EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2018 ROKU
10.12.2018 Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

Jak co roku, spotkaliśmy się z uczniami szkół podstawowych oraz średnich, zainteresowanych kwestiami związanymi z Unią Europejską. W poniedziałek, 10 grudnia br., odbył się Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka, który w tym roku miał miejsce w Sali Multimedialnej Areny Lublin.

WIĘCEJ INFORMACJI


15.11.2018 II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Już po raz XIV, w dniu 15 listopada 2018 w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (ul. Bursaki 12), odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Organizatorami wydarzenia byli: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacyjna Europe Direct w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży. Partnerem wydarzenia na szczeblu lokalnym była Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


23.10.2018 ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PT. „POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ. NOWE WYZWANIA”

Serdecznie zapraszamy na konferencję promującą publikację pt. „Polska w Unii Europejskiej. Nowe wyzwania”, która odbędzie się w dniu 23.10.2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie o godzinie 9:45, Collegium Jana Pawła II, aula C-1031, Al. Racławickie 14. Wydarzenie będzie poprzedzone Dialogiem Obywatelskim.

WIĘCEJ INFORMACJI


24-25.10.2018 II OGÓLNOPOLSKIE FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ I SOLIDARNEJ
PRZYZNANIE CERTYFIKATÓW „Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

WIĘCEJ INFORMACJI


Październik 2018r. Lublin Odpowiedzi na pytania dotyczące zapytania ofertowego
z dnia 3.10.2018r. na Bazie Konkurencyjności
(nr ogłoszenia 1140967)
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

WIĘCEJ INFORMACJI


wrzesień 2018r. Lublin Inscenizacja z okazji 155. rocznicy Powstania Styczniowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw serdecznie zaprasza na historyczne widowisko plenerowe „Droga do wolności. Bohaterowie walk o niepodległość na Lubelszczyźnie”. Wydarzenie to odbędzie się w dniu 25.09.2018 r. w miejscowości Nowy Staw koło Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI O INSCENIZACJI


wrzesień 2018r. Lublin KONWENT – REGIONALNA SIEĆ WSPÓŁPRACY ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z SAMORZĄDEM TERYTORIALNYM Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw / OWES

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza do udziału w wydarzeniu ,,KONWENT – REGIONALNA SIEĆ WSPÓŁPRACY ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z SAMORZĄDEM TERYTORIALNYM”, które odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Pl. Teatralnym 1, w dniach 4-5 października 2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI


sierpień 2018r. Lublin REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W LUBLINIE ZAPRASZA NA TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw / OWES

Razem z ROPS w Lublinie zapraszamy na Targi Ekonomii Społecznej, które odbędą się w dniach 7 8 września 2018 r. na Rynku Starego Miasta w Lublinie przy Trybunale Koronnym.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.08.2018 Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018 - konkurs

Informujemy, iż ogłoszony został Konkurs o przyznanie certyfikatu Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018 mający na celu wyróżnienie tych podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.

WIĘCEJ INFORMACJI


Aktywnie współpracujące miasta – przyszłość młodego pokolenia

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw oraz Urząd Miasta Nowy Sącz są organizatorami konkursu dedykowanego wszystkim młodym, aktywnym liderom pochodzącym z Nowego Sącza i miast partnerskich. Organizowany konkurs: "Aktywnie współpracujące miasta – przyszłość młodego pokolenia " realizowany jest w ramach projektu Aktywnie współpracujące miasta – aktywne regiony.

WIĘCEJ

Actively cooperating cities – the future of young generation

European Meeting Centre - Nowy Staw Foundation and Municipality of Nowy Sącz are the organisers of the competition that is dedicated to all young, active leaders form Nowy Sącz and its sister cities. The competition: "Actively cooperating cities – the future of young generation" is organised in the framework of the project Actively cooperating cities – active regions.

MORE


sierpień 2018r. Lublin "W zdrowym ciele zdrowy duch" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

"W zdrowym ciele zdrowy duch" to ostatni polsko-litewski projekt wymiany młodzieży zrealizowany przez naszą Fundację i naszego partnera We Go Project z Litwy. Na przełomie czerwca i lipca 24 młode osoby z Polski i Litwy spotkały się w Nasutowie by wymienić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zdrowego stylu życia w swoich krajach.

WIĘCEJ INFORMACJI


sierpień 2018r. Lublin Dołącz do naszego Zespołu! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Aktualnie poszukujemy pracownika na stanowisko: Koordynator projektów. Miejsce zatrudnienia: Lublin.
Główne obowiązki: realizacja projektów współfinansowanych z EFS , rekrutacja uczestników projektu, kontakty z Instytucją Pośredniczącą oraz Partnerami, obsługa klientów Fundacji, opracowywanie dokumentacji projektowej, obsługa logistyczno – organizacyjna szkoleń i organizacja zadań planowanych do realizacji w projekcie, przygotowywanie wniosków o płatność w części merytorycznej, wnioskowanie o zmiany we wniosku o dofinansowanie

WIĘCEJ INFORMACJI


maj 2018r. Lublin 25 lat minęło jak jeden dzień… Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

23 czerwca 2018 obchodziliśmy w Nasutowie jubileusz 25-lecia istnienia Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uświetnili ten wieczór. Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy także tym, którzy nie mogli przybyć, ale przesłali nam moc serdecznych życzeń i pozdrowień z różnych części Polski i świata. Cieszymy się, że grono Przyjaciół Fundacji jest tak szerokie.

WIĘCEJ INFORMACJI


czerwiec 2018r. Lublin Zapraszamy na wystawę "Karol Ziemski bohater naszych ziem" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W sobotę 23.06.2018 r., w Domu Nasutów, otwarto wystawę pt. „Karol Ziemski bohater z naszych ziem”. Otwarcia dokonał Sergiusz Kieruzel, były Prezes Towarzystwa Edukacji Patriotycznej im. gen. Karola Ziemskiego.

Wystawa dostępna dla zwiedzających w dniach 23.06.2018-15.07.2018. Wstęp bezpłatny.

WIĘCEJ INFORMACJI


maj 2018r. Lublin Dzień Europy w Lublinie! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Tradycyjnie 9 maja oraz w okolicach tej daty obchodziliśmy Dzień Europy. W Lublinie obchodzone przez nas święto obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń.

WIĘCEJ INFORMACJI


maj 2018r. Lublin konferencja programu
Równać Szanse
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W imieniu własnym, Fundacji Fundusz Lokalny SMK, a także pozostałych Partnerów: Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, Gminy Jabłonna, Regionalnego Centrum Wolontariatu w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur serdecznie zapraszamy na Lubelską Regionalną Konferencję Programu “Równać Szanse” MŁODZIEŻOWE INSPIRACJE, która odbędzie się 14 czerwca 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI


02 maja 2018r. Lublin Dzień Europy w Lublinie! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych obchodach Dnia Europy w Lublinie!

WIĘCEJ INFORMACJI


02 maja 2018r. Lublin Serdecznie zapraszamy na sportowe świętowanie Dnia Europy! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Lubisz, gdy wokoło dzieje się coś ciekawego?
Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 12 maja 2018 r. w Nasutowie pod Lublinem.

WIĘCEJ INFORMACJI


25 kwietnia 2018r. Lublin Szkolenie "Bądź przedsiębiorczy – dotacje, szkolenia, staże" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie na temat zakładania działalności gospodarczej oraz możliwości pozyskania funduszy europejskich na założenie działalności gospodarczej, oraz szkolenia i staże. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina w dniu 14.05.2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI


08 luty 2018r. Lublin SZKOLENIE PT. "FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie serdecznie zapraszają przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać środki na rozwój działalności gospodarczej oraz planują podnieść kwalifikacje swoje lub swoich pracowników na bezpłatne szkolenie.

WIĘCEJ INFORMACJI


08 luty 2018r. Lublin Przemysł 4.0
i jego wpływ na rynek pracy
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Już w czwartek rozpoczynamy Seminarium pt. "Przemysł 4.0 i jego wpływ na rynek pracy"

WIĘCEJ INFORMACJI

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ