PROJEKTY WOLONTARIUSZY

Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży – w tej sekcji praca przebiega projektowo. Co to znaczy?

Wszystkie pomysły projektów, które zostały już zrealizowane bądź są w trakcie realizacji, pochodzą od naszych wolontariuszy.

Jak wygląda współpraca?

Wszystko zaczyna się od spotkania wolontariuszy.

Termin i godzina takie spotkania są uzależnione od grafiku naszych wolontariuszy – prawie wszyscy są studentami, mają różne plany zajęć i różny zakres obowiązków pozauczelnianych, jednakże w natłoku tychże obowiązków znajdują czas i zapał na spotkania w naszej Fundacji.

Tematyka spotkań jest różna i zależy od fazy danego projektu czy kalendarza składania wniosków. Wolontariusze pracują nad projektami realizowanymi w ramach programu Erasmus+.

Na dwa miesiące przed takim terminem mają miejsce spotkania przygotowujące projekt – wolontariusze pracują nad nowymi pomysłami na wymiany, seminaria, projekty lokalne czy też międzynarodowe. Gdy pomysł jest już w miarę klarowny (mamy jasno określone cele projektu, partnerów, wstępne daty, harmonogram działań), następuje podział pracy i pisanie wniosku.

Nadzór merytoryczny i pomoc przy tworzeniu aplikacji sprawuje Aneta. Po zakończeniu wniosku i skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów wniosek jest wysyłany.

Gdy wniosek wolontariusza zostanie zaakceptowany przez Narodową Agencję cała grupa inicjatywna ( w przypadku zaakceptowania kilku wniosków spotkań jest więcej i każde dotyczy innego projektu) spotyka się i rozpoczyna pracę nad realizacją projektu. Wspólnie ustala harmonogram przygotowań, kontaktuje się z partnerami, przygotowuje zajęcia pod kątem merytorycznym a kiedy nadchodzi główny termin działań – przeprowadza wymianę czy też seminarium.

Według takiego schematu przebiega praca nad jednym z największych projektów młodzieżowych, w którego działania włączeni są wszyscy wolontariusze Fundacji Nowy Staw.

ZOBACZ : Międzynarodowe seminarium studenckie: „Student on the labor market”

KONTAKT

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, niejasności – napisz do nas bez wahania.
Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

eds@eds-fundacja.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !

NASZ PROFIL NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM FACEBOOK

EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ