AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

24.08.-08.09. Nasutów Workcamp na cmentarzach żołnierskich Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już po raz drugi młodzież z Polski i Niemiec zajmuje się odnawianiem i porządkowaniem żołnierskich nekropolii z okresu I wojny światowej. Oprócz pracy, młodzież weźmie udział w licznych warsztatach, spotkaniach, a także zwiedzi Lublin i Kazimierz Dolny.

Punktem kulminacyjnym projektu będą uroczystości poświęcenia i ponownego otwarcia odnowionych w ostatnim czasie cmentarzy, podczas których młodzież będzie miała okazję obejrzeć ostateczne efekty swojej pracy.

Partnerami projektu są Profesor Zbigniew Zaleski Poseł Do Parlamentu Europejskiego, Niemiecki Związek Ludowy Opieki Nad Grobami Wojennymi Oddział w Hamburgu oraz Austriacki Czarny Krzyż.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży