AKTUALNOŚCI 2017 ROKU

20.06.2017 "Be THE Leader" - Łańcuch solidarności

Łańcuch solidarności to nasza najnowsza inicjatywa, którą przygotowaliśmy na 10 - lecie polsko - litewskiej wymiany młodzieży. Nawiązuje ona do idei bałtyckiego łańcucha żywych rąk, który w 1989 roku połączył ponad 2 miliony Litwinów, Łotyszy i Estończyków. W naszym domu w Nasutowie szkolimy obecnie 20 młodych liderów z Polski i Litwy. Uczą się jak organizować i przeprowadzać akcje społeczne. A już niedługo utworzą własne akcje i wirtualny łańcuch solidarności łączący Lublin z Wilnem i Polskę z Litwą. Łańcuch promujący zaangażowanie społeczne, wolontariat, współpracę i empatię.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.05.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie na sportowo. Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin

Dzień Europy już za nami. Chociaż w przypadku Lublina były to raczej Dni Europy, które obchodziliśmy w zasadzie w trzech terminach. Ostatnim punktem programu podczas obchodzenia Dnia Europy było Europejski Rodzinny Piknik Rowerowy, zorganizowany w dniu 13 maja 2017r.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.05.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin

WIĘCEJ INFORMACJI

12.05.2017r., Lublin DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Aktualnie poszukujemy pracownika na stanowisko: Koordynator Projektu

09.05.2017r., Lublin Be The Change! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Chcemy podzielić się z wami efektami naszego projektu wymiany międzynarodowej pt. BeTheChange! realizowanego ze środków programu Erasmus+ Projekt odbywał się w dniach 22-29 kwietnia 2017 w Nasutowie koło Lublina. Wzięło w nim udział 28 młodych osób, które na co dzień aktywnie działają w różnych organizacjach, bądź rozpoczynają swoją przygodę z NGO. Uczestnicy pochodzili z 5 krajów: Polski, Francji, Rumunii, Włoch i Litwy.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2017r., Lublin Weź udział w profesjonalnym szkoleniu „Be THE Leader” i rozwiń swoje kompetencje przywódcze! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Podczas sześciodniowego szkolenia poprowadzonego przez doświadczonych trenerów poznasz zasady autoprezentacji, stawiania sobie celów i realizowania ich. Nauczysz się budować zespół, podejmować działania promocyjne i upowszechniające. Dowiesz się co znaczy być dobrym i odpowiedzialnym liderem.

WIĘCEJ INFORMACJI

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Lubisz, gdy wokoło dzieje się coś ciekawego?...
Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 13 maja 2017 r. w Nasutowie pod Lublinem.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.04.2017r., Lublin „Łańcuch Solidarności” czyli nasz najnowszy projekt wymiany polsko-litewskiej Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Właśnie ruszyły pierwsze działania związane z projektem „Łańcuch Solidarności” finansowanym przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Głównym celem projektu jest promocja idei solidarności, działań lokalnych, wolontariatu, więzów międzyludzkich oraz przyjaźni polsko-litewskiej przez stworzenie łańcucha inicjatyw społecznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.04.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych już obchodach Dnia Europy w Lublinie!

WIĘCEJ INFORMACJI

21.02.2017r., Lublin Rekrutacja do projektu „Pomysł + dotacja – sukces na rynku pracy!” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dn. 1.03. – 13.03.2017 odbędzie się rekrutacja osób zainteresowanych pozyskaniem środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2017r., Lublin Bezpłatne spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych dotacją na założeniem własnej działalności. Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Gorąco zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem funduszy europejskich na założenie własnej działalności na bezpłatne spotkania organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w dniach 23.02.2017 oraz 28.02.2017.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.01.2017r., Lublin Seminarium informacyjne i Warsztaty Przedsiębiorczości „Mój Biznes” dla zagranicznych studentów Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy zagranicznych studentów lubelskich uczelni na seminarium informacyjne dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce, a także na warsztaty przedsiębiorczości zatytułowane „Mój Biznes”.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.01.2017r., Lublin "Rozstrzelany świt"
Piotra Apolinarskiego
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na wernisaż "Rozstrzelany świt" Piotra Apolinarskiego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 23 stycznia 2017 godz. 18.00
Wystawa fotografii „Rozstrzelany świt" to relacja Piotra Apolinarskiego obrazująca wydarzenia ostatnich miesięcy w Syrii i Iraku. Fotoreporter odwiedzał kilkakrotnie obszary objęte konfliktem oraz obozy dla uchodźców w Libanie, Iraku i Turcji .