EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2009 ROKU


20.12.2009 r. Lublin "Wielokulturowa Europa" Polsko-niemiecko-białoruska wymiana sylwestrowa.

Już po raz kolejny w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się trójnarodowa wymiana młodzieży pt" Wielokulturowa Europa". W dniach 28.12-05.01 młodzi Niemcy, Polacy i Białorusini wezmą udział m.in. w warsztatach tanecznych czy teatralnych. Punktem kulminacyjnym projektu będzie wspólnie zorganizowana zabawa sylwestrowa ze smacznym bufetem i fajerwerkami!

WIĘCEJ INFORMACJI

20.12.2009 r. Lublin RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej

Wraz z początkiem grudnia rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu ”RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”. Projekt jest skierowany do osób korzystających z pomocy społecznej oraz pracowników instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej z terenu województwa lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.12.2009 r. Lublin Jakiego prezydenta potrzebuje Unia Europejska?

Czy mieszkańcy Europy woleliby charyzmatycznego przywódcę unijnych instytucji, czy też sprawnego koordynatora? O wyborze Hermana van Rompuya na stanowisko prezydenta Rady Europejskiej dyskutowali w Berlinie młodzi mieszkańcy Unii.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.12.2009 Lublin "Jeden wieczór wigilijny - trzy kultury"

Swiatyj Weczir, der Heilige Abend, Wigilia, są to pojęcia, które w trzech językach polskim, niemieckim i ukraińskim oznaczają to samo i są nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów kulinarnych i robienia ozdób świątecznych młodzież z Łucka, Merseburga oraz Lubelszczyzny w dniach 16.12-21.12 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie będzie szukać odpowiedzi na pytania dotyczące zwyczajów bożonarodzeniowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.12.2009 Lublin Szkolenie dla organizacji zainteresowanych Wolontariatem Europejskim z praktycznymi elementami zarządzania projektem, 18-20 grudnia 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na 2-dniowe bezpłatne szkolenie dla organizacji zainteresowanych Wolontariatem Europejskim – Akcji 2 programu „Młodzież w działaniu” z praktycznymi elementami zarządzania projektem.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.12.2009 Nasutów Szkolenie na temat rozpoczynania działalności gospodarczej przez rolników

Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. Rozpoczynanie działalności gospodarczej przez rolników. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina, Nasutów 98A (www.nasutow.pl) w dniu 15.12.2009 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.12.2009 Nasutów Szkolenie pt. Programy współpracy transgranicznej – doświadczenia i perspektywy

Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. Programy współpracy transgranicznej – doświadczenia i perspektywy. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina, Nasutów 98A (www.nasutow.pl) w dniu 14.12.2009 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

16-22.11.2009 Lublin Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Instytut Rynku Pracy - Fundacja Nowy Staw patronował wydarzeniom organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w okresie 16-22 listopada 2009r. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to po raz kolejny zorganizowane wydarzenie o charakterze ponadnarodowym, mające na celu promowanie postaw związanych z przedsiębiorczością, to także sposobność swobodnego przepływ myśli, idei oraz pomysłów. Główną ideą ŚTP było pokazanie młodym ludziom jak ważny w ich życiu jest zmysł przedsiębiorczości, umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji, podejmowanie decyzji.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.11.2009 Lublin Fundacja kontynuuje swoje działania w Afryce

Europa- mój dom, Afryka- mój dom, Wojna w Biafrze, Księżycowa historia to główne filmowe produkcje powstałe w czasie listopadowych warsztatów w Ghanie. Seminarium medialne było podsumowaniem projektu „Most medialny północ- południe” realizowanego przez cały rok 2009 przez naszą Fundację, Bennohaus z Muenster, Stowarzyszenie Kolpinga z Nigerii i organizację Teppia z Ghany.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.11.2009 Lublin Debata młodzieżowa „Młodzi Kreatywni” zakończona sukcesem

Ponad 120 młodych ludzi z Lubelszczyzny uczestniczyło w dniach 19-20 listopada w warsztatach przygotowujących ich do przedstawienia swoich stanowisk podczas debaty młodzieżowej pod hasłem „Młodzi Kreatywni”.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.11.2009 Nasutów Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Niemczech

W Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie w dniach 8-14 listopada 2009 miała miejsce polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Podczas spotkania młodzież z Lublina i Berlina podjęła się zadania porównania sytuacji gospodarczej w Polsce i w Niemczech.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.12.2009 Nasutów Postaw na Inicjatywę!!! Szkolenie Regionalne nt. programu „Młodzież w działaniu” 16-17 grudnia 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Ośrodek Szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na szkolenie regionalne nt. programu Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu".

WIĘCEJ INFORMACJI

30.11.2009 Nasutów Szkolenie dla przedstawicieli NGO’s

Europe Direct – Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej, serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego na szkolenie poświęcone możliwościom pozyskiwania środków unijnych na działalność organizacji pozarządowych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo–Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina, Nasutów 98A (www.nasutow.pl) w dniu 30.11.2009 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.11.2009 Nasutów Szkolenie z pozyskiwania środków na działalność gospodarczą

Europe Direct – Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej, serdecznie zaprasza na szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy strukturalnych dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie województwa lubelskiego. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo–Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina, Nasutów 98A (www.nasutow.pl) w dniu 24.11.2009 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

16-22.11.2009 Lublin Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Lublinie wraz ze wspierającymi organizacjami studenckimi ma przyjemność zaprosić Państwa i Przedstawicieli Państwa Firmy do wyjątkowego projektu jakim jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Global Entrepreneurship Week (GEW).

WIĘCEJ INFORMACJI

09.11.2009 Lublin Integracja jako podstawa demokracji

Młodzież z miejscowości Niemce i Krasienin spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec w ramach polsko-niemieckiej wymiany która odbyła się w dniach 17-25 października w Blossin. Podczas spotkania uczestnicy zastanawiali się nad różnicami i podobieństwami w funkcjonowaniu demokracji w Polsce i w Niemczech.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.11.2009 Lublin Zostań koordynatorem projektów młodzieżowych! Poznaj tajniki pracy z grupami międzynarodowymi

Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw zaprasza jak co roku kilkudniowe szkolenie dla multiplikatorów w Nasutowie, podczas którego osoby chcące zostać koordynatorami młodzieżowych projektów międzynarodowych mogą zdobyć niezbędną do tego wiedzę i przede wszystkim szczyptę praktyki.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.11.2009 Lublin Integracja jako podstawa demokracji

Młodzież z miejscowości Niemce i Krasienin spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec w ramach polsko-niemieckiej wymiany która odbyła się w dniach 17-25 października w Blossin. Podczas spotkania uczestnicy zastanawiali się nad różnicami i podobieństwami w funkcjonowaniu demokracji w Polsce i w Niemczech.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.11.2009 .2009 Lublin Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Niemczech

W dniach 8-14 listopada 2009 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie, odbędzie się wymiana polsko-niemiecka. Podczas spotkania młodzi uczestnicy z Lubelszczyzny i Brandenburgii będą mieli okazję, porównać nie tylko sytuację gospodarczą Polski i Niemiec, ale również szanse młodych ludzi na polskim i niemieckim rynku pracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.11.2009 .2009 Lublin Fitness, ruch i zdrowe odżywianie

W dniach 14.11-24.11 młodzież z okolic Lublina odwiedzi swoich rówieśników z Berlina. W ramach rewizyty wymiany, która odbyła się w lipcu w Nasutowie, młodzi Polacy i Niemcy będą mieli okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną podczas zajęć z pedagogiki przeżyć, a także wymienić doświadczeniami z zastosowania reguł zdrowego odżywania. .

WIĘCEJ INFORMACJI

06.11.2009 .2009 Lublin „Ponad podziałami, ponad barierami”. Spotkanie europejskie

Z okazji 20. rocznicy upadku Muru Berlińskiego przedstawiciele Europejskiego Dom Spotkań- Fundacji Nowy Staw na zaproszenie “le Service Jeunes de la Communauté Mission de France” (The Youth Service of the Mission Community of France) mieli zaszczyt wziąć udział w konferencji pt. „ Ponad podziałami- upadek Muru 2009”, która miała miejsce w dniach 30.10-1.11. 2009 w Berlinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.12.2009 Lublin Szkolenie dla organizacji zainteresowanych Wolontariatem Europejskim z praktycznymi elementami zarządzania projektem

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na 2-dniowe bezpłatne szkolenie dla organizacji zainteresowanych Wolontariatem Europejskim – Akcji 2. Programu „Młodzież w działaniu” z praktycznymi elementami zarządzania projektem, które odbędzie się w dniach 7 – 9 grudnia 2009r. w Nasutowie koło Lublina

WIĘCEJ INFORMACJI

22.11.2009 Lublin Debata „Młodzi Kreatywni” – Zapraszamy!

Nieformalna grupa młodzieży „Akademia Złota 9” oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw mają zaszczyt zaprosić młodzież z województwa lubelskiego do wzięcia udziału w debacie pod hasłem „Młodzi Kreatywni”, która odbędzie się 21 listopada 2009 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Debatę poprzedzą dwudniowe warsztaty dla młodzieży biorącej w niej udział..

WIĘCEJ INFORMACJI

30.10-01.11.2009 Berlin "Ponad podziałami, ponad barierami" Spotkanie europejskie

Europejski Dom Spotkań- Fundacja Nowy Staw została zaproszona z okazji dwudziestej rocznicy upadku Muru Berlińskiego przez “le Service Jeunes de la Communauté Mission de France” (The Youth Service of the Mission Community of France) do udziału w spotkaniu dla młodych europejczyków w wieku 17-30 lat między innymi z Francji, Niemiec, Belgii i Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-25.10..2009 Esposende, Portugalia Fundacja członkiem Platformy Młodych Pracobiorców EZA

Podczas drugiej już konferencji młodzieżowej Europejskiego Centrum ds. Pracowniczych (EZA), która tym razem odbyła się w Portugalii, oficjalnie powołano do życia nową strukturę w ramach EZA – Platformę Młodych Pracobiorców. Tworzą ją młodzi pracownicy organizacji zrzeszonych w EZA.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.10.2009 Lublin Tydzień Społeczny we Francji- zapraszamy!

Zapraszamy do udziału we Francuskim Tygodniu Społecznym w Paryżu w terminie 20- 22 listopada 2009. Tegoroczny temat to „Nowa solidarność- nowe społeczeństwo”. W Tygodniu weźmie udział około 3000 osób.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.11.2009 Lublin Szkolenie dla organizacji zainteresowanych.
Wolontariatem Europejskim z praktycznymi elementami zarządzania projektem

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na 2-dniowe bezpłatne szkolenie dla organizacji zainteresowanych Wolontariatem Europejskim – Akcji 2. Programu „Młodzież w działaniu” z praktycznymi elementami zarządzania projektem, które odbędzie się w dniach 4 – 6 listopada 2009r. w Nasutowie koło Lublina

WIĘCEJ INFORMACJI

22.10.-25.10.2009 Esposende, Portugalia. Nic o młodzieży bez młodzieży: Kluczowa rola młodzieży we współczesnej Europie

Druga już konferencja młodzieżowa Europejskiego Centrum ds. Pracowniczych (EZA) tym razem odbędzie się w Portugalii. Uczestnikami konferencji będą młodzi pracownicy organizacji zrzeszonych w EZA. Poświęcona będzie najważniejszym zagadnieniom dotyczącym sytuacji młodych ludzi na rynku pracy. Jednym z głównych punktów programu będzie oficjalne stworzenie Platformy Młodzieżowej funkcjonującej w ramach struktury EZA.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.10-25.10 .2009 Lublin Integracja jako podstawa demokracji

Jest to polsko-niemiecka wymiana w ramach której młodzież z podlubelskich Niemiec i Krasienina w dniach 17.10-25.10 odwiedzi swoich rówieśników w Berlina.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.09.2009 Lublin Lekcje europejskie w szkołach

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, działające przy Europejskim Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, zaprasza na kolejną edycję lekcji europejskich. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat Unii Europejskiej, a także zaktywizowanie młodzieży i nauczycieli do debaty na temat Unii Europejskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.-15.12.2009 Lublin Polacy i Niemcy na drodze do wspólnej przyszłości w pokoju i wolności
– konkurs dla młodzieży polskiej i niemieckiej z miast partnerskich Lublina i Münster z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Polacy i Niemcy mimo trudnej przeszłości żyją w jednej, wspólnej Europie jako przyjaciele. Jest wspólnym zadaniem młodych pokoleń obu krajów, by nie zapomnieć o przeszłości i rozwijać wizję przyszłości i pokoju we wspólnej Europie. Dlatego chcielibyśmy zaprosić młodych ludzi obu krajów do rozwinięcia tematu „Polacy i Niemcy na drodze do wspólnej przyszłości w pokoju i wolności” i udokumentowania go za pomocą filmu, muzyki, teatru, internetu, słowa pisanego czy innej formy. Konkurs ogłoszony jest równolegle w obu miastach partnerskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.09.2009 Lublin Historia w obiektywie - śladami nazizmu

W dniach 23.10.-30.10 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie będzie miał miejsce projekt polsko-niemiecki pt. „Historia w obiektywie- śladami nazizmu”.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.09.2009 Lublin „Pokaż siebie, pokaż swój region” – międzynarodowa wymiana fotograficzna

W dniach od 27 września do 05 października młodzi ludzie z Polski, Francji, Rumunii, Grecji i Portugalii w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina wezmą udział w międzynarodowej wymianie, której tematem jest fotografia.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.09.2009 Lublin Poszukujemy uczestników do produkcji polsko-niemieckiego filmu!

„Spotkaj się z młodymi Niemcami, odkryj Lublin, zabaw się, nakręć film o mieście, podszlifuj swój angielski oraz polski i wygraj nagrodę.” Najnowsza propozycja Fundacji Nowy Staw i jej niemieckiego partnera, Niemiecko-Polskiej Akademii Młodzieży, jest dokładnie dla tych, którzy są otwarci i chcą spróbować czegoś nowego.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.09.2009 Lublin Zakończyła się wizyta studyjna „Let's Explore EVS Potential”

W dniach 6-11 września odbyła się w Nasutowie k/Lublina wizyta studyjna pt. „Let's explore EVS potential”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele organizacji z Turcji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Czech, Austrii i Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.09.2009 Lublin Za przyjaźń! Viva Polonia! Viva Germania!

W dniach 9-19 sierpnia miało miejsce polsko-niemieckie spotkanie. 12 uczestników z Bonn i Düsseldorfu i 12 uczestników z Lublina spędziło pierwsze dwa dni we Wrocławiu, gdzie mieli możliwość doświadczenia wielokulturowości miasta oraz wzajemnego poznania się. W Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie młodzi Niemcy i Polacy wzieli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pracujących w Polsce niemieckich wolontariuszy. Tematem warszatów było wzajemne postrzeganie się przez oba narody oraz tworzenie płaszczyzny wzajemnej współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.09.2009 Lublin „Cmentarze wojenne i historia I Wojny Światowej"

W dniach 04.08-16.08.2009 odbył się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie polsko-niemiecko-węgierski projekt. W trzeciej edycji workcampu uczestnicy z Polski, Niemiec i Węgier zajęli się uporządkowaniem żołnierskich nekropolii z okresu I wojny światowej w Strzeszowicach Dużych i Opolu Lubelskim.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.08.2009 Lublin Aktywne obywatelstwo, zaangażowanie obywatelskie

W dniach 30 sierpnia do 5 września młodzież z Niemiec, Polski i Ukrainy wykaże się swoim zaangażowaniem obywatelskim. Podczas międzynarodowej wymiany uczestnikom na wstępie zostanie przybliżona tematyka wymian międzynarodowych, a efektem końcowym spotkania będzie napisany własny, zależny od ich zainteresowań projekt.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.08.2009 Nasutów Wymiana Młodzieżowa „Uwolnić Klowna”

W Nasutowie k/Lublina młodzi Bułgarzy i Polacy uczestniczą w projekcie ‘Uwolnić Klowna’. Przez 8 dni, zaczynając od niedzieli 16. sierpnia, uczą się i doskonalą umiejętności żonglowania wieloma rekwizytami: chustkami, piłkami, maczugami i obręczami żonglerskimi, rozkręcanymi talerzami, diabolo oraz uczą się jeździć na jednokołowych rowerkach.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.07-25.07.2009 Nasutów Ruch, fitness i zdrowe odżywianie

W terminie 18- 25 lipca w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie młodzież z Polski i Niemiec spotkała się aby w wakacyjnym nastroju nauczyć się jak aktywnie spędzić wolny czas oraz zdrowo się odżywiać. Głównym celem projektu było uświadomienie uczestnikom jak ważną rolę w życiu odgrywa sport i zdrowa dieta.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.07.2009 Lublin Za przyjaźń! Viva Polonia! Viva Germania!

W dniach 9-19 sierpnia odbędzie się polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Pierwsze dwa dni młodzież spędzi wspólnie we Wrocławiu, gdzie zapozna się z historią miasta i odszuka niemieckie ślady w tym mieście.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.07.2009 Lublin Workcamp „Cmentarze wojenne i historia I Wojny Światowej”

Od 4 do 16 sierpnia w Nasutowie odbędzie się wymiana młodzieży, podczas której młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Węgier uporządkują cmentarze wojenne, pochodzące z okresu I Wojny Światowej. W tym roku młodzież pracować będzie na cmentarzach żołnierskich w Strzeszkowicach i Opolu Lubelskim. Uczestnicy wymiany wezmą także udział w uroczystościach poświęcenia dwóch cmentarzy żołnierskich: w Świdniku i Strzeszkowicach.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.07.2009 Lublin
Ofertą dotyczacą przeprowadzenia badań w projekcie „Euro 2012 – diagnoza i prognoza".

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczacą przeprowadzenia badań ilościowych w projekcie „Tendencje rozwojowe przedsiębiorstw i popyt na pracę w województwie lubelskim w kontekście organizacji przez Polskę i Ukrainę Euro 2012 – diagnoza i prognoza". Termin składania ofert upływa z dniem 14.08.2009 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.07.2009 Lublin Rekrutacja Forum zakończona - 200 młodych liderów jedzie do Nowego Sącza!

138 zgłoszeń z Ukrainy, 302 łącznie z krajów pozaunijnych i 348 zgłoszeń z państw UE- te liczby świadczą o tym, że tegoroczne Forum Młodych Liderów będzie prawdziwym spotkaniem młodej elity ze Wschodu i z Zachodu!

WIĘCEJ INFORMACJI

10.08.2009 Lublin Szkolenie dotyczące pozyskiwania funduszy

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego Departament Funduszy Europejskich we współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz Urzędem Miasta Gdańska zapraszają na szkolenie z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego . Szkolenie odbędzie się: 10 sierpnia 2009 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Lublinie, przy ul. Leszczyńskiego 14/1-3

WIĘCEJ INFORMACJI

20.07.2009 Lublin Polsko-niemiecka wymiana młodzieży- „Ruch, fitness i zdrowe odżywianie”

W dniach 18- 25 lipca 2009 roku odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie dla młodzieży w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.07.2009 Lublin Rekrutacja na Forum Ekonomiczne Młodych Liderów rozpoczęta!

Kończy się proces rekrutacji uczestników Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Dotychczas nadesłano 590 zgłoszeń z 38 państw europejskich. Chętni z Polski mogą nadsyłać swoje aplikacje do 17 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.07-09.07.2009 Nasutów Polsko- Niemiecko- Białoruskie warsztaty medialne

18 młodych osób z niemieckiego Münster, białoruskiego Mińska i Brześcia oraz Lubelszczyzny spotkało się w dniach 03.07.-09.07. w Nasutowie. Celem polsko-niemiecko-białoruskiej wymiany zorganizowanej przez Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw było przeprowadzenie warsztatów medialnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.06.2009 Lublin Fundacja współzałożycielem PICM

22 czerwca 2009 roku w Madrycie (Hiszpania) została utworzona Międzynarodowa Platforma Współpracy i Migracji. Powołało ją 21 chrześcijańskich organizacji pozarządowych z krajów Europy i Ameryki Łacińskiej: m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Portugalii, Albanii, Polski, Rumunii i Chile.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.06.2009. Lublin Tendencje rozwojowe przedsiębiorstw i popyt na pracę w województwie lubelskim w kontekście organizacji przez Polskę i Ukrainę Euro 2012 – diagnoza i prognoza

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Tendencje rozwojowe…”. Trwają działania promocyjne. Zespół merytoryczny projektu przygotowuje szczegółową metodologię badań i narzędzi badawczych. W lipcu rozpocznie się część badawcza projektu.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.06.2009. Lublin Zakończyła się akcja edukacyjna „Oblicza wielokulturowego Lublina”

15 spotkań z ponad 200 uczestnikami, cudzoziemcy z czterech kontynentów, relacja o projekcie w TVP Lublin - Projekt „Oblicza wielokulturowego Lublina” finansowany z Urzędu Miasta Lublin zakończył się sukcesem!

WIĘCEJ INFORMACJI

29.06.2009. Lublin Międzynarodowe warsztaty medialne w Münster (Niemcy). Dialog międzykulturowy: Afryka-Europa-Azja.

Wolontariusze EDS-Fundacji Nowy Staw wzięli udział w międzynarodowych warsztatach medialnych, które odbyły się w dniach 17-27 czerwca 2009 w Münster (Niemcy). Uczestniczyli w nich młodzi ludzie z Polski, Niemiec, Nigerii, Ghany, Finlandii, Syrii oraz Jordanii.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.06.2009. Lublin Polsko-litewska wymiana młodzieży - UNIA MŁODYCH 2009

Polsko-litewska wymiana młodzieży odbędzie się w Lublinie w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2009 roku w ramach programu „Młodzież w Działaniu” we współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.06.2009. Lublin Rusza akcja edukacyjna „Oblicza wielokulturowego Lublina”

Pierwsze prezentacje kultur w ramach projektu „Oblicza wielokulturowego Lublina” już się odbył. Do udziału w projekcie zgłaszają się kolejne placówki edukacyjne. W realizowanym właśnie projekcie „Oblicza wielokulturowego Lublina” cudzoziemcy-wolontariusze z Fundacji prezentują swój kraj i swoją kulturę w lubelskich szkołach. Akcja ruszyła 15 czerwca 2009 roku o godzinie 8:00 rano.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.06.2009. Lublin Spotkanie Informacyjne nt. programu „Młodzież w działaniu” 26 czerwca 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na spotkanie informacyjne poświęcone programowi Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu". Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2009 r. w poniedziałek w Lublinie przy ulicy Leszczyńskiego14/1-3, w biurze Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w godz. 13.00 – 16.00.

WIĘCEJ INFORMACJI

08.06.2009. Lublin Międzynarodowe warsztaty medialne w Istambule.

W dniach 3-12 maja 2009 roku wolontariusze Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach dziennikarsko-medialnych w Istambule (Turcja). Grupa młodych ludzi z Polski, Niemiec, Francji, Łotwy oraz Turcji przeszła szkolenie medialne oraz pracowała wspólnie nad przygotowaniem krótkich filmów.

WIĘCEJ INFORMACJI

08.06.2009. Lublin Wizyta studyjna w Nigerii

W dniach 13-21 stycznia br. przedstawiciele Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw(Polska),Bürgerhaus Bennohaus (Niency), Kolping Society (Nigeria) uczestniczyli w wizycie studyjnej, która miała miejsce w mieście Umuahia, w Nigerii.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.06.2009. Lublin Współczesna Afryka: pomagać czy nie pomagać?

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na pokaz filmów, którego tematem przewodnim jest pomoc dla Afryki.
Pokaz odbędzie się 10 czerwca 2009 roku w godzinach 16.00-19.00
Miejsce : Wydział Politologii UMCS, Plac Litewski 3, sala numer 114

WIĘCEJ INFORMACJI

06.06.2009. Lublin Bieg europejski

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie mają zaszczyt zaprosić Państwa na Bieg Europejski, który upamiętni piątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.06.2009. Lublin Europejska Nagroda Obywatelska 2009

Informujemy, że Kapituła Europejskiej Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego na wniosek Profesora Zbigniewa Zaleskiego, posła do Parlamentu Europejskiego, przyznała Europejska Nagrodę Obywatelską Panu Tomaszowi Różniakowi, Prezesowi Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw w Lublinie. Europejska Nagroda Obywatelska przyznawana jest osobom i instytucjom, których działalność nakierowana jest na promowanie większego wzajemnego zrozumienia oraz poszerzania integracji obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, a także na współpracę ponadgraniczną w ramach Unii Europejskiej. Kandydatury mogą zgłaszać wyłącznie posłowie do Parlamentu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.06.2009. Muenster 5 lat Polski w Unii Europejskiej – debata polsko-niemiecka w Muenster.

5 lat polskiego członkostwa w Unii Europejskiej to czas sukcesów dla Polski, powiedział Ruprecht Polenz – przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu na konferencji zorganizowanej w Muenster przez Towarzystwo Partnerstwa Miast Muenster-Lublin, Akademię Franz-Hitze Haus i Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw. W dyskusji oprócz Ruprechta Polenza wziął udział Tomasz Różniak – prezes Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.06.2009. Lublin Projekt badawczy: Analiza gospodarcza Lubelszczyzny przed Euro 2012 już trwa

Rozpoczęliśmy realizację projektu, którego głównym celem jest pozyskanie i dostarczenie pełnej informacji umożliwiającej skuteczne kształtowanie polityki zatrudnienia w województwie lubelskim, adekwatnej do bieżącej sytuacji gospodarczej w regionie w kontekście organizacji EURO 2012. Aktualnie prowadzone są działania promocyjne i informacyjne projektu. Rozpoczął również pracę zespół merytoryczny, który przygotowuje metodologię badań i narzędzia badawcze.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.06.2009 Lublin Lublin jest wielokulturowy! Cudzoziemcy, dołączcie do nas! Pokażcie swoją kulturę!

Lublin ma bogatą wielokulturową przeszłość, wymaga ona tylko lepszej promocji! Nawet dziś, wiele osób obcego pochodzenia i z innych kultur mieszka w Lublinie. Czasami jednak, ich kontakt do Polaków albo do innych cudzoziemców jest ograniczony. Chcemy to zmienić! Lublin jest wielokulturowy i tak jak kiedyś, łączy ludzi! Dlatego zapraszamy wszystkich cudzoziemców zamieszkujących w Lublinie do zaangażowania się w nasz projekt. Pokażcie swoją kulturę!

WIĘCEJ INFORMACJI

03.06.2009 Szkolenie Regionalne nt. programu „Młodzież w działaniu” 17-18 czerwca 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na czwarte z cyklu szkolenie regionalne nt. programu Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu". Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2009 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.06.2009. Lublin Projekt „Pracujący absolwent” - rozpoczęty

Projekt „Pracujący absolwent” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 6.1.1) na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Projekt skierowany jest do młodych ludzi w wieku do 25 lat, zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego, posiadających wykształceniem min. średnie, niezatrudnionych i nieuczących się w systemie dziennym.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.06.2009 Wielokulturowy Lublin

Oferta skierowana jest dla osób, które mieszkają w Lublinie i chciałyby się podzielić informacjami o kraju swojego pochodzenia, tradycji czy religii.)

WIĘCEJ INFORMACJI

29.05.2009 Lublin jest wielokulturowy! Otwarcie wystawy „5 kolorów”

Lublin ma wielokulturową przeszłość i przyszłość. Takie przekonanie leży u podstaw organizacji Wystawy „5 kolorów”, organizowanej Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw w Lublinie z inicjatywy Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży. Młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy wspólnie pracowała nieprzerwanie nad organizacją wystawy ponad miesiąc czasu. 29 maja br. zakończyły się prace. Uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą “5 kolorów” odbyło się w Centrum Kultury LSM 29 maja 2009 roku o godz. 18.00.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.05.2009. Lublin II Chrześcijański Tydzień Społeczny „Solidarność dla przyszłości”

W dniach 22-24 maja 2009 roku na Zamku Lubelskim odbył się II Chrześcijański Tydzień Społeczny pod hasłem „Solidarność dla przyszłości”. Spotkanie przebiegało pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego, Marszałka Sejmu RP, Jego Ekscelencji Ks. Abp Józefa Życińskiego, Metropolity Lubelskiego oraz Krzysztofa Grabczuka, Marszałka Województwa Lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.06.2009 ZIP-ZAP polsko - niemiecki warsztat z animacji językowej

Program specjalistyczny Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM)

WIĘCEJ INFORMACJI

29.05.2009. Nasutów W poszukiwaniu: otwarcie wystawy „5 kolorów”

Zapraszamy na otwarcie wystawy: „5 kolorów” w Domu Kultury LSM 29 maja o godzinie 18:00.
Lublin ma wielokulturową przeszłość i teraźniejszość, która często umyka naszym oczom, mimo, że ocieramy się o nią codziennie. Ślady innych kultur - to nie są tylko pomniki, stare kamienice i kościoły. W dobie globalizacji już sam sklep międzynarodowej sieci wnosi elementy innej kultury.

WIĘCEJ INFORMACJI

08.05.2009. Lublin Dzień Europy w Lublinie 8 maja 2009 roku

W dniu 8 maja 2009 r. Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz Europe Direct - Lublin wspólnie z Urzędem Miasta Lublin zorganizował Obchody Dnia Europy. Uroczystość rozpoczęła Symulacja Obrad do Parlamentu Europejskiego. Celem tego przedsięwzięcia było: uczczenie V rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej, przede wszystkim instytucji Parlamentu Europejskiego, a także wyposażenie młodzieży w praktyczne umiejętności prowadzenia dyskusji, retoryki, argumentacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.05.2009. Nasutów Otwarte stoisko informacyjne. 4-9 maja 2009. na deptaku przed Ratuszem

W dniach 4-9 maja Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw organizuje otwarte stoisko informacyjne z okazji 5 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i z okazji Dnia Europy.

WIĘCEJ INFORMACJI

18-26.04.2009. Nasutów Polsko-Niemiecka wymiana na temat historii

15 młodych ludzi z Schönefeld w Brandenburgii i 20 gimnazjalistów z Niemiec i Krasienina k/Lublina spotkali się między 18 i 26 kwietnia w Nasutowie. Celem spotkanie było zwiększenie ich wiedzy na temat Drugiej Wojny Światowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.05.2009 . Lublin Szkolenie Regionalne nt. programu „Młodzież w działaniu” 13-14 maja 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na drugie z cyklu szkolenie regionalne nt. programu Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu". Szkolenie odbędzie się w dniach 13-14 maja 2009 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.05.2009 . Lublin Międzynarodowe szkolenie: „Metody edukacji pozaformalnej kluczem do sukcesu w pracy z młodzieżą”

W dniach 02-08 maja 2009 roku odbędzie się w Nasutowie k/Lublina międzynarodowe szkolenie skierowane w głównej mierze do pracowników i liderów młodzieżowych. Głównym celem szkolenia jest podniesienie wiedzy uczestników z zakresu metod pracy z młodzieży mieszczących się w ramach edukacji pozaformalnej.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.04.2009 . Lublin Poszukiwany specjalista ds. finansów w projekcie POKL

Poszukujemy specjalisty ds. finansów w projekcie POKL. Wymagane jest wykształcenie o profilu ekonomicznym i doświadczenie w zakresie rozliczania projektów POKL.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.04.2009 . Lublin Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych programem „Młodzież w działaniu”

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na spotkanie informacyjne poświęcone programowi Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu".

WIĘCEJ INFORMACJI

05.04.2009 . Lublin-Nasutów W poszukiwaniu dialogu.

5 kwietnia zakończyła się wymiana młodzieżowa w Nasutowie i Lublinie, w której udział wzięli młodzi ludzie z niemieckiego Münster, ukraińskiego Łucka i lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.03.2009. Lublin Druga wojna światowa w relacjach świadków

W Nasutowie w Europejskim Domu Spotkań w dniach od 18 do 26 kwietnia 2009 roku odbywać się będzie polsko-niemiecka wymiana młodzieży, na której spotka się młodzież w wieku 12-15 lat z podlubelskich Niemiec i Krasienina razem z młodymi Niemcami z partnerskiej organizacji Kreissportbund Dahme-Spreewald e.V.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.03.2009. Lublin W poszukiwaniu dialogu.

Młodzież z niemieckiego Münster, ukraińskiego Łucka i lubelskiego spotka się w Nasutowie i Lublinie podczas wymiany młodzieżowej między 29 marca a 5 kwietnia. Projekt „Wspólna przeszłość, wspólna przyszłość: w poszukiwaniu dialogu” ma przybliżyć młodzieży kulturę i historię swoich sąsiadów oraz ma być miejscem dla poszukiwania dialogu w dyskusji na tematy historyczne i polityczne. Będą temu służyć liczne warsztaty integracyjne, animacja językowa, debaty oraz warsztaty symulacyjne. Każda z grup narodowych zaprezentuje także swoje tradycje i zwyczaje lokalne oraz przedstawi film wyprodukowany w ich kraju, który będzie służyć dyskusji.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.03.2009. Lublin Pracujący absolwent – nowy projekt Instytutu Rynku Pracy

W kwietniu rozpoczynamy realizację projektu „Pracujący absolwent”. Zapraszamy do udziału w projekcie młodych ludzi z województwa lubelskiego w wieku do 25 roku życia: niezatrudnionych, nieuczących się w systemie dziennym, przynajmniej z wykształceniem średnim. W ramach projektu oferujemy: warsztaty z zakresu kluczowych kompetencji społeczno – zawodowych, z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy, warsztaty kreatywności i przedsiębiorczości oraz konsultacje z doradcą zawodowym.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.03.2009. Lublin Wybierz Europę!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu w ramach projektu „Wybierz Europę”, które odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2009 roku w Nasutowie koło Lublina. Szkolenie jest poświęcone zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy szkolenia poznają cele i zasady funkcjonowania wspomnianej wcześniej instytucji, a także metody aktywizujące młodych ludzi do zainteresowania się problematyką europejską i zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.03.2009. Lublin Nowa edycja Akademii „Złota 9” rozpoczęta

W piątek 20 marca rozpoczęło się 2-dniowe spotkanie, inaugurujące nowy program realizowany przez Akademię Złota 9 - Lokalny Lider. Chętnych nie brakowało w spotkaniu udział wzięło 65 osób, z różnych zakątków Lubelszczyzny. Spotkanie odbywało się w Ośrodku szkoleniowo-konferencyjnym „Dom Nasutów” w Nasutowie k/Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.03.2009. Lublin W poszukiwaniu dialogu.

Młodzież z niemieckiego Münster, ukraińskiego Łucka i lubelskiego spotka się w Nasutowie i Lublinie podczas wymiany młodzieżowej między 29 marca a 5 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.03.2009. Lublin Praca - poszerzamy Zespół

W związku z nowymi inicjatywami i projektami realizowanymi przez Fundację poszerzamy zespół pracowników. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami i do dołączenia do naszego zespołu.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.03.2009. Lublin Szkolenie Regionalne nt. programu „Młodzież w działaniu” 21-22 marzec 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na drugie z cyklu szkolenie regionalne nt. programu Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu".

WIĘCEJ INFORMACJI

25.02.2009. Lublin Ruszył konkurs medialny dla młodzieży Create Respect! - wyraź czym jest szacunek!

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw razem ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy POLIS zapraszają młodych ludzi do nadsyłania produktów prac medialnych (video, audio lub słowo i zdjęcie) na temat SZACUNKU do 30. kwietnia 2009 r

WIĘCEJ INFORMACJI

25.02.2009. Lublin Powiększa się grono międzynarodowych wolontariuszy i praktykantów Fundacji!

Od 1 marca Fundacja Nowy Staw będzie gościła Nadję, młodą Niemkę, która odbędzie w Fundacji trzymiesięczny staż w ramach Programu Leonardo. Tym samym poszerzy się grono międzynarodowych współpracowników Fundacji – gościmy już Laurę z Estonii, Malte z Niemiec i Ricardo z Portugalii, od marca będzie ich czworo.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.02.2009. Lublin Polska i niemiecka młodzież wskazują drogę dla niezależnej ogólnoeuropejskiej telewizji internetowej!

Stowarzyszenie Youth4Media (Y4M) zaczęło produkcję pierwszego ogólnoeuropejskiego programu telewizyjnego diverCity w internecie produkowany przez wolontariuszy! “Jednak sięgamy dalej”, mówi Michał Wójcik, wice-prezes Y4M. “Chcemy stworzyć platformę internetową służącą jako kanał telewizyjny z różnymi transmisjami z całej Europy”, dodaje.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.02.2009. Lublin Pracujący absolwent

To najnowszy projekt Instytutu Rynku Pracy, którego realizację rozpoczniemy już niebawem.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.02.2009. Lublin Lekcje europejskie w szkołach

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie serdecznie zaprasza do skorzystania z możliwości realizacji przez nas bezpłatnych lekcji europejskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.02.2009. Lublin Pracująca Mama - projekt Instytutu Rynku Pracy

Zapraszamy pracodawców do współpracy w zakresie organizowania miejsc odbywania stażu dla Beneficjentek projektu „Pracująca mama”. Celem projektu jest pomoc kobietom pozostającym bez zatrudnienia ze względu na podjęcie opieki nad dziećmi w powrocie na rynek pracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.02.2009. Lublin Lokalny Lider

Akademia Złota 9 zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w programie „Lokalny Lider”. Program obejmuje 3 semestry warsztatów, spotkań i wspólnych wyjazdów. Zajęcia prowadzić będą specjaliści komunikacji społecznej, samorządności, autoprezentacji. Gośćmi specjalnymi będą wybitne postaci życia społecznego i politycznego.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.02.2009. Lublin Lwów otwarty na świat

Otwarciem wystawy fotograficznej 'Lwów otwarty na świat' zakończyła się międzynarodowa wymiana młodzieży Eurogoal. Młodzież z naszej Fundacji wspólnie ze swoimi kolegami z sześciu państw Europy sprawdzała przygotowania Lwowa do organizacji Euro 2012.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.02.2009. Lublin Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych programem „Młodzież w działaniu” 26 lutego 2009 r.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu”, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków nieformalnych grup młodzieżowych, przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników instytucji pracujących z młodzieżą, wolontariuszy oraz młodych ludzi z województwa lubelskiego na spotkanie informacyjne poświęcone programowi Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu".

WIĘCEJ INFORMACJI

06.02.2009. Lublin Eurogoal we Lwowie

W dniach 8-15.02.2009 młodzież z Białorusi, Francji, Gruzji ,Niemiec, Polski i Ukrainy spotka się we Lwowie aby wspólnie pracować nad projektem „Eurogoal”. Oprócz pobytu w tym uroczym mieście będą oni mieli okazję wybrać się na stok narciarski do Bukovela i odwiedzić Jaremczę w Karpatach.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.02.2009. Lublin Obywatele Europy Głosują - EuroLOGO, EuroFILM, EuroPOCZTÓWKA

Towarzystwo AMICUS, wraz z Europejskim Domem Spotkań - Fundacją Nowy Staw, Fundacją Together Polska, Fundacja na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorzadności Wśród Młodzieży VIRIBIS UNITIS, Fundacją na Rzecz Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych "Progradi", Stowarzyszeniem Instytut Zachodni zaprasza do udziału w konkursie: „Obywatele Europy Głosują EuroLOGO, EuroFILM, EuroPOCZTÓWKA”.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.01.2009 Lublin Nabór uczestników na wiosenne szkolenia dziennikarsko - medialne

Rozpoczynamy rekrutację uczestników szkolenia "Train the trainer" oraz seminarium Akademia Filmowa, które odbędą się wiosną br. w Niemczech i w Turcji. Szkolenie "Train the trainers" skierowane jest do liderów organizacji pozarządowych i do pracowników młodzieżowych, którzy chcą nauczyć się jak wykorzystywać cyfrowe media w ich pracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.12.2008-05.01.2009. Nasutów Kulturalna Europa

Podczas projektu młodzi Niemcy, Białorusini i Polacy spotkali się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie aby poznać tradycje świąteczno-noworoczne, jakie kultywowane są w tych trzech krajach.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.01.2009 Lublin Europejski Dom Spotkan - Fundacja Nowy Staw Organizacją Wspierającą Wolontariat Europejski

W 2009 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw będzie nadal pełniła funkcję Organizacji Wspierającej Wolontariat Europejski w regionie Lubelszczyzny.

WIĘCEJ INFORMACJI
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ