EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU
14.10.2016 r., Lublin Konferencja „Inkubator Przedsiębiorczości” za nami Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniu 25.10.2016 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyła się międzynarodowa konferencja podsumowująca 2 lata realizacji projektu „Inkubator Przedsiębiorczości”, współfinansowanego w ramach programu Erasmus+, KA2 Partnerstwa Strategiczne.

WIĘCEJ INFORMACJI

Tak zapraszaliśmy na konferencję podsumowującą projekt

WIĘCEJ INFORMACJI


27.09.2016 r., Lublin - Nasutów Konferencja „Młodzi na rynku pracy” już za nami! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniu 27.09.2016 w sali S1 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na ul. Grottgera 2 w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata realizacji projektu „Młodzi na rynku pracy”, współfinansowanego w ramach programu Erasmus+, KA2 Partnerstwa Strategiczne.

WIĘCEJ INFORMACJI


04.10.2016 r., Lublin Zapraszamy na kursy języka polskiego i program integracyjny dla cudzoziemców Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Chcesz dobrze nauczyć się języka polskiego? Jesteś studentem z zagranicy, rozmawiasz po polsku, ale chcesz zdobyć certyfikat znajomości języka polskiego nawet na poziomie C1? Jeśli tak, to dołącz do naszego projektu "Polski. To rozumiem!".

WIĘCEJ INFORMACJI


29.09.2016r., Lublin Podziel się doświadczeniem i stwórz podręcznik do wymian polsko – ukraińskich Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy pracowników młodzieżowych, edukatorów i osoby działające na rzecz współpracy polsko – ukraińskiej do udziału w seminarium, które odbędzie się w dniach 23 – 30 października br. w Nasutowie. Będzie ono doskonałą okazją do stworzenia i przećwiczenia unikalnego, dwujęzycznego zbioru metod, gier i scenariuszy niezbędnych dla każdego, kto chce realizować polsko – ukraińskie projekty młodzieżowe i kulturalne.

WIĘCEJ INFORMACJI


20.09.2016r., Lublin "Młodzi na rynku pracy" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką wchodzenia młodych ludzi na rynek pracy na konferencję „Młodzi na rynku pracy” organizowaną przez naszą Fundację w dniu 27.09.2016r. o godz. 9:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Konferencja będzie podsumowaniem projektu realizowanego przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw wraz z organizacjami partnerskimi ze Słowacji, Malty oraz Włoch w ramach programu Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI


21.08.2016r., Lublin - Nasutów Bezrobocie wśród Młodzieży w Europie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy serdecznie do udziału w Seminarium EZA pt. "Bezrobocie wśród Młodzieży w Europie

Seminarium to dedykowane jest dla reprezentantów organizacji pracowniczych aktywnych w zakresie problematyki rynku pracy, doradztwa zawodowego rozwoju osobistego, a także dla przedstawicieli związków zawodowych. Program seminarium ma na celu prezentację oraz wymianę dobrych praktyk, których wprowadzenie uczyni środowisko pracy bardziej przyjazne dla współczesnego pracownika w różnych krajach Europy.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.06.2016 – 05.07.2016r., Lublin - Nasutów E-Wolontariat jako narzędzie budowania wspólnej przyszłości EDS-FNS

W dniach 29.06.2016 – 05.07.2016r w ośrodku szkoleniowym Dom Nasutów k. Lublina odbyło się międzynarodowe szkolenie realizowane w ramach projektu pt. "E-Wolontariat jako narzędzie budowania wspólnej przyszłości”.  Projekt jest współfinansowany z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

WIĘCEJ INFORMACJI


19-28.06.2016 Nasutów Międzynarodowe Szkolenie
"Młodzi na rynku pracy"
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniach 19-28.06.2016 w ośrodku szkoleniowym Dom Nasutów (o.Lublina) odbyło się międzynarodowe szkolenie "Młodzi na rynku pracy".

WIĘCEJ INFORMACJI


Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na międzynarodowe szkolenie E-Wolontariat jako narzędzie budowania wspólnej przyszłości. Szkolenie realizowane jest w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży i skierowane jest do wszystkich osób pracujących z młodymi ludźmi (nauczycieli, trenerów, pracowników NGO) z Polski i Litwy. Szkolenie prowadzone w języku angielskim.

WIĘCEJ INFORMACJI


Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na międzynarodowe szkolenie "Młodzi na rynku pracy" - 19.06.2016-28.06.2016. Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Młodzi na rynku pracy” finansowanego ze środków programu Erasmus+ (KA2, Partnerstwa Strategiczne). Jest to jedno z zaplanowanych działań projektowych. Szkolenie prowadzone w języku angielskim przy współudziale prowadzących z Malty, Słowacji i Włoch.

WIĘCEJ INFORMACJI


Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Aktualny stan i perspektywy rozwoju programu "Gwarancje dla Młodzieży", która odbędzie się w dniu 30 maja br. o godzinie 10:30 w sali konferencyjnej Hotelu Victoria (ul. Gabriela Narutowicza 58/60) w Lublinie. Podczas konferencji poruszymy problematykę aktywizacji młodzieży i sytuacji młodych na rynku pracy, wdrażanie programu "Gwarancje dla młodzieży", a także poznamy dobre praktyki w zakresie aktywizacji młodzieży NEET. Konferencja będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i opinii, a także wypracowania nowych pomysłów i rekomendacji na przyszłość.

WIĘCEJ INFORMACJI


Rozpoczynamy właśnie cykl konferencji upowszechniających rezultaty projektu „Inkubator Przedsiębiorczości”.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.04.2016 r., Lublin Peace Summer School EDS-FNS

Już dziś rozpoczynamy realizację projektu Peace Summer School, w ramach którego młodzież z Polski, Niemiec i Francji będzie dyskutować na temat wpływu wydarzeń z I wojny światowej na naszą współczesność i politykę zagraniczną naszych krajów. Spotkanie młodzieży potrwa do 6 maja 2016r.

WIĘCEJ INFORMACJI


03.03.2016 r., Lublin Akademia Liderów
Fundacji Nowy Staw
EDS-FNS

Jeśli studiujesz w Lublinie, chcesz ciekawie wykorzystać swój czas, zdobyć nowe umiejętności i masz ochotę na nowe wyzwania, to zapraszamy do nas. Zapewniamy, że współpraca z nami będzie bardzo inspirującym i niezapomnianym doświadczeniem.
Od 22 marca 2016 nasza Fundacja rozpoczyna realizację autorskiego programu „Akademia Liderów Fundacji Nowy Staw”, który skierowany jest do młodych ludzi zainteresowanych zdobywaniem nowych doświadczeń i nawiązaniem stałej współpracy z naszą Fundacją.

WIĘCEJ INFORMACJI


09.02.2016 r., Lublin Warsztaty foto/radio/wideo
Młoda redakcja 2016
EDS-FNS

Serdecznie zapraszamy młodych dziennikarzy z Ukrainy i Białorusi do uczestnictwa w 4-dniowych, bezpłatnych warsztatach dziennikarsko-medialnych skoncentrowanych na technikach przygotowania materiału radiowego, telewizyjnego i fotograficznego, które odbędą się w dniach 5-10 kwietnia 2016 roku w Nasutowie k/Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI


Chcesz dobrze nauczyć się języka polskiego? Jesteś studentem z zagranicy, rozmawiasz po polsku, ale chcesz zdobyć poziom A2, B1 lub B2? I do tego certyfikat potwierdzający znajomość języka polskiego. Jeśli tak, to weź udział w naszym projekcie "Polski. To rozumiem!".

WIĘCEJ INFORMACJI


Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na bezpłatne szkolenie. Szkolenie prowadzone w języku angielskim przy współudziale prowadzących z Malty i Estonii. Miejsce szkolenia: Nasutów k. Lublina. Termin szkolenia: 23-29.02.2016. W trakcie szkolenia: prezentacje, warsztaty, dyskusje, praktyczne przykłady metod i narzędzi wspierania przedsiębiorczości młodych ludzi stosowanych na Malcie i w Estonii.

WIĘCEJ INFORMACJI


W grudniu 2015 roku zrealizowaliśmy projekt pomocy humanitarnej dla osób wewnętrznie przesiedlonych na Ukrainie i zamieszkałych na terenie obwodu dniepropietrowskiego. Na wschód Ukrainy pojechało 1200 paczek z żywnością, środkami higieny, nową odzieżą zimową, kocami, kołdrami i pościelą o wartości pół miliona złotych.

WIĘCEJ INFORMACJI
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ