AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

29.04.2008. Europejskie spotkanie młodych o sztuce Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 19-25 maja 2008 roku w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbędzie się międzynarodowe seminarium pod nazwą „FAQ ART”.

W spotkaniu weźmie udział 27 osób z 7 państw: Bułgarii, Hiszpanii, Łotwy, Polski, Portugalii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Są to zarówno przedstawiciele organizacji pozarządowych pracujących z młodymi ludźmi, które wykorzystują w swej pracy różnorodne środki artystyczne, jak i sami młodzi ludzie, do których nasze projekty są adresowane.

Celem seminarium jest wymiana doświadczeń i pomysłów na temat wykorzystania sztuki w projektach młodzieżowych, odkrycie ich słabych i mocnych stron, ich specyfiki oraz poznanie potrzeb młodych ludzi. Uczestnicy zaangażowani będą zarówno w dyskusje, jak i praktyczne zajęcia (warsztaty lalkarskie, origami, żonglerskie). Poza tym będą mieli okazję odkryć Lublin i Kazimierz Dolny jako miasta kultury.

Wymiernym efektem seminarium będzie film – rodzaj przewodnika, jak poruszać się w świecie młodzieżowych projektów artystycznych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Programu
„Młodzież w działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl