EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2015 ROKU


14.12.2015 r., Lublin Szanse i możliwości dla studentów
w ramach programu Erasmus+
RODM Lublin - Europe Direct Lublin

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin serdecznie zapraszają studentów lubelskich uczelni na bezpłatne szkolenie poświęcone szansom i możliwościom jakie daje Program Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI


Chcesz dobrze nauczyć się języka polskiego? Jesteś studentem z zagranicy, rozmawiasz po polsku, ale chcesz zdobyć poziom A2, B1 lub B2? I do tego certyfikat potwierdzający znajomość języka polskiego. Jeśli tak, to weź udział w naszym projekcie "Polski. To rozumiem!".

WIĘCEJ INFORMACJI


Rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny, pt. „Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat”. W bieżącym roku obchodzimy 25 rocznicę uchwalenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawy o samorządzie terytorialnym. Reforma samorządowa przeprowadzona w Polsce była jednym z kluczowych elementów udanej transformacji ustrojowej. Konkurs fotograficzny miał na celu upamiętnić wspomniane wydarzenie.

WIĘCEJ INFORMACJI


24.11.2015 r., Lublin Bezpłatne szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich Europe Direct – Lublin, RODM Lublin, EDS

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin zapraszają osoby, które chcą założyć działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców prowadzących wspomnianą działalność na bezpłatne szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich.

WIĘCEJ INFORMACJI


23.11.2015 r., Lublin O tym jak polskie startupy zmieniają świat Patrick Ney

Niektóre firmy zaspokajają nasze przyziemne potrzeby. Inne funkcjonują jedynie dla zysku. Te najbardziej inspirujące na zawsze odmieniają rzeczywistość.

WIĘCEJ INFORMACJI


W dniach 27-28.10.2015r na Malcie odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie partnerów realizujących projekt „Młodzi na rynku pracy”. W spotkaniu wzięli udział eksperci ze wszystkich instytucji partnerskich uczestniczących w realizacji projektu.

WIĘCEJ INFORMACJI


Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w konkursie fotograficznym, pt. „Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat”.

WIĘCEJ INFORMACJI


24.10.2015 r., Lublin Ukraina dwa lata po Euromajdanie RODM Lublin

Serdecznie zapraszamy na międzynarodowe seminarium naukowe pt. „Ukraina dwa lata po Euromajdanie”.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.10.2015 r., Lublin Folk it up - podsumowanie EDS-FNS

Spotkanie miało charakter kulturalny, a jego celem było wzajemne poznawanie przez uczestników swoich kultur oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń. Tematem przewodnim był folklor, a dokładnie taniec ludowy.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.10.2015 r., Lublin Folk it up EDS-FNS

W dniach w dniach 5-15 października 2015 r. rozpoczynamy realizację projektu „Folk it up” (nr projektu: 2015-1-PL01-KA105-014260), który jest międzynarodową wymianą młodzieży dofinansowaną przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI


28.09.2015 r., Lublin Debata poświęcona Armenii RODM Lublin

W połowie czerwca bieżącego roku rząd w Erywaniu, odpowiadając na potrzebę wskazaną przez Sieci Elektroenergetyczne Armenii, zdecydował o podniesieniu opłat za energię elektryczną. Podjęte działania uzasadniał spadkiem kursu armeńskiej waluty. Podwyżka cen energii stała się pretekstem do protestów społeczeństwa nie godzącego się na korupcję władzy. Walka o sprawiedliwość społeczną i udział w podejmowaniu decyzji powoduje, że protesty w Erywaniu określa się "Drugim Majdanem".

WIĘCEJ INFORMACJI


01.09.2015 r., Lublin Rusza
X Forum Ekonomiczne Młodych Liderów
EDS-FNS

Co może zrobić młodzież, aby ocalić projekt integracji europejskiej? Jak rozwiązać problem bezrobocia? W którą stronę powinna pójść polityka migracyjna państw Starego Kontynentu? Na te i inne tematy dyskutować będą uczestnicy X Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które rozpocznie się 7 września w Nowym Sączu.

WIĘCEJ INFORMACJI


27.08.2015 r., Lublin DISCOVER YOUR CREATIVITY EDS-FNS

W dniach 8-15 sierpnia 2015 roku w ośrodku Dom Nasutów odbyła się wymiana młodzieży, w której wzięło udział 23 młodych ludzi pochodzących z Polski, Francji, Rumunii oraz Turcji.

WIĘCEJ INFORMACJI


11.08.2015 r., Lublin A city from my dreams EDS-FNS

Projekt „A City From My Dreams” odbył się w dniach 18-25 lipca 2015 roku w Nasutowie k/Lublina. W wymianie wzięło udział 19 młodych ludzi pochodzących z Polski, Niemiec, Rumunii i Turcji.

WIĘCEJ INFORMACJI


28.07.2015 r., Lublin ODKRYJ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ EDS-FNS

W dniach 8-15 sierpnia, w ośrodku Dom Nasutów odbędzie się wymiana młodzieżowa organizowania w ramach programu Erasmus+. W projekcie wezmą udział młodzi ludzie z Polski, Francji, Rumunii oraz Turcji, którzy poprzez uczestnictwo w zaplanowanych aktywnościach i zadaniach będą mieli szansę na odkrycie lub pogłębienie swojej kreatywności.

WIĘCEJ INFORMACJI


14.07.2015 r., Lublin A City FROM my dreams EDS-FNS

W dniach 18-25 lipca, w ośrodku Dom Nasutów odbędzie się wymiana młodzieżowa, finansowana w ramach programu Erasmus+. Wezmą w niej udział młodzi ludzie z Polski, Niemiec, Turcji i Rumunii. Myśl przewodnią spotkania będzie stanowić tematyka architektury i planowania przestrzennego.

WIĘCEJ INFORMACJI


W Muzeum Lubelskim odbyło się uroczyste podpisanie Lubelskiej Deklaracji Solidarności z Ukrainą oraz inauguracja programu "Razem z Ukrainą", do którego dołączyła także nasza Fundacja.

WIĘCEJ INFORMACJI


W dniach 28 czerwca – 3 lipca, w ośrodku Dom Nasutów odbędzie się wymiana młodzieżowa, finansowana przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży obejmująca Polskę i Litwę. Myśl przewodnią spotkania będzie stanowić podpisanie Unii Lubelskiej w 1569 roku w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.06.2015 r., Gdańsk „25 lat wolności w Europie Środkowo-Wschodniej” RODM Gdańsk

19 czerwca na Zamku w Krokowej odbyła się debata pt. „25 lat wolności w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście mniejszości narodowych”

WIĘCEJ INFORMACJI


O kondycji relacji Warszawa - Waszyngton, możliwościach oferowanych przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta oraz praktycznych aspektach naukowych wyjazdów do Stanów Zjednoczonych dyskutowano podczas spotkania, które odbyło się 12.06. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

WIĘCEJ INFORMACJI


W dniach 14-18 czerwca br. gościmy grupę 15 młodych liderów z obwodu brzeskiego na Białorusi, laureatów akademii wolontariatu „Be Volunteer” prowadzonej przez naszą partnerską organizację Dziedzicz z Brześcia.

WIĘCEJ INFORMACJI


Zapraszamy do zgłaszania projektów transgranicznych na Konkurs, organizowany przy Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej 2015.

WIĘCEJ INFORMACJI


22.05.2015 r., Lublin System dualny w kształceniu zawodowym a przedsiębiorczość młodzieży Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Jak funkcjonuje system dualny w kształceniu zawodowym? Jak w praktyce wygląda współpraca pomiędzy szkołami zawodowymi a przedsiębiorstwami? Jak działa kształcenie dualne w rzemiośle? Jaką rolę odgrywają partnerzy społeczni na rzecz wdrożenia w Polsce systemu dualnego? O tym wszystkim będziemy rozmawiali w czasie konferencji "System dualny w kształceniu zawodowym a przedsiębiorczość młodzieży", która odbędzie się 29 maja br. w godzinach 10:00 - 13:00 w Hotelu Europa, Sala Belweder.

WIĘCEJ INFORMACJI


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Ślady II wojny światowej na Pomorzu". Celem zabawy jest ukazanie miejsc, obiektów, ludzi związanych z wydarzeniami 1939-1945 na Pomorzu.

WIĘCEJ INFORMACJI


26 maja odbyła się debata wokół expose Ministra Spraw Zagranicznych, w której aktywny udział wzięli członkowie Koła Naukowego Euroinicjatywa z Politechniki Gdańskiej oraz Forum Młodych Dyplomatów z Gdańska.

WIĘCEJ INFORMACJI


02.05.2015 r., Gdańsk Europejski Rajd Rowerowy RODM Gdańsk

Na trasie III Europejskiego Rajdu Rowerowego zameldowało się prawie trzydziestu śmiałków. Zadanie, które postawili przed uczestnikami organizatorzy było bardzo trudne. Rowerzyści mieli do przejechania ok. 60 km w ciągu pięciu godzin.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.05.2015 r., Lublin Praktyki w Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy do odbywania praktyk w naszej Fundacji. Jeśli studiujesz w Lublinie, chcesz ciekawie wykorzystać swój czas i masz ochotę na nowe wyzwania, to zapraszamy do nas. Zapewniamy, że praktyki u nas nie będą nudą.

WIĘCEJ INFORMACJI


08.05.2015 r., Lublin Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego Europe Direct Lublin, RODM Lublin

Wygraj tablety w konkursie pt. „Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego”! Serdecznie zapraszamy na kolejną już edycję symulacji obrad Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w ramach obchodów „Dnia Europy” w dniu 8 maja 2015 r.

WIĘCEJ INFORMACJI


09.05.2015 r., Lublin - Nasutów Europejski Piknik Rowerowy Europe Direct Lublin, RODM Lublin

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy i spędzić ciekawie czas? Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 9 maja 2015 r. w Nasutowie pod Lublinem. Wspólnie przejedziemy rowerami z Lublina do Nasutowa (ok. 20 km), weźmiemy udział w Europejskim Pikniku, a następnie wrócimy do Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI


09.05.2015 r., Lublin - Nasutów Piknik Rodzinny i Dzień Fundacji Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny i Dzień Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw. Ten dzień chcemy spędzić w gronie wszystkich tych, którzy czują się w jakiś sposób związani z Fundacją, utożsamiają się z naszą misją i celami, współpracują lub współpracowali z nami. Zapraszamy wraz z całą Pani/Pana rodziną do wspólnego spotkania, biesiadowania i wypoczynku na terenie naszego Domu Nasutów, który przewidział dla Państwa wiele atrakcji.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2015 r., Lublin Europejska Gra Miejska Europe Direct Lublin, RODM Lublin

Z okazji Dnia Europy, w dniu 8 maja 2015 r. zapraszamy uczniów szkół z województwa lubelskiego do udziału w Europejskiej Grze Miejskiej. Gra odbędzie się w centrum Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.04.2015 r., Lublin Fotorelacja z XV Zjazdu
Szkolnych Klubów Europejskich
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XV Zjazdu Szkolnych Klubów Europejskich, który odbył się 16 kwietnia w Lublinie. Tematem przewodnim był Europejski Rok na rzecz Rozwoju.

WIĘCEJ INFORMACJI


20.04.2015 r., Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Promocja książki pt. „Sztuka zagrabiona. Uprowadzenie Madonny”. RODM Lublin

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Instytut Historii Sztuki KUL oraz Wydawnictwo Agora mają zaszczyt zaprosić na debatę poświęconą odzyskiwaniu przez polskich dyplomatów zaginionych dzieł sztuki. Debata odbędzie się w dniu 20.04.2014 r. o godzinie 17.00 w Gmachu Głównym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w sali nr 110.

WIĘCEJ INFORMACJI


17.04.2015 r. Lublin Fundusze Europejskie 2014-2020
w zasięgu ręki!
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw zaprasza do udziału w jednodniowych szkoleniach z zakresu Funduszy Europejskich w ramach nowej perspektywy budżetowej 2014 – 2020 przedstawicieli: - jednostek sektora zdrowia w dniu 16.05.2015 r. - przedsiębiorstw w dniu 23.05.2015 r. - JST w dniu 30.05.2015 r. w Ośrodku Szkoleniowym w Nasutowie (Nasutów 98A).

WIĘCEJ INFORMACJI


17.04.2015 r. Gdańsk Polscy obrońcy skarbów RODM Gdańsk

W Pałacu Opatów w Gdańsku Oliwie odbyła się debata poświęcona odzyskiwaniu przez polskich dyplomatów zaginionych dzieł sztuki

WIĘCEJ INFORMACJI


10.04.2015 r. Gdańsk Jak zdobyć pracę w instytucjach unijnych? RODM Gdańsk

10 kwietnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się szkolenie poświęcone zatrudnieniu w instytucjach i agencjach unijnych oraz zasadom rekrutacji za pośrednictwem European Personal Service (EPSO).

WIĘCEJ INFORMACJI


31.03.2015 r., Gdańsk Chiny – wyzwania i szanse dla Polski RODM Gdańsk

Sala BHP Stoczni Gdańskiej, eksperci w dziedzinie sinologii i blisko setka uczestników – to wszystko podczas debaty „Chiny w punkcie zwrotnym – szanse i wyzwania dla Polski”, która odbyła się w ramach czwartej odsłony Warsztatów Akademickich Cogito Ergo Sum pn. „Chiny – państwo środka świata?”.

WIĘCEJ INFORMACJI


17.03.2015 r. Lublin XV Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich
„Europejski Rok na rzecz Rozwoju”
EDS-FNS, ED-Lublin, RODM Lublin

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego do udziału w piętnastym, jubileuszowym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich. Zjazd odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjnym Lublin Arena, które mieści się przy ulicy Stadionowej 1

WIĘCEJ INFORMACJI


17.03.2015 r. Lublin Zaproszenie do udziału w międzynarodowym projekcie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw serdecznie Państwa do udziału w międzynarodowym projekcie pn. „Świat pracy 2020 – zagrożenia dla zdrowia psychospołecznego w ujęciu europejskim. Efektywne instrumenty salutogenezy w MŚP opieki zdrowotnej nad osobami starszymi”.

WIĘCEJ INFORMACJI


31.03.2015 r., Gdańsk Chiny – wyzwania i szanse dla Polski RODM Gdańsk

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku (RODM Gdańsk) serdecznie zaprasza Państwa do udziału w debacie pt. "Chiny - szanse i wyzwania dla Polski", która odbędzie się w dniu 31 marca o godz. 11:30 w  Sali BHP Stoczni Gdańskiej przy ul. Doki 1 w Gdańsku.

WIĘCEJ INFORMACJI


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku we współracy z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie, Wydawnictwami Amaltea i Atut oraz Europejskim Centrum Solidarności zorganizował spotkanie autorskie z jednym z najbardziej poczytych rumuńskich pisarzy – Lucianem Danem Teodorovici.

WIĘCEJ INFORMACJI


24.02.2015 r., LUBLIN Kurs dla młodych europejskich liderów organizacji pracowników Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniach 1-6 luty 2015 roku w Nasutowie odbyło się szkolenie dla 30 młodych liderów organizacji pracowniczych pochodzących z Polski i z Hiszpanii.

WIĘCEJ INFORMACJI


23.02.2015 r., LUBLIN Warsztaty foto/radio/wideo
Młoda redakcja 2015
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy młodych dziennikarzy z Ukrainy do uczestnictwa w 4-dniowych warsztatach dziennikarsko-medialnych skoncentrowanych na technikach przygotowania materiału radiowego, telewizyjnego i fotograficznego, które odbędą się w dniach 14-19 kwietnia 2015 roku w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


23.02.2015, LUBLIN Навчання фото/радіо/відео
Молода редакція 2015
Європейським будинком зустрічей – Фонд Новий Став

Щиро запрошуємо взяти участь в 4 – денних навчаннях з журналістики, зосереджених на методах приготування матеріалів для радіо, телебачення, яке відбудеться 14-19 квітня 2015 року в Любліні.

більше


12.02.2015 r., LUBLIN Zapraszamy do udziału w szkoleniu medialnym w Nasutowie Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu medialnym w dniach 23-31.03.2015 w Nasutowie koło Lublina. Szkolenie jest częścią długoterminowego projektu „Team up” i angażuje uczestników z takich krajów jak Niemcy, Dania, Rumunia.

WIĘCEJ INFORMACJI


On 2 February 2015 . in the conference room of the Municipal Office Radom lecture was organized by the Centre for Social Communications Office of the President and the European Meeting Centre - Nowy Staw Foundation in Lublin meeting devoted to the presentation and consultation Citizens Budget for the year 2016

WIĘCEJ INFORMACJI


12.02.2015 r., GDANSK Spotkanie z Lucianem Danem Teodorovici RODM Gdańsk

RODM Gdańsk zaprasza na spotkanie z Lucianem Danem Teodorovici, autorem powieści "Matei Brunul" w przekładzie Radosławy Janowskiej- Lascar.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.02.2015 r., Lublin „O godność, wolność, niepodległość. EuroMajdan” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Wystawa fotografii z kijowskiego EuroMajdanu w Galerii św. Filipa Neri w Radomiu . Wystawa fotografii "O godność, wolność, niepodległość" to reportaż Piotra Apolinarskiego przedstawiający najważniejsze wydarzenia EuroMajdanu i bohaterską walkę narodu ukraińskiego o wolność i uczciwe życie. Walka jaką podjęli bratni Ukraińcy jest zobowiązaniem dla całej współczesnej Europy a szczególnie dla nas Polaków. Wystawa ma przypominać, informować ale przede wszystkim budować prawdziwą solidarność między naszymi narodami.

WIĘCEJ INFORMACJI


W dniu 02 lutego 2015r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Radomiu zostało zorganizowane przez Referat Centrum Komunikacji Społecznej Kancelarii Prezydenta oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w Lublinie spotkanie poświęcone prezentacji i konsultacjom Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.

WIĘCEJ INFORMACJI


14.01.2015 r., Lublin Nowi wolontariusze rozpoczynają z nami współpracę Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zakończyło się szkolenie dla nowych wolontariuszy Fundacji. Piętnaście osób rozpoczyna z nami współpracę już od stycznia.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ