AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

22-29.06.2008. Lublin Razem Lepiej…. – czyli młoda Europa znowu w akcji! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Po raz kolejny młodzież gimnazjalna postanowiła skorzystać z możliwości, jaką daje program „Młodzież w Działaniu”. Tym razem tematem europejskiego spotkania młodzieży będzie tożsamość kulturowa.

Pomiędzy 22 a 29 czerwca młodzi ludzie Polski, Włoch, Ukrainy i Białorusi będą brali udział w wymianie międzynarodowej, której głównym tematem będzie różnorodność kulturowa Europy. Podczas swojego pobytu w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie, gdzie odbędzie się spotkanie młodzież będzie zastanawiała się co składa się na tożsamość kulturową, co łączy a co dzieli poszczególne kraje i jak możemy wykorzystać nasza różnorodność dla naszego wspólnego dobra.

Smaku całej wymianie dodadzą wieczory narodowe, gdzie uczestnicy będą prezentowali swoje kultury od strony kulinarnej i artystycznej.

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.
www.mlodziez.org.pl