AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

06-13.09. Nowy Sącz "Porozmawiajmy"
w Nowym Sączu 06-13.09.2008
Centrum Mediów Obywatelskich

O tym jak politycy i mieszkańcy Unii powinni reagować na bieżące problemy oraz o sposobach wyjścia z kryzysowej sytuacji po referendum w Irlandii będą rozmawiać młodzi Europejczycy w czasie siedmiodniowego seminarium 'Porozmawiajmy', które rozpocznie się w sobotę 06 września w Nowym Sączu.

Dwudziestu pięciu młodych Europejczyków weźmie udział w specjalnych zajęciach zorganizowanych w ramach programu 'Europa dla Obywateli'. Ideą programu jest zainicjowanie dialogu na bieżące tematy pomiędzy mieszkańcami Unii.

W czasie seminarium 'Porozmawiajmy' liderzy organizacji obywatelskich z Polski, Niemiec, Francji, Belgii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Malty, Hiszpanii, Estonii, Portugalii i Wielkiej Brytanii będą uczyć się jak wykorzystać media w kształceniu politycznym i obywatelskim oraz podejmą

debatę na kluczowe dla rozwoju Unii tematy - reforma traktatowa oraz przyszłość procesu integracji europejskiej. Nie zabraknie też rozmów o obecnych relacjach Unia - Rosja w świetle konfliktu zbrojnego w Gruzji.

Gośćmi seminarium będą także rektor Uniwersytetu Kaukaskiego Kakha Shengelia oraz gruziński dziennikarz i publicysta George Mosidze.

Seminarium jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu
"Europa dla Obywateli" 2007-2013.