AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

30.03.-05.04.2008. Blossin Social activities Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Polsko-niemieckie szkolenie pedagogiczne dla młodzieży, które odbędzie się w Blossin koło Berlina. Jest to druga część projektu, którego pierwsza część odbyła się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie we wrześniu 2007 roku.

Uczestnicy tego spotkania poznają w teorii i praktyce: metody integracji grupy, techniki animacji językowej, przezwyciężania konfliktów grupowych, ewaluacji spotkania, warsztatów mających na celu obalanie stereotypów narodowych, ponadto odwiedzą niemieckie placówki oświatowe dla dzieci i młodzieży, a także zwiedzą Berlin.

Ponadto w planie są warsztaty na temat historii edukacji i teoria dotycząca prowadzenia polsko-niemieckich wymian młodzieżowych.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży