AKTUALNOŚCI 2020 ROKU

17.01.2020 Nabór do nowego projektu dotacyjnego już wkrótce!

Już 27 lutego rusza nabór formularzy rekrutacyjnych do nowego projektu dotacyjnego „Lubelskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Modrzew” wraz z Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw.

04.03.2020 Konkurs: Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

pRZEDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW

Szanowni Państwo, informujemy że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedłuża termin składania wniosków o certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 do 30 czerwca 2020 r. Wręczenie certyfikatów oraz nagród odbędzie się podczas Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej jesienią br. O szczegółach będziemy informować w najbliższym czasie.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.03.2020 ,,Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej”

Na początku marca br., na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, odbyła się konferencja poświęcona priorytetom nowej Komisji Europejskiej, a także wyzwaniom, stojącym przed Unią Europejską.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.03.2020 Fundusze na założenie działalności gospodarczej - spotkanie informacyjne

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zorganizował spotkanie informacyjne pt. ,,Fundusze Europejskie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej”.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.03.2020 Szkolenie pt. „Jak skutecznie działać w sieci?”

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupski Instytut ds. Młodzieży, przy współpracy Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin, zorganizowało kolejne z cyklu szkoleń dla wolontariuszy wspolnie.eu pt. „Jak skutecznie działać w sieci?”.

15.07.2020 EUROPEJSKI PIKNIK ROWEROWY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym wydarzeniu sportowym!

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy?
Lubisz, gdy wokoło dzieje się coś ciekawego?

01.08.2020 EUROPEJSKI PIKNIK ROWEROWY
już za nami!

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa tegoroczny Europejski Piknik Rowerowy musieliśmy przenieść z maja na początek sierpnia. Jednak zachowanie dystansu oraz częsta dezynfekcja rąk nie przeszkodziła jego uczestnikom w dobrej zabawie i udanym spędzeniu soboty!

WIĘCEJ INFORMACJI

10.08.2020 "Projekty społeczne on-line"
KOMPUTERY Z OPROGRAMOWANIEM

Miło nam poinformować, że Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw w ramach projektu "Projekty społeczne on-line", który trwa od 12.05.2020 r. do 30.10.2020 r. zakupił 2 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem do realizacji projektów.

Zakup został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, priorytet 5 Wsparcie doraźne Edycja 2020.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.02.2020 Rozpoczynamy nabór do projektu dotacyjnego na Podkarpaciu!

Już 16 marca rusza nabór formularzy rekrutacyjnych do nowego projektu dotacyjnego w woj. podkarpackim „Młodość moją szansą!”. Projekt jest skierowany do osób poniżej 30 r.ż. zamieszkujących województwo podkarpackie.

20.10.2020 Let's Picture our History

W dniach 27.09-03.10.2020 w Ośrodku Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie odbyła się polsko-litewska wymiana młodzieży pod nazwą "Let's Picture our History" .

Projekt ,,Let's Picture our History" miał na celu promowanie roli Św. Jana Pawła II w odzyskaniu wolności i niepodległości przez Polskę i Litwę. Jako że rok 2020 został ogłoszony rokiem Św. Jana Pawła II i przypada jego setna rocznica urodzin, została zaprezentowana historia dążenia przez Polskę i Litwę do wolności oraz wpływ Św. Jana Pawła II na te wydarzenia.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.06.2021 Wydłużenie Terminu konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej- edycja 2021

Uwaga Nabór wniosków w konkursie o Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 został wydłużony do 30 czerwca 2021 r.