AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

20.11.2008. Paryż European Forum on Youth and Moving Images (REJI 2008), Paryż Centrum Mediów Obywatelskich

W dniach 20 listopada - 7 grudnia 2008 r. w Paryżu odbędzie się Europejskie Forum Filmowe REJI 2008 (European Forum on Youth and Moving Images). Forum organizowane jest przez organizację Kyrnea International i jej europejskich partnerów z okazji obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.

Program forum obejmuje między innymi:

• publiczne pokazy filmów zrealizowanych przez młodych twórców z całej Europy,
  • debaty i spotkania młodych filmowców z przedstawicielami branży filmowej,
  • 3-dniowe warsztaty z profesjonalnymi twórcami filmowymi.

W Forum weźmie udział ponad 150 młodych (16-21 lat) filmowców z 15 europejskich państw.

Warunkiem uczestnictwa w Forum jest przesłanie zrealizowanego przez siebie filmu (do 10 minut, z angielskimi napisami, w formacie miniDV, zrealizowanego po 2003 roku, poruszającego w jakimkolwiek stopniu problematykę różnorodności kulturowej), zrealizowanego przez filmowców - amatorów w wieku 16-21 lat. Ostateczny termin nadsyłania filmów to 1 sierpnia 2008 r.

W przypadku zakwalifikowania filmu przez organizatorów jego twórcy (maksymalnie 4 osoby) zostaną zaproszeni do udziału w REJI 2008 w Paryżu (20 listopada – 7 grudnia 2008).

Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestnictwa! (koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia).

W przypadku zainteresowania udziałem w Forum i chęci wysłania swego filmu
bardzo proszę o kontakt w pierwszej kolejności na adres: e.orzeszko@gmail.com

Szczegółowych informacji (w tym formularz zgłoszeniowy) udziela:
Ewa Orzeszko
e-mail: e.orzeszko@gmail.com