AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

02.12.2008, Lublin Pokaz finałowy Prioritaire! w Lublinie Centrum Mediów Obywatelskich

Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte i pokaz finałowy europejskiego magazynu telewizyjnego oraz prezentację wykorzystania mediów w edukacji i pracy organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 grudnia br. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Instytutu Europy Środkowo – Wschodniej przy ul.Niecałej 5.

Młodzież z Lublina wspólnie z młodzieżą z miast partnerskich z Münster (Niemcy), Łucka (Ukraina) oraz z Białorusi, Gruzji i Francji przygotuje spotkanie i pokaz finałowy w formie realizacji programu telewizyjnego. Młodzież z sześciu państw zaprezentuje swoje umiejętności i pokaże innym jak można samemu zrealizować obywatelski program telewizyjny.

Program spotkania przewiduje:

• 11:00
    Otwarcie spotkania
  • 11:15
    The best of – realizacja i pokaz na żywo europejskiego magazynu telewizyjnego dla młodzieży
  • 11:40
    Świadkowie wojny – realizacja i pokaz na żywo magazynu telewizyjnego na temat historii paracowników przymusowych w Trzeciej Rzeszy
  • 12:10
    Start nowego obywatelskiego magazynu telewizyjnego dla Europy
  • 12:30
    Podsumowanie, dyskusja i zakończenie spotkania

Pokaz będzie odbywał się w języku polskim i angielskim.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.
Będzie to dla nas okazja do dyskusji o współpracy przy realizacji obywatelskiego programu telewizyjnego w Lublinie.

W lutym 2009 roku stworzone zostanie w Lublinie mobilne studio,
które będzie wykorzystywane do realizacji młodzieżowych i obywatelskich programów telewizyjnych.

Relacja zdjęciowa z działań w ramach projektu Free Media Bridges from East to West.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Od 2007 roku Fundacja pracuje wspólnie z partnerami z Białorusi, Francji, Gruzji, Niemiec i Ukrainy nad europejskim magazynem telewizyjnym Prioritaire!, który poświęcony jest tematom i problemom młodzieży, i który przybliża sprawy europejskie widzom w Europie Wschodniej, a mieszkańcom Unii Europejskiej przybliża kulturę i tradycje Białorusi, Gruzji i Ukrainy. W 2008 roku rozpoczęliśmy produkcję polsko – ukraińskiego magazynu telewizyjnego Plac L o kulturze w dwóch miastach partnerskich Lublinie i Łucku.

Fundacja wspólnie z organizacjami obywatelskimi z Münster i Mińska przygotowała także filmy dokumentujące historię pracowników przymusowych w Trzeciej Rzeszy.

Wszystkie produkcje filmowe oraz europejskie magazyny młodzieżowe
można oglądać na stronie www.ngotv.eu.