazji Europejskiego Dnia Języków punkt informacji europejskiej EUROPE DIRECT – Lublin zaprasza na spotkanie z trójką młodych europejczyków: Ricardo (Portugalia), Laurą (Estonia) i Malte (Niemcy), którzy pracują jako wolontariusze w Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw. Opowiedzą o swojej pracy i doświadczeniach w Polsce oraz o tym, jak znajomość języków obcych pozwoliła im na rozpoczęcie pracy wolontariackiej za granicą.

WIĘCEJ INFORMACJI


09-13.09. Nowy Sącz Forum Ekonomiczne Młodych Liderów
Tworzymy idee dla przyszłości Europy

Zapraszamy do serwisu internetowego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 09-13 września 2008 w Nowym Sączu. Jest to unikalne spotkanie młodych liderów społecznych, gospodarczych i politycznych z państw Unii Europejskiej, Bałkanów, Europy Wschodniej i Kaukazu. W Forum Ekonomicznym Młodych Liderów weźmie udział ponad 350 przedstawicieli organizacji społecznych, politycznych, dziennikarzy, reprezentantów organizacji pozarządowych i gospodarczych z 41krajów.

WIĘCEJ INFORMACJI


22-30.09. Nasutów Warsztaty pedagogiczne

Jest to kolejne polsko-niemieckie spotkanie młodych pedagogów, którzy podczas projektu nabędą cenną wiedzę na temat pracy z różnymi grupami młodzieży i dzieci. Podczas projektu odbędą jednodniowe staże w takich instytucjach, jak domy dziecka, świetlice wychowawcze, domy opieki społecznej, aby przyjrzeć się, jak w praktyce wygląda praca społeczna.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.-22.09. Nasutów Film łączy ludzi

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży zorganizowana razem z Bennohaus Munster, na której młodzi ludzie zgłębią tajniki kinematografii polskiej, niemieckiej, europejskiej i światowej.

WIĘCEJ INFORMACJI


06-13.09. Nowy Sącz "Porozmawiajmy" w Nowym Sączu 06-13.09.2008

O tym jak politycy i mieszkańcy Unii powinni reagować na bieżące problemy oraz o sposobach wyjścia z kryzysowej sytuacji po referendum w Irlandii będą rozmawiać młodzi Europejczycy w czasie siedmiodniowego seminarium 'Porozmawiajmy', które rozpocznie się w sobotę 06 września w Nowym Sączu.

WIĘCEJ INFORMACJI


24.08.-08.09. Nasutów Workcamp na cmentarzach żołnierskich

Już po raz drugi młodzież z Polski i Niemiec zajmuje się odnawianiem i porządkowaniem żołnierskich nekropolii z okresu I wojny światowej. Oprócz pracy, młodzież weźmie udział w licznych warsztatach, spotkaniach, a także zwiedzi Lublin i Kazimierz Dolny.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.09.2008 Twoja kariera w Twoich rękach

Wspólnie z Gminnym Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Nasutowie rozpoczęliśmy realizację projektu "Twoja kariera w Twoich rękach". Projekt adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.09.2008 Europo- poznajmy się przez sztukę!

Jak wiadomo, konkurs „Pomysłowa szkoła” został rozwiązany. Spośród nadesłanych prac zostały wyłowione trzy, które zostały uznane za najbardziej pomysłowe i odpowiadały wymogom całego konkursu. Wśród nich znalazł się szkic projektu napisanego przez gimnazjalistki ze Świdnika, które postanowiły zaprosić na wymianę młodzież z Finlandii, Bułgarii i Portugalii i poznać swoich przyjaciół z różnych stron Europy poprzez sztukę.

WIĘCEJ INFORMACJI


04.09.2008 U nas nadal wakacje- teraz polonijne

Jak wygląda życie młodych Polaków na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Rosji? Jak działają duszpasterstwa Polonii w tych krajach? O czym marzą młodzi przedstawiciele Polonii? Czym jest dla nich Polska? ... Te i inne pytania będą przedmiotem spotkania młodych przestawicieli duszpasterstw polonijnych z Berdiańska, Grodna, Kaliningradu, Kowalczoków, Sankt Petersbura, Witebska i Wilna.

WIĘCEJ INFORMACJI


04.09.2008
Przedsiębiorco- sięgnij po unijsze fundusze!- szkolenie

Europe Direct – Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej w Lublinie serdecznie zaprasza przedsiębiorców z terenu województwa lubelskiego na szkolenie poświęcone będzie możliwościom finansowania projektów realizowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej w latach 2007 – 2013. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina, Nasutów 98A (www.eds-fundacja.pl) w dniu 3.10.2008 r.

WIĘCEJ INFORMACJI


01.09.2008 Michał Wójcik Czy konflikt w Gruzji zdominuje debatę o przyszłości Europy?

O tym jak politycy i mieszkańcy Unii powinni reagować na bieżące problemy oraz o sposobach wyjścia z kryzysowej sytuacji po referendum w Irlandii będą rozmawiać młodzi Europejczycy w czasie siedmiodniowego seminarium 'Porozmawiajmy', które rozpocznie się w sobotę 06 września w Nowym Sączu.

WIĘCEJ INFORMACJI


17.09.2008 ; 23.09.2008 Spotkanie informacyjne dotyczące Wolontariatu Europejskiego

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, studenckich, a także władz lokalnych i wszystkich instytucji prowadzących działalność nie nastawioną na zysk na spotkania informacyjne dotyczące Wolontariatu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI


10.08.-21.08.2008 Nasutów Oaza różnorodności – projekt ekumeniczny

Młodzi Ukraińcy, Niemcy i Polacy spotkali się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie aby wspólnie odkrywać podobieństwa i różnice pomiędzy ich krajami, kulturami i wyznaniami.

WIĘCEJ INFORMACJI


25.08.2008 Szkolenie na temat wizualizacji kampanii wyborczej oraz produkcji materiałów wyborczych dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 21-23 sierpnia w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbyło się czwarte spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

WIĘCEJ INFORMACJI


24.08.2008 ; Ukraina - Michał Wójcik Młodzi ludzie odnawiają kapitał społeczny Ukrainy

Zdecydowana większość młodych liderów z zachodniej Ukrainy jest przekonana o tym, że należy wzmacniać kapitał społeczny w ich państwie, ponieważ bez niego nie może zafunkcjonować stabilny rozwój i integracja ze strukturami euroatlantyckimi. Aktywni młodzi ludzie, którzy spotkali się tym razem w Lublinie postanowili rozpocząć odnawianie kapitału, który Ukraina straciła i traci każdego roku wraz z emigracją tysięcy młodych i wykwalifikowanych Ukraińców na Zachód.

WIĘCEJ INFORMACJI


11.08.2008 Nasutów Razem na mecie

W dniu 11 sierpnia zakończyła się wymiana międzynarodowa "Razem do mety" ("Together 4 Glory") w której uczestniczyła młodzież z Łotwy, Polski i Włoch.

WIĘCEJ INFORMACJI


04.10.2008 Lublin Spotkanie ws. dotacji na prowadzenie punktów informacji europejskiej – Lublin

Spotkanie informacyjne w sprawie konkursu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Polsce na prowadzenie punktów informacyjnych o UE Europe Direct. 4 września 2008 r. o godz. 11.00 – 13.00, w siedzibie Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw ul. Leszczyńskiego 14/1-3, Lublin

WIĘCEJ INFORMACJI


02-10.08.2008 Nasutów Fotograficzne zbliżenia zakończone wystawą w Nasutowie

Czego mogą się nauczyć młodzi ludzie niemający do tej pory doświadczenia z fotografią podczas zaledwie ośmiu dni wymiany fotograficznej? Jak się okazuje te osiem dni były całkowicie wystarczające by młodzież mogła wyjechać do swoich krajów z Nasutowa z nową wiedzą i umiejętnościami zdobytymi z zakresu fotografii.

WIĘCEJ INFORMACJI


14-24.08.2008 Nasutów Projekt żonglerski Juggling Inspiration

W Nasutowie k/Lublina młodzi Hiszpanie i Polacy uczestniczą w projekcie ‘Żonglerska inspiracja’. Młodzież pochodzi z partnerskich regionów Murcia i Lubelszczyzny. Przez 10 dni uczą się i doskonalą umiejętności żonglowania wieloma rekwizytami: chustkami, piłkami, maczugami i obręczami żonglerskimi, rozkręcanymi talerzami, diabolo oraz uczą się jeździć na jednokołowych rowerkach.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.08.2008 Nasutów Rekrutacja uczestników na Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML) została zakończona.

Otrzymaliśmy ponad 500 zgłoszeń z 39 krajów ...

WIĘCEJ INFORMACJI


10.08.-21.08.2008 Nasutów Oaza różnorodności – projekt ekumeniczny /zapowiedź/

Jest to spotkanie młodych ludzi różnych wyznań z Polski, Niemiec i Ukrainy. We wspólnym projekcie uczestniczyć będą młodzi katolicy z Radomia, ewangelicy z Cottbus i prawosławni ze Lwowa.

WIĘCEJ INFORMACJI


21-24.08.2008. Szkolenie na temat produkcji materiałów wyborczych dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 21-24 sierpnia w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbędzie się czwarte spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

WIĘCEJ INFORMACJI


03-11.08.2008. Razem do mety!

W dniach 3-11 sierpnia 2008 roku w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieżowa „Razem do mety” (Together for Glory). W projekcie weźmie udział 33 młodych osób w wieku 13-15 lat z czterech państw: Łotwy, Polski, Słowenii i Włoch.

WIĘCEJ INFORMACJI


02-10.08.2008. Fotograficzne zbliżenia

W dniach 2-10 sierpnia 2008 roku w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieżowa „Bliżej nas” (Focus On Us). W projekcie weźmie udział 30 osób z pięciu europejskich państw: Hiszpanii, Łotwy, Polski, Portugalii i Włoch.

WIĘCEJ INFORMACJI


01-08.08.2008. Ekologia w niezależnych mediach

Okres letni szczególnie sprzyja rozwijaniu kreatywności i aktywności młodych ludzi podejmowanych w ramach różnorodnych projektów Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw. Już niespełna w dwa tygodnie po zakończeniu media campu w Nasutowie odbywa się kolejny , również należący do projektu „ Free Media Bridges from East to West”.

WIĘCEJ INFORMACJI


01.08.2008. Organizacja Wspierająca Wolontariat Europejski

Z dniem 1 sierpnia 2008 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw otrzymuje status Organizacji Wspierającej Wolontariat Europejski w regionie Lubelszczyzny, a także rozpoczyna realizację projektu mającego na celu wsparcia lokalnych organizacji i instytucji chcących uczestniczyć w Akcji Wolontariatu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI


01.08.2008. "Pracująca mama" - nowy projekt Fundacji

1 sierpnia 2008r. rozpoczynamy realizację projektu „Pracująca mama”.
Projekt skierowany jest do matek, które z powodu wychowywania dzieci przerwały lub nie podjęły pracy, nadal pozostających bez zatrudnienia, nie zarejestrowanych w PUP ani w KRUS. Chcemy pomóc im w powrocie na rynek pracy poprzez dostarczenie umiejętności poruszania się po nim, diagnozę kompetencji oraz podniesienie bądź aktualizację kwalifikacji zawodowych.

WIĘCEJ INFORMACJI


25.07.2008. Praca nad przygotowaniem podręcznika do obywatelskiej i politycznej edukacji młodzieży rozpoczęta

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem podręcznika do obywatelskiej i politycznej edukacji młodzieży w ramach projektu Akademi@ Demokracji. Sześć wyłonionych w drodze konkursu osób zajmie się do końca sierpnia opracowaniem poszczególnych modułów szkoleniowych podręcznika

WIĘCEJ INFORMACJI


25.07.2008. Zakończono realizację projektu: "Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy"

25 lipca 2008r odbyła się Konferencja podsumowująca projekt: "Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy" w hotelu "Campanile" w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


08-16.07.2008. Za nami kolejne międzynarodowe warsztaty medialne...

Co może wyniknąć ze spotkania młodych ludzi z sześciu krajów Europy na jeden tydzień w Nasutowie koło Lublina? Zależnie od zaangażowania uczestników rezultaty mogą przybierać różne formy.

WIĘCEJ INFORMACJI


01.07.2008. Wolontariat Europejski (EVS) w Polsce – pierwsze wrażenia i doświadczenia

Od 1 lipca 2008 roku gościmy w Fundacji Nowy Staw troje zagranicznych wolontariuszy, odbywających swój wolontariat w ramach Akcji 2 (Wolontariat Europejski / EVS – European Voluntary Service) Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej. Laura z Estonii, Malte z Niemiec i Ricardo z Portugalii przyjechali do nas na rok, by pomagać w działaniach, przede wszystkim medialnych, Fundacji oraz zdobywać nowe doświadczenia i poznawać polską kulturę i język.

WIĘCEJ INFORMACJI


07.07.-22.08.2008, Archiwum Państwowe w Lublinie Wystawa „Imiona zamiast numerów” otwarta

W poniedziałek, 7 lipca o godz. 13.00 w Archiwum Państwowym w Lublinie została otwarta międzynarodowa wystawa, ukazująca wybrane biografie byłych więźniów obozu koncentracyjnego Dachau. Wystawę zwiedzać można do 22 sierpnia w Archiwum Państwowym w Lublinie, ul. Jezuicka 13 (wejście od strony Katedry).

WIĘCEJ INFORMACJI


07.07.2008. godz. 13.00, Archiwum Państwowe w Lublinie Uroczyste otwarcie międzynarodowej wystawy „IMIONA ZAMIAST NUMERÓW”
Biografie projektu Księga Pamięci Więźniów Obozu Koncentracyjnego Dachau

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym otwarciu międzynarodowej wystawy pt. „Imiona zamiast numerów“. Wystawa ta pokazuje 15 biografii więźniów obozu koncentracyjnego Dachau powstałych w ramach projektu „Księga Pamięci” z Dachau. Otwarcie wystawy odbędzie się 7 lipca o godz. 13.00 w Archiwum Państwowym w Lublinie, ul. Jezuicka 13 (wejście od strony Katedry), wystawę można będzie oglądać do 22 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI


07.2008. Lublin - Nasutów Warsztaty dla walontariuszy

Warsztaty dla przyszłych wolontariuszy zainaugurowały wakacyjne spotkania Akademii Złota 9. W ośrodku szkoleniowym Dom Nasutów młodzież skupiona w lubelskiej akademii służby obywatelskiej rozpoczęła cykl szkoleń przygotowujących do pracy wolontariusza projektów międzynarodowych. W pierwszych tygodniu lipca zaplanowano spotkania poświęcone pracy w zespole, przygotowywania projektów, koordynacji współpracy międzynarodowej.

WIĘCEJ INFORMACJI


26-27.06.2008. Lublin Europa dla młodych

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę pt. „Młodzież w działaniu”. Jest to program Unii Europejskiej wspierający uczestnictwo w kształceniu pozaszkolnym i międzynarodową mobilność młodych.

WIĘCEJ INFORMACJI


26-27.06.2008. Lublin Europa dla młodych

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę pt. „Młodzież w działaniu”. Jest to program Unii Europejskiej wspierający uczestnictwo w kształceniu pozaszkolnym i międzynarodową mobilność młodych.

WIĘCEJ INFORMACJI


2008. Lublin - Nasutów - Małe Ciche Akademia "Złota 9" zaprasza :

- do udziału w szkoleniu wolontariuszy Akademii Złota 9. Szkolenie przewidziane jest dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w programy międzynarodowe w tym przede wszystkim w Forum Ekonomiczne Młodych Liderów.
- do udziału w letnim obozie Akademii Złota 9. Obóz odbędzie się (jak zawsze) w Małym Cichym k/Zakopanego w dniach 18-25 sierpnia 2008r. W programie zaplanowano wakacyjne wędrówki po górach, rozmowy z o. Ludwikiem i wspólne śpiewanie.

WIĘCEJ INFORMACJI


20.11.2008. Paryż European Forum on Youth and Moving Images (REJI 2008), Paryż

W dniach 20 listopada - 7 grudnia 2008 r. w Paryżu odbędzie się Europejskie Forum Filmowe REJI 2008 (European Forum on Youth and Moving Images). Forum organizowane jest przez organizację Kyrnea International i jej europejskich partnerów z okazji obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.

WIĘCEJ INFORMACJI


1.07.2008. Lublin Wolontariat Europejski w Europejskim Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw

Laura z Estonii, Ricardo z Portugalii i Malte z Niemiec – trójka wolontariuszy zagości w Fundacji od 1 lipca 2008.

WIĘCEJ INFORMACJI


24.06.2008. Nasutów Warsztaty z Programu Kultura

Serdecznie zapraszamy 24 czerwca 2008 r. w godz. 11.00- 16.00 na bezpłatne warsztaty dotyczące możliwości pozyskania unijnych grantów na projekty kulturalne.

WIĘCEJ INFORMACJI


22-29.06.2008. Lublin Razem Lepiej…. – czyli młoda Europa znowu w akcji!

Po raz kolejny młodzież gimnazjalna postanowiła skorzystać z możliwości, jaką daje program „Młodzież w Działaniu”. Tym razem tematem europejskiego spotkania młodzieży będzie tożsamość kulturowa.

WIĘCEJ INFORMACJI


19-21.06.2008. Nasutów Szkolenie na temat wystąpień publicznych i komunikacji społecznej
dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 19-21 czerwca w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyły się kolejne warsztaty dla kandydatów do białoruskiego parlamentu oraz członków ich sztabów wyborczych. Szkolenie poświęcone było wystąpieniom publicznym i komunikacji społecznej podczas kampanii wyborczej.

WIĘCEJ INFORMACJI


7-8.06.2008 Lublin Noc Kultury – Lublin, 7/8 czerwca 2008

Już po raz drugi w Lublinie odbyło się prawdziwe święto kultury. W jedną noc – z 7. na 8. czerwca – Lublinianie i goście mogli doświadczyć wielu przeżyć oferowanych im przez niemal wszystkie lubelskie instytucje i ośrodki kultury, artystów i animatorów kultury. Otwarte na oścież były teatry, kina, galerie, kluby. Ulice i place w centrum miasta zagospodarowały różnorodne grupy artystyczne. Każda dzielnica Lublina oferowała swoim mieszkańcom coś ciekawego i niebanalnego..

WIĘCEJ INFORMACJI


6.06.2008. Lublin Szkolenia regionalne - to już koniec!

Na początku czerwca zakończył się cykl szkoleń regionalnych nt. programu „Młodzież W Działaniu” oraz pozyskiwania środków z programu.

WIĘCEJ INFORMACJI


5-7.06.2008. Nasutów Szkolenie na temat organizacji sztabu wyborczego dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 5-7 czerwca 2008 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.2008 Ukraina Akademi@ demokracji na Ukrainie

W maju ruszyła rekrutacja słuchaczy szkoły służby obywatelskiej na Ukrainie. Młodzież z obwodu rówieńskiego, wołyńskiego i zakarpackiego będzie miała możliwość nie tylko wziąć udział w warsztatach i zajęciach przygotowujących ich do pełnienia funkcji publicznych, ale także wypocząć na spływie kajakowym na Zakarpaciu, odwiedzić średniowieczny Lublin i Kraków oraz spotkać się z młodymi liderami z całej Europy w czasie Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Nowym Sączu.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.05.-24.05.2008. Flecken Zechlin Szanse młodych kobiet na rynku pracy

W dniach 18.05-24.05.2008 we Flecken Zechlin k. Berlina odbyła się druga część projektu pt. „Szanse młodych kobiet na rynku pracy”, w którym uczestniczyły młode Polki i Niemki. Celem projektu było przekazanie wiedzy na temat możliwości zatrudnienia kobiet w Polsce i w Niemczech, poznanie metod nauczania w szkole uczestniczek niemieckich, ale także nawiązanie kontaktów i zawężenie więzi pomiędzy krajami.

WIĘCEJ INFORMACJI


30.05.2008 Lublin Badania fokusowe studentów

Serdecznie zapraszamy studentów z Ukrainy i Białorusi do udziału w badaniach fokusowych w dniach 4 i 5 czerwca 2008.

WIĘCEJ INFORMACJI


10-18.05.2008., Nasutów
Historia Żydów w Lublinie

W dniach 10-18 maja 2008 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie miała miejsce druga część wymiany polsko-niemieckiej pt. Historia Żydów miast partnerskich Münster i Lublina. W ciągu 8 dni razem z młodzieżą z Münster wspólnie odkrywaliśmy żydowską przeszłość Lublina. Idąc szlakiem Żydów lubelskich zwiedziliśmy m.in. Teatr NN, gdzie mogliśmy odczuć niepowtarzalną atmosferę panującą w dawnej, już nie istniejącej dzielnicy żydowskiej oraz stary cmentarz żydowski, ukazujący skrawek zapomnianego już świata.

WIĘCEJ INFORMACJI


8-11.05.2008 Polsko - białorusko - ukraińskie spotkania na temat rynku pracy

W dniach 12 - 17 maja odbył się cykl spotkań w ramach prowadzonego przez Instytut Rynku Pracy projektu "Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy"

WIĘCEJ INFORMACJI


8-11.05.2008 Szkolenie na temat planowania kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych

W dniach 8-11 maja 2008 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

WIĘCEJ INFORMACJI


maj-listopad 2008 Projekt „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”

Celem projektu jest przekazanie przedstawicielom białoruskich organizacji społecznych z regionu brzeskiego wiedzy i umiejętności w zakresie prowadzenia kampanii wyborczej. Podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych na Białorusi (wrzesień 2008) przedstawiciele organizacji społecznych planują wziąć w nich udział jako kandydaci oraz członkowie sztabów wyborczych i mają również możliwość legalnego promowania wartości demokratycznych m.in. w mediach publicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI


10.05.-18.05.2008 Nasutów. Historia Żydów w Lublinie

Jest to polsko-niemiecka wymiana młodzieży, druga część projektu wymian młodzieżowych z miast partnerskich Lublina i Münster. Pierwsza część projektu odbyła się jesienią w Münster i dotyczyła historii Żydów w tym mieście.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2008. EURO 2008 – nasi wolontariusze pomagają w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej

Już pod koniec maja sześciu naszych młodych wolontariuszy wyjedzie na 6 – tygodniowy wolontariat do Austrii organizowany w ramach Akcji 2 programu „Młodzież w Działaniu” z okazji EURO 2008. (Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej )

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2008 Grecka Odyseja Medialna

W dniach 28 kwietnia - 6 maja 2008 roku w greckiej Prespie odbywa się międzynarodowe szkolenie zatytułowane "The Universal eye: An Odyssey into Media".

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2008. Szkolenia z programu „Młodzież w działaniu”

Zapraszamy na szkolenie regionalne dotyczące Programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU w dniach 26-27 maja 2008 r w Lublinie

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2008. Europejskie spotkanie młodych o sztuce

W dniach 19-25 maja 2008 roku w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbędzie się międzynarodowe seminarium pod nazwą „FAQ ART”.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2008. Praca i wolontariat w Unii Europejskiej - oferta dla szkół

W związku z narastającym zainteresowaniem wśród młodzieży tematyką pracy i wolontariatu w Unii Europejskiej, Eurodesk i Regionalne Centrum Informacji Europejskiej przedstawiają ofertę lekcji dotyczących wyżej wymienionej tematyki.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.04.2008. Zmiana daty szkolenia nt. programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU

Informujemy o zmianie daty regionalnego szkolenia nt. programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU.
Szkolenie przewidziane na dni 15 – 16 maja 2008 zostaje przeniesione na 26 – 27 maja 2008.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.04.-13.04.2008. Nasutów Youth without addiction

Jest to spotkanie młodych ludzi z Polski i Niemiec, którego tematem przewodnim będzie „jak ustrzec się od uzależnień?”. Uczestnicy wspólnie będą się zastanawiali nad zagrożeniami, jakie czyhają na młodych ludzi oraz wspólnie będą szukać sposobów zapobiegania uzależnieniom.

WIĘCEJ INFORMACJI


30.03.-05.04.2008. Blossin Social activities

Polsko-niemieckie szkolenie pedagogiczne dla młodzieży, które odbędzie się w Blossin koło Berlina. Jest to druga część projektu, którego pierwsza część odbyła się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie we wrześniu 2007 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI


25.03.-31.03.2008 Nasutów Droga więźniarek z Majdanka do Lipska - ostatni świadkowie historii.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży, której uczestnicy zgłębią historię więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku, a w szczególności pewnej grupy więźniarek, które z Majdanka zostały przewiezione najpierw do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, a potem na roboty przymusowe do Lipska, gdzie zostały zmuszone do pracy w fabryce amunicji.

WIĘCEJ INFORMACJI


26.02.2008 Seminarium podsumowujące projekt "Aktywizacja, Specjalizacja, Praktyka
- promocja zatrudnienia kobiet"

26 lutego 2008 roku spotkaliśmy się w Nasutowie k/Lublina by podsumować realizację projektu. Uczestnikami spotkania oprócz pracowników projektu i Beneficjentek byli także przedstawiciele pracodawców i organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką aktywizacji zawodowej kobiet.

WIĘCEJ INFORMACJIoraz WIĘCEJ INFORMACJI


26.02.2008 Cykl szkoleń regionalnych nt. projektów w programie „Młodzież w Działaniu” oraz pozyskiwania środków z programu – KOLEJNY TERMIN!

Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw zaprasza na kolejne z cyklu szkoleń regionalnych nt. projektów w programie „Młodzież W Działaniu” oraz pozyskiwania środków z programu.

więcejWIĘCEJ INFORMACJI


25.02.2008 Europejczycy dla pokoju

W dniu 25 lutego br. w Berlinie w obecności ambasadora RP Marka Prawdy oraz przedstawiciela ambasady Izraela Ilana Mor zostało odznaczonych 12 najlepszych spośród 50 projektów realizowanych w ramach programu „Europejczycy dla Pokoju”.

WIĘCEJ INFORMACJI


15.02.2008 Tanecznym krokiem przez życie

W dniach 14– 22 marca 2008 roku w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieży „Tanecznym krokiem przez życie” (Dance through life).

WIĘCEJ INFORMACJI


28.02.-07.03.2008 Blossin, Niemcy Głos młodzieży z Polski i Niemiec : Voice of Youth

Na przełomie lutego i marca odbyło się w Blossin k. Berlina polsko-niemieckie spotkanie młodzieży o tematyce kulturowo-politycznej pod tytułem “Głos młodzieży”.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.02.2008 O kształceniu politycznym młodzieży we Wrocławiu

W dniach 17-22 lutego br. odbędzie się we Wrocławiu seminarium polsko - niemieckie na temat kształcenia politycznego i obywatelskiego młodzieży. W czasie seminarium ma zostać wypracowana koncepcja oraz podstawy programowe w tym zakresie, które później, opracowane w formie podręcznika, będą służyły polskim organizacjom pozarządowym oraz szkołom.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.02.2008 Group EVS Austria – European Football Championships 2008

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw (partner w projekcie koordynowanym przez Akzente Salzburg) ogłasza otwarty nabór osób chętnych na wyjazd na grupowy wolontariat międzynarodowy do Austrii „Group EVS Austria – European Football Championships 2008“

WIĘCEJ INFORMACJI


27.01.2008 Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

Corocznie w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbywa się kolędowanie dla przyjaciół, wolontariuszy i pracowników, Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

WIĘCEJ INFORMACJI


23-27.01.2008 INTERCULT 2008 - seminarium organizacji młodzieżowych z 10 państw europejskich

W dniach 23-27.01.2008 odbędzie się w Lublinie seminarium skierowane do pracowników młodzieżowych w ramach projektu INTERCULT 2008. Projekt zakłada współpracę organizacji młodzieżowych z 10 państw europejskich (Bułgaria, Francja, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania) przy organizowaniu młodzieżowych inicjatyw lokalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI


2007-2008 Akademi@ demokracji

W listopadzie 2007 roku rozpoczęliśmy realizację projektu Akademia@ demokracji, którego zadaniem jest wsparcie edukacji obywatelskiej i politycznej w Polsce. Projekt ma wzmacniać i wspierać merytorycznie polskie instytucje zajmujące się kształceniem obywatelskim młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI


28.12.2007.-05.01.2008. Nasutów „Kultury europejskie”
Projekt sylwestrowy z udziałem młodych ludzi z Białorusi, Polski i Niemiec

Projekt ten był doskonałą możliwością wzajemnego bliższego poznania wyżej wymienionych krajów. Program obejmował różne warsztaty, dotyczące edukacji europejskiej, jak na przykład warsztat o Europie, quiz czy wykład o aktualnych zmianach w strefie Schengen.


28.12.2007.-05.01.2008. Nasutów „Kulturen Europas”

Silvesterprojekt zwischen Belarus, Polen und Deutschland

Dieses Projekt bot die Möglichkeit, die jeweiligen fremden Ländern näher kennenzulernen.
Das Programm bestand aus verschiedenen Workshops, Europäische Bildung betreffend, wie zum Beispiel ein Workshop über Europa mit anschließendem Quiz oder ein Vortrag über die aktuellen Änderungen in der Schengen-Zone.

WIĘCEJ INFORMACJI


2008 Konkursy i szkolenia w 2008 roku

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w nowym roku kalendarzowym zaprasza do wzięcia udziału w: konkursie „POMYSŁOWA SZKOŁA” na najlepszy pomysł na wymianę międzynarodową oraz cyklu szkoleń regionalnych nt. projektów w programie „Młodzież w Działaniu” oraz pozyskiwania środków z programu.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ