EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2017 ROKU

30 listopada 2017r. Lublin WYSTAWA "PRZYJAŹŃ, EDUKACJA, WSPÓLNA HISTORIA" W NASUTOWIE

30 października 2017 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie została otwarta wystawa "Przyjaźń, edukacja, wspólna historia". Wystawa została przygotowana z okazji jubileuszu 10-lecia Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Zaprezentowano fotografie dokumentujące projekty realizowane w ramach Funduszu od początku jego istnienia.

WIĘCEJ INFORMACJI14 listopada 2017r. Lublin Postaw na biznes!: WYNIKI I ETAPU REKRUTACJI DO PROJEKTU

Informujemy, że zakończyliśmy ocenę formalno-merytoryczną formularzy zgłoszeniowych do projektu "Postaw na biznes !". W wyniku prac członków Komisji Rekrutacyjnej sporządzona została lista Kandydatów/ek zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do II etapu rekrutacji. Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu rekrutacji zostaną poinformowane niebawem za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonicznie o terminie rozmowy z doradcą zawodowym.

WIĘCEJ INFORMACJI2017 Lublin "Inkubator Współpracy Akademickiej"

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zachęcają przedstawicieli i członków kół naukowych do zapoznania sie z projektem "Inkubator Współpracy Akademickiej".

"Inkubator Współpracy Akademickiej"- projekt współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – odbył się w dniach 4-8 września 2017 w ramach XII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (Nowy Sącz/Krynica). Lider projektu: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, partner projektu: Parlament Studentów RP. Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni networkingowej dla studentów, rozwój ich kompetencji miękkich, a także stworzenie pomysłów i sieci współpracy studenckiej na arenie krajowej i międzynarodowej. W witrynie projektu przedstawiamy jego efekty wypracowane w formie publikacji przez samych uczestników projektu jak również ekspertów pracujących i współpracujących z Fundacją Nowy Staw. Życzymy miłej lektury!

WIĘCEJ INFORMACJI14.10.2017 Lublin "Don't Panic – organize yourself"

Już od 13 października 30osób z Polski, Litwy, Włoch, Litwy oraz Turcji uczestniczy w projekcie "Don't Panic – organize yourself", realizowanym ze środków programu Erasmus+. Przez kilka najbliższych dni, młodzież będzie dyskutować o tym jak wygląda w ich krajach i kulturach podejście do zarządzania czasem, planowania, punktualności, oraz organizacji codzienności.

WIĘCEJ INFORMACJIProjekt „Przełamujemy Stereotypy”- impuls do zmiany swiatopoglądu, okazja do nawiązania przyjaźni i rozwinięcia swojej kreatywności oraz umiejętnosci PR-owych

W dniach 11-18 września odbyło się spotkanie polsko-ukraińskie pod nazwą „Przełamujemy stereotypy”, które sfinansowane zostało z funduszu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Trzydziestu uczestników projektu miało okazję poszukać odpowiedzi na pytania dotyczące źródła stereotypów oraz ich istnienia we współczesnym, zglobalizowanym świecie. Na własnej skórze mogli sprawdzić czy pochodzenie wpływa na odbiór nas jako osób— odkrywając i analizując powszechnie znane stereotypy, jak również te polsko-ukraińskie.

WIĘCEJ INFORMACJICzy we współczesnym świecie, w dobie globalizacji i powszechnego dostępu do informacji jest jeszcze miejsce na funkcjonowanie stereotypów? Czy współcześni młodzi ludzie kształtują swoje opinie na podstawie samodzielnie zdobywanych informacji czy też opierają się na wiadomościach zasłyszanych od innych? Jak postrzegamy naszych rówieśników z sąsiednich krajów? W jakim stopniu stereotypy i zasłyszane opinie wpływają na nasze relacje z młodzieżą z innych krajów? Jak my jesteśmy postrzegani przez naszych rówieśników zza wschodniej granicy?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania poszukamy podczas spotkania młodzieży w ramach projektu „Let’s break stereotypes” finansowanego w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI


20.06.2017 "Be THE Leader" - Łańcuch solidarności

Łańcuch solidarności to nasza najnowsza inicjatywa, którą przygotowaliśmy na 10 - lecie polsko - litewskiej wymiany młodzieży. Nawiązuje ona do idei bałtyckiego łańcucha żywych rąk, który w 1989 roku połączył ponad 2 miliony Litwinów, Łotyszy i Estończyków. W naszym domu w Nasutowie szkolimy obecnie 20 młodych liderów z Polski i Litwy. Uczą się jak organizować i przeprowadzać akcje społeczne. A już niedługo utworzą własne akcje i wirtualny łańcuch solidarności łączący Lublin z Wilnem i Polskę z Litwą. Łańcuch promujący zaangażowanie społeczne, wolontariat, współpracę i empatię.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.05.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie na sportowo. Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin

Dzień Europy już za nami. Chociaż w przypadku Lublina były to raczej Dni Europy, które obchodziliśmy w zasadzie w trzech terminach. Ostatnim punktem programu podczas obchodzenia Dnia Europy było Europejski Rodzinny Piknik Rowerowy, zorganizowany w dniu 13 maja 2017r.

WIĘCEJ INFORMACJI


17.05.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin


Dzień Europy już za nami. Chociaż w przypadku Lublina były to raczej Dni Europy, które obchodziliśmy w zasadzie w trzech terminach.

WIĘCEJ INFORMACJI


12.05.2017r., Lublin DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Aktualnie poszukujemy pracownika na stanowisko: Koordynator Projektu

WIĘCEJ INFORMACJI


09.05.2017r., Lublin Be The Change! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Chcemy podzielić się z wami efektami naszego projektu wymiany międzynarodowej pt. BeTheChange! realizowanego ze środków programu Erasmus+ Projekt odbywał się w dniach 22-29 kwietnia 2017 w Nasutowie koło Lublina. Wzięło w nim udział 28 młodych osób, które na co dzień aktywnie działają w różnych organizacjach, bądź rozpoczynają swoją przygodę z NGO. Uczestnicy pochodzili z 5 krajów: Polski, Francji, Rumunii, Włoch i Litwy.

WIĘCEJ INFORMACJI


09.05.2017r., Lublin Weź udział w profesjonalnym szkoleniu „Be THE Leader” i rozwiń swoje kompetencje przywódcze! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Podczas sześciodniowego szkolenia poprowadzonego przez doświadczonych trenerów poznasz zasady autoprezentacji, stawiania sobie celów i realizowania ich. Nauczysz się budować zespół, podejmować działania promocyjne i upowszechniające. Dowiesz się co znaczy być dobrym i odpowiedzialnym liderem.

WIĘCEJ INFORMACJI


Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Lubisz, gdy wokoło dzieje się coś ciekawego?...
Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 13 maja 2017 r. w Nasutowie pod Lublinem.

WIĘCEJ INFORMACJI


20.04.2017r., Lublin „Łańcuch Solidarności” czyli nasz najnowszy projekt wymiany polsko-litewskiej Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Właśnie ruszyły pierwsze działania związane z projektem „Łańcuch Solidarności” finansowanym przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Głównym celem projektu jest promocja idei solidarności, działań lokalnych, wolontariatu, więzów międzyludzkich oraz przyjaźni polsko-litewskiej przez stworzenie łańcucha inicjatyw społecznych.

WIĘCEJ INFORMACJI


11.04.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin


Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych już obchodach Dnia Europy w Lublinie!

WIĘCEJ INFORMACJI


21.02.2017r., Lublin Rekrutacja do projektu „Pomysł + dotacja – sukces na rynku pracy!” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw


W dn. 1.03. – 13.03.2017 odbędzie się rekrutacja osób zainteresowanych pozyskaniem środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2017r., Lublin Bezpłatne spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych dotacją na założeniem własnej działalności. Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw


Gorąco zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem funduszy europejskich na założenie własnej działalności na bezpłatne spotkania organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w dniach 23.02.2017 oraz 28.02.2017.

WIĘCEJ INFORMACJI


23.01.2017r., Lublin Seminarium informacyjne i Warsztaty Przedsiębiorczości „Mój Biznes” dla zagranicznych studentów Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw


Serdecznie zapraszamy zagranicznych studentów lubelskich uczelni na seminarium informacyjne dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce, a także na warsztaty przedsiębiorczości zatytułowane „Mój Biznes”.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.01.2017r., Lublin "Rozstrzelany świt"
Piotra Apolinarskiego
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na wernisaż "Rozstrzelany świt" Piotra Apolinarskiego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 23 stycznia 2017 godz. 18.00
Wystawa fotografii „Rozstrzelany świt" to relacja Piotra Apolinarskiego obrazująca wydarzenia ostatnich miesięcy w Syrii i Iraku. Fotoreporter odwiedzał kilkakrotnie obszary objęte konfliktem oraz obozy dla uchodźców w Libanie, Iraku i Turcji .

WIĘCEJ INFORMACJI

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ