EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2012 ROKU


17.12.2012 r. Konferencja „Język polski na świecie – wyzwania i perspektywa” Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

O sytuacji naszego ojczystego języka poza granicami Polski, jego nauczaniu i promocji  dyskutowano w dniu 17 grudnia 2012 r. w Pałacu Czartoryskich w Lublinie podczas konferencji pt. „Język polski na świecie – wyzwania i perspektywa”. Przedsięwzięcie zorganizował Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Partnerem przedsięwzięcia było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

12-13.01.2013 r. Szkolenie regionalne Programu "Młodzież w działaniu" Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Szkolenie ma na celu zdobycie umiejętności z zakresu przygotowania projektów do Programu „Młodzież w Działaniu”. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się o celach i priorytetach poszczególnych Akcji Programu ”Młodzież w działaniu”, zapoznają się z systemem On-Line FRSE.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.12.2012 r. Konferencja „Język polski na świecie – wyzwania i perspektywa” Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą problematyce języka polskiego poza granicami Polski, szczególnie wśród Polaków i Polonii, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2012 r. w sali konferencyjnej Pałacu Czartoryskich w Lublinie (Plac Litewski 2) w godzinach 10.00 – 15.00.

WIĘCEJ INFORMACJI

1-2.12.2012 r. Dni otwarte Narodowego Banku Polskiego RCIE Lublin

Serdecznie zapraszamy Państwa na IX edycję Dni Otwartych, które w tym roku są organizowane  pod hasłem „NBP – SKARBNICA WIEDZY O PIENIĄDZU”. Partnerem tegorocznych dni otwartych, organizowanych przez lubelski oddział Narodowego Banku Polskiego, jest Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.11.2012 Nagroda środowisk studenckich dla Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Fundacja została laureatem nagrody PROstudent. Organizowane od siedmiu lat Forum Ekonomiczne Młodych Liderów wygrało w kategorii – PROJEKT ROKU 2012.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.12.2012 Szkolenie regionalne Programu "Młodzież w działaniu" Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
Termin spotkania: 6 grudnia ; Województwo: mazowieckie ; Miejsce spotkania: Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 64 (siedziba Stowarzyszenia Wspólnota Polska) ; Rodzaj spotkania: regionalne.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.2013 „Działaj skutecznie! Młodzieżowa Akademia Lokalnych Liderów” Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
Z przyjemnością informujemy, że ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji cyklu szkoleniowego:
„Działaj skutecznie! Młodzieżowa Akademia Lokalnych Liderów” organizowanego przez Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu”.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.12.2012 do 31.03.2013 Poszukujemy prowadzących kurs NGO Master Instytut Rynku Pracy – Fundacja Nowy Staw

Poszukujemy prowadzących kurs NGO Master na terenie województwa mazowieckiego, pomorskiego i podkarpackiego. Tematyka kursów dotyczy standardów w organizacjach pozarządowych oraz różnych aspektów zarządzania organizacją. Kurs przeznaczony jest dla kadry zarządzającej i organów nadzoru sektora pozarządowego.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.12.2012 do 31.03.2013 „NGO Master” - MBA dla organizacji pozarządowych Instytut Rynku Pracy – Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym NGO Master - MBA dla organizacji pozarządowych. Oferujemy 122 godz. szkoleniowe, w tym: 7 sesji wyjazdowych w weekendy (w okresie grudzień-marzec), konsultacje z tutorem. Kursy startują w grudniu 2012 r. w okolicach: Warszawy, Rzeszowa i Gdańska.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.11.2012. Lublin „Samorządowiec – profesjonalista. Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2012 Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw wraz ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska, zapraszają pracowników jednostek samorządu terytorialnego do udziału w projekcie „Samorządowiec – profesjonalista. Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2012.” współfinansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

9-10.11.2012. Lublin Szkolenie dla wolontariuszy Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw ma przyjemność zaprosić na szkolenie dla wolontariuszy, które odbędzie się w dniach 9-10 listopada w Nasutowie koło Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.10.2012.2012 Lublin „Samorządowiec – profesjonalista” szkolenia dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, wraz ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska, zapraszają pracowników jednostek samorządu terytorialnego do udziału w projekcie „Samorządowiec – profesjonalista” współfinansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem naszego przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji samorządów w zakresie podejmowania współpracy międzynarodowej na poziomie społecznym i gospodarczym.

WIĘCEJ INFORMACJI

2-4.11.2012 Lublin IV Debata Młodzieży Akademia Złota 9

Akademia Złota 9 zaprasza do udziału w szkoleniach i debacie p/n "Młodzi - Zagubieni". Tematem tegorocznej debaty jest "zagubienie", jako problem współczesnej młodzieży, o którym w różnych aspektach będą debatować przedstawiciele czterech grup wraz z zaproszonymi ekspertami.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.10.2012 Nasutów Zostań koordynatorem. Media w pracy koordynatora projektów młodzieżowych Media obywatelskie

Szkolenie odbędzie się w Nasutowie koło Lublina w dniach 21-27 października 2012 r. W projekcie mogą uczestniczyć osoby w wieku 18-26.

WIĘCEJ INFORMACJI

14-20.10.2012 Nasutów, Warszawa Przywództwo i badania w organizacjach pracowniczych Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Fundacja Nowy Staw jest partnerem międzynarodowego cyklu szkoleń dla liderów związków zawodowych z Polski, Litwy i Rumunii. Kurs organizowany przez Fundację Nowy Staw oraz Akademię Ignatianum z Krakowa odbędzie się w dniach 14-20 października. Jego tematem będzie przywództwo i badania w organizacjach pracowniczych.

WIĘCEJ INFORMACJI

20-21.09.2012 Nasutów Seminarium szkoleniowe „Przedsiębiorczość młodzieży” Informacja europejska

Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin razem z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie zorganizował seminarium szkoleniowe „Przedsiębiorczość młodzieży” dla przedstawicieli szkół średnich z województwa lubelskiego. W szkoleniu wzięło udział ponad 40 nauczycieli i uczniów ostatnich klas szkół średnich.

WIĘCEJ INFORMACJI

23-25. 11. 2012 Paryż 87 Francuski Tydzień Społeczny Instytut Rynku Pracy

Już po raz 87 odbędzie się Francuski Tydzień Społeczny. Tym razem w Paryżu w Parc Floral. Zapraszamy; zgłoszenia przyjmujemy do 8 października.

WIĘCEJ INFORMACJI

28-30.09.2012, 05-07.10.2012 Poznań, Lublin Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
z zakresu ewaluacji i planowania strategicznego
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie, na którym zostanie przedstawione i przekazane do użytkowania unikalne bezpłatne narzędzie elektroniczne służące do kompleksowej ewaluacji i planowania działań organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

20-21.09.2012 Nasutów Seminarium szkoleniowe „Przedsiębiorczość młodzieży” Informacja europejska

Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin zaprasza przedstawicieli szkół średnich z województwa lubelskiego do udziału w seminarium szkoleniowym „Przedsiębiorczość młodzieży”. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli i uczniów ostatnich klas szkół średnich.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.08.2012 Lublin Młodzieżowe Media w Nasutowie Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już od piątku - 24 sierpnia 2012 w Nasutowie rozpoczynają się warsztaty międzynarodowe w ramach projektu „Youth Media Zone”. Młodzi uczestnicy z Polski, Grecji i Łotwy będą przez 5 dni pracować i uczyć się pod okiem trenerów w trzech grupach: filmowej, fotograficznej i grafiki komputerowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.08.2012 Lublin Rusz się i odkrywaj świat dookoła siebie! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już wkrótce w Nasutowie koło Lublina rozpocznie się międzynarodowa wymiana młodzieży  dotycząca aktywnej turystki.

WIĘCEJ INFORMACJI

.08.2012r. Lublin Doradztwo dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
z zakresu ewaluacji i planowania strategicznego
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne doradztwo z zakresu ewaluacji i planowania strategicznego w organizacjach pozarządowych. Podczas doradztwa zostanie przedstawione i przekazane do użytkowania unikalne bezpłatne narzędzie elektroniczne służące do kompleksowej ewaluacji i planowania działań organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

3-7.09.2012r. Nowy Sącz Trwa rekrutacja do VII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Do 10 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do uczestnictwa w tegorocznym Forum Ekonomicznym Młodych Liderów, które się w dniach 3–7 września Nowym Sączu. Młodzi liderzy z całej Europy spotykają się w Polsce, żeby dyskutować na aktualne tematy polityczne, ekonomiczne i społeczne.

WIĘCEJ INFORMACJI

16-23.07.2012 Lublin/Nasutów GIVE A PAW! – międzynarodowa wymiana młodzieży dla miłośników zwierząt Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 16-23 lipca młodzież z sześciu państw Europy zajmowała się kwestią praw i stosunku człowieka do zwierząt domowych i współpracowała nad stworzeniem kampanii społecznej promującej adopcje oraz pomoc bezdomnym zwierzętom.

WIĘCEJ INFORMACJI

15-26 sierpnia Weimar i Düsseldorf Zmienna historia niemieckich landów Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza zainteresowanych studentów do udziału w wymianie polsko-niemieckiej w Düsseldorfie i Weimarze.

WIĘCEJ INFORMACJI

11-21 lipca, Nasutów Młodzież od kuchni Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 11-21 lipca w Domu Nasutów oraz Lublinie odbędzie się międzynarodowy projekt kulinarny. W projekcie wezmą udział młodzi z Grecji, Mołdawii, Polski, Łotwy, Ukrainy oraz Gruzji. Organizatorem projektu jest grupa młodzieży o nazwie WE WILL WIN.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.07.2012 r.,Lublin GIVE A PAW! – międzynarodowa wymiana młodzieży dla miłośników zwierząt Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już niebawem w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się wymiana młodzieżowa GIVE A PAW! W dniach 16 – 23 lipca młodzież zainteresowana tematyką humanitarnego traktowania zwierząt, będzie współpracować nad stworzeniem kampanii społecznej promującej adopcje bezdomnych zwierząt.

WIĘCEJ INFORMACJI

13-20.07.2012 r., województwo lubelskie Konkurs plastyczny pt. Pocztówka do olimpijczyka RCIE Lublin

Konkurs jest organizowany przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie i przeznaczony dla  mieszkańców Lubelszczyzny (nie ma żadnych ograniczeń wiekowych).

WIĘCEJ INFORMACJI

2-5.08.2012r. Lublin Polsko - niemieckie seminarium „Tworzymy idee dla Europy” Edukacja obywatelska

Na miesiąc przed rozpoczęciem VII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Lublinie spotkają się polscy i niemieccy studenci. Będą oni uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, a także dyskutować na tematy ekonomiczne i polityczne oraz przygotowywać się do udziału w tegorocznym Forum.

WIĘCEJ INFORMACJI

8.07.2012 r. Lublin - Nasutów Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy "Seniorzy na Rowery" RCIE, ED

W niedzielę 8 lipca rowerzyści wzięli udział w rajdzie rowerowym i międzypokoleniowym pikniku w Nasutowie. Około 100 rowerzystów przejechało wspólnie z Lublina do Nasutowa, aby tam wziąć udział w międzypokoleniowym pikniku zorganizowanym z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

11-21.07.2012 Lublin Wszystko o młodych od kuchni… Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 11-21 lipca w Domu Spotkań w Nasutowie oraz Lublinie odbędzie się międzynarodowy projekt wymiany o zdrowym odżywianiu i trybie życia młodych ludzi. W projekcie weźmie udział trzydziestu młodych uczestników z Grecji, Mołdawii, Polski, Łotwy, Ukrainy oraz Gruzji.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.07.2012 Lublin Młody człowieku – rośnij zdrowo! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 15.06 – 27.06.2012 zostały przeprowadzone działania w ramach inicjatywy lokalnej pt. „Młody człowieku – rośnij zdrowo!”. Projekt zrealizowany przez wolontariuszy fundacji dotyczył przekazania młodym ludziom z lubelskich ośrodków wychowawczych oraz szkół podstawowych wiedzy na temat podstawowych zasad higienicznego trybu życia – zdrowego odżywiania, radzenia sobie ze stresem i zarządzania swoim czasem.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.07.2012, Nasutów Szkolenie z Programu „Europa dla obywateli” RCIE Lublin

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz Punkt Kontaktowy Programu "Europa dla Obywateli" serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu  pod tytułem: „Historia - przeszłość, czy inspiracja. Dotacje na aktywizację społeczno-kulturalną”.

WIĘCEJ INFORMACJI

lipiec – październik 2012 Międzynarodowy kurs on-line dla działaczy związków zawodowych Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym kursie on-line dla działaczy związków zawodowych. Kurs organizowany jest przez Europejskie Centrum ds. Pracowniczych EZA (z siedzibą w Niemczech) oraz przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw i Akademię Ignatianum.

WIĘCEJ INFORMACJI

2-20.07.2012 r. Lublin Bezpieczny złoty i bezpieczne euro czyli „Lato z bankiem centralnym” po raz ósmy RCIE

Jak bezpiecznie posługiwać się banknotami? Jak zostać ekspertem rozpoznawania autentyczności banknotów? Jakie tajemnice skrywają banknoty polskie oraz europejskie? 

WIĘCEJ INFORMACJI

18-25.06.2012 r. Lublin Wymiana medialna “Civic involvement and solidarity between generations” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 18-25 czerwca 2012 w Nasutowie odbyła sie wymiana medialna zatytułowana “Civic involvement and solidarity between generations”. W projekcie wzięło udział 27 uczestrników z Niemiec, Białorusi i Polski. Wspólnie pracowali nad trzema krótkimi filmami i blogiem projektu.

WIĘCEJ INFORMACJI

8.07.2012 r. Lublin - Nasutów Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy "Seniorzy na Rowery" RCIE, ED

Chcesz aktywnie spędzić weekend z rodziną? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w Międzypokoleniowym Rajdzie Rowerowym „Seniorzy na Rowery”.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.06.2012 Lublin Młody człowieku – rośnij zdrowo !! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już w tym tygodniu rozpoczynamy pierwsze działania w ramach inicjatywy lokalnej „Młody człowieku – rośnij zdrowo”. Projekt dotyczy przekazania młodym ludziom z ośrodków lubelskich wiedzy na temat podstawowych zasad higienicznego trybu życia, zdrowego odżywiania oraz walki ze stresem i efektywnego planowania swojego czasu.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.06.2012 Lublin European Youth Voice
– międzynarodowy projekt dla młodych dziennikarzy już wkrótce w Nasutowie.
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 8 – 12 czerwca w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie oraz Lublinie odbędzie się międzynarodowy projekt medialny, skierowany do młodych dziennikarzy. W projekcie wezmą udział dziennikarze z: Bułgarii, Estonii, Niemiec, Grecji, Rumunii, Czech, Słowacji oraz Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.06.2012 Lublin TriM 2012 – Hattrick dla Europy Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

TriM 2012 – Hattrick dla Europy to przedsięwzięcie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży nawiązujące do EURO 2012. Jest to turniej piłki ulicznej dla młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy połączony ze spotkaniami, które służą wzajemnemu poznaniu się i wymianie informacji na temat sąsiednich krajów. Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na kraje organizujące piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2012 oraz promowanie trójstronnych projektów młodzieżowych polsko – niemiecko – ukraińskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.06.2012 Lublin Międzynarodowa wymiana „Reportage – stereotype breaker” już za nami Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 24.05 – 1.06 w Nasutowie i Lublinie odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieżowa na temat łamania stereotypów poprzez media, w której udział wzięli młodzi ludzie z Bułgarii, Rumunii, Polski, Turcji i Włoch.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-24.06.2012, 29.06.-01.07.2012 Kraków/Gdańsk Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
z zakresu ewaluacji i planowania strategicznego
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie, na którym zostanie przedstawione i przekazane do użytkowania unikalne bezpłatne narzędzie elektroniczne służące do kompleksowej ewaluacji i planowania działań organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.05.2012 Lublin XII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich pt. „Jeśli nie Euro to co?” RCIE w Lublinie Europe Direct w Lublinie

Pod hasłem "Jeśli nie euro to co?" w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbył się XII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.05.-07.09.2012 Lublin Lubelskie i Münsterland w obiektywie – międzynarodowy konkurs fotograficzny Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Promuj nasz region i wygraj kurs fotografii, a także pokaż swoje zdjęcie na międzynarodowej wystawie fotografii!

WIĘCEJ INFORMACJI

23.05.2012 Lublin Już niebawem rozpoczynamy międzynarodową wymianę młodzieży
na temat stereotypów!
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 24 maja – 1 czerwca w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się międzynarodowa wymiana młodzieży „Reportage – stereotype breaker”. W projekcie udział wezmą młodzi ludzie z: Bułgarii, Rumunii, Turcji, Węgier, Włoch oraz Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.05.2012 Nasutów Projekt dla licealistów pt. „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” RCIE w Lublinie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Młodzi liderzy przedsiębiorczości”, w ramach którego zaplanowano warsztaty o szeroko rozumianej tematyce ekonomicznej oraz internetowy konkurs wiedzy ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody.

WIĘCEJ INFORMACJI

06-13.05.2012 Nasutów Across the border. Polsko-niemieckie szkolenie dla animatorów wymian międzynarodowych zakończone sukcesem! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 6-13 maja  w Europejskim Domu Spotkań Nasutów odbyła się druga część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych .

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2012 Lublin Dzień Europy w Lublinie RCIE Lublin , Europe Direct w Lublinie

Kolejne Święto Europy za nami! Z tej okazji 9 maja zorganizowaliśmy Europejskie Stoisko Informacyjne, Symulację Obrad Parlamentu Europejskiego oraz Europejską Grę Miejską.   

WIĘCEJ INFORMACJI

07.05.2012 Lublin Zapisz się na dwudniowe szkolenie na temat programu
„Młodzież w działaniu” w Nasutowie
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu” w województwie lubelskim serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat programu "Młodzież w działaniu" w dniach 15-16 maja  2012 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

29 maja 2012 Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Sala Błękitna XII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich pt. „Jeśli nie Euro to co?” RCIE w Lublinie, Europe Direct w Lublinie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież ze szkół województwa lubelskiego do udziału w corocznym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, który odbędzie się 29 maja 2012 r. o godz. 9.00 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie w Sali Błękitnej.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2012 r. Lublin Dzień Europy w Lublinie RCIE w Lublinie, Europe Direct w Lublinie

W maju po raz kolejny obchodzimy Dzień Europy. Z tej okazji 9 maja organizujemy Europejskie Stoisko Informacyjne, Symulację Obrad Parlamentu Europejskiego oraz Europejską Grę Miejską.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2012 r. Lublin Konkurs pt. „Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego” RCIE w Lublinie, Europe Direct w Lublinie

Serdecznie zapraszamy na kolejną już edycję symulacji obrad Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w ramach obchodów „Dnia Europy” w dniu 9 maja 2012 r. w lubelskim Ratuszu (Sala Obrad Rady Miasta) przy Placu Łokietka 1.

WIĘCEJ INFORMACJI

06-13.05.2012 Nasutów Across the border.
Polsko-niemieckie szkolenie dla animatorów wymian międzynarodowych
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 6-13 maja  w Europejskim Domu Spotkań Nasutów odbędzie się druga część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych .

WIĘCEJ INFORMACJI

22.04.2012 r. Nasutów k. Lublina Break the generation gap Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

22 kwietnia zakończyła się międzynarodowa wymiana medialna w Nasutowie Break the generation gap. Młodzież z Polski, Czech, Anglii, Hiszpanii i Finlandii przez tydzień pracowała wspólnie z grupą seniorek z Dzielnicowego Domu Kultury Węglin.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.04.2012 r. Nasutów k. Lublina Szkolenie „Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych” ED Lublin

Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin zorganizował bezpłatne szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich dla organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego. Szkolenie odbyło się 19 kwietnia 2012.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.04.2012, KUL Lublin Olimpiada wiedzy o integracji europejskiej RCIE Lublin, ED Lublin

W Instytucie Europeistyki na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

12-13.05.2012 Nasutów k. Lublina Drugie szkolenie regionalne na temat programu „Młodzież w działaniu” już za nami. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 12-13 kwietnia w Europejskim Domu Spotkań odbyło się drugie szkolenie regionalne na temat programu „Młodzież w działaniu”. Przyciągnęło ono szerokie spektrum osób, które są zainteresowane realizowaniem swoich własnych projektów młodzieżowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

15-16.05.2012 Nasutów k. Lublina Zapisz się na dwudniowe szkolenie na temat programu
„Młodzież w działaniu” w Nasutowie
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu” w województwie lubelskim serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat programu "Młodzież w działaniu" w dniach 15-16 maja  2012 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

15-22.04.2012 Nasutów k. Lublina Break the generation gap – międzynarodowa wymiana medialna. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży, Centrum Mediów Obywatelskich

15 kwietnia 2012 roku rozpocznie się międzynarodowa wymiana medialna „Break the generation gap”, która będzie promować dialog międzypokoleniowy i aktywne postawy wśród młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.03.2012 Lublin Międzynarodowe seminarium studenckie „Student on the labour market” już za nami ! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W ostatnią sobotę - 31 marca zakończyliśmy drugie międzynarodowe seminarium studenckie zatytułowane „Student on the labour market”. W opinii uczestników z za granicy był to projekt pełen intensywnej ale i owocnej pracy!

WIĘCEJ INFORMACJI

18-25.03.2011 Blossin I część polsko-niemieckiego szkolenia dla animatorów wymian międzynarodowych „across the border” zakończona sukcesem! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 18-25. marca w Jugendbildungszentrum Blossin odbyła się pierwsza część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem polsko-niemieckich wymian młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.04.2012 r. Nasutów k. Lublina Szkolenie „Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych” Europe Direct – Lublin

Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich dla organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina 19 kwietnia 2012.

WIĘCEJ INFORMACJI

18-25.03.2011 Blossin Across the border.
Polsko-niemieckie szkolenie dla animatorów wymian międzynarodowych
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 18-25 marca w Jugendbildungszentrum Blossin odbędzie się pierwsza część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem polsko-niemieckich wymian młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.03.2012 Lublin Debata Młodzieży Lubelszczyzny z udziałem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego Akademia "Złota 9"

Akademia Złota 9 – Szkoła Służby Obywatelskiej – prowadzona przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw, była głównym organizatorem debaty Młodzieży Lubelszczyzny z udziałem Prezydenta RP.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.04.2012 Hotel Promenada, Radom Szkolenie Programu Młodzież w Działaniu w Radomiu Młodzież w Działaniu

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący Programu Młodzież w Działaniu, zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące Programu, które odbędzie się 13. kwietnia w Radomiu.

WIĘCEJ INFORMACJI

18-19.04.2012 Dom Polonii, Pułtusk Szkolenie regionalne Programu Młodzież w Działaniu w woj. mazowieckim
18-19. kwietnia 2012.
Młodzież w Działaniu

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący Programu Młodzież w Działaniu,  zaprasza na dwudniowe szkolenie dotyczące Programu, które odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Domu Polonii w Pułtusku.

WIĘCEJ INFORMACJI

25-31.03.2012 r. Międzynarodowe seminarium studenckie
„Student on the labour market” zbliża się wielkimi krokami!!
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już niebawem, bo w dniach 25-31 marca w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie oraz Lublinie odbędzie się Międzynarodowe Seminarium Studenckie – ‘Student on the labour market’. 
Oprócz uczestników z Polski, w projekcie wezmą również udział osoby z Grecji, Włoch, Rumunii, Turcji i Łotwy.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.03.2012 r. Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin
rozszerza swoją ofertę szkoleniową na Straż Graniczną.
Europe Direct Lublin

Przedsiębiorcy, bezrobotni, przedstawiciele NGO, samorządowcy, rolnicy – takie grupy już szkoliliśmy z funduszy unijnych. W marcu organizujemy pierwsze tego typu szkolenie dla Straży Granicznej.

WIĘCEJ INFORMACJI

12-13 04 2012 r. Zapisz się na dwudniowe szkolenie na temat programu „Młodzież w działaniu” w Nasutowie Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu” w województwie lubelskim serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat programu "Młodzież w działaniu" w dniach 12-13 kwietnia  2012 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.02.2012. Nasutów „Bądź przedsiębiorczy” – możliwości pozyskania funduszy unijnych na działalność gospodarczą Europe Direct Lublin

Kolejny raz zorganizowaliśmy szkolenie na temat zakładania działalności gospodarczej oraz możliwości pozyskania funduszy europejskich na założenie działalności gospodarczej.

WIĘCEJ INFORMACJI

15-16.03.2012 Dom Polonii, Pułtusk Szkolenie regionalne Programu Młodzież w Działaniu w woj. mazowieckim Młodzież w Działaniu

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, ośrodek szkolący Programu Młodzież w Działaniu,  zaprasza na dwudniowe szkolenie dotyczące Programu, które odbędzie się w dniach 15-16 marca w Domu Polonii w Pułtusku.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2011 Lublin Seminarium kontaktowe zakończyło działania projektu „Towards active participation”. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 5 – 9 lutego w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie gościliśmy pracowników oraz liderów młodzieżowych na projekcie „Evaluating for quality”. Było to ostatnie spotkanie realizowane w ramach długiego projektu wielodziałaniowego „Towards active participation”.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2011 Lublin Warsztaty aktywizacyjne "Akcja - Aktywacja!" dobiegły końca w sobotę. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Z dumą możemy oznajmić, że wszystkie cele, które zostały założone zostały zrealizowane. Uczestnicy przyjęli warsztaty z dużym entuzjazmem oraz zainteresowaniem.

WIĘCEJ INFORMACJI

18-25.03.2011 Blossin Across the border.
Polsko-niemieckie szkolenie dla animatorów wymian międzynarodowych
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 18-25. marca w Jugendbildungszentrum Blossin odbędzie się pierwsza część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem polsko-niemieckich wymian młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.02.2012. Nasutów Ojciec Ludwik Wiśniewski Ambasadorem Lubelszczyzny! Akademia Złota 9

Ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin i duszpasterz Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw otrzymał tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.01 - 04.02.2012. Nasutów Druga część warsztatów tanecznych zakończona! Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 28 stycznia – 4 lutego w Nasutowie odbyła się druga część polsko-niemieckiego projektu tanecznego. Grupa młodzieży, biorąca udział w warsztatach w Blossin, spotkała się po raz kolejny, aby tym razem w Nasutowie wspólnie pracować nad choreografią taneczną.

WIĘCEJ INFORMACJI

08-11.02.2012. Nasutów Warsztaty aktywizacyjne „Akcja - Aktywacja!”
Weź udział i daj się zarazić aktywnością!
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

„Akcja - Aktywacja!”  to warsztaty dla młodzieży z Lubelszczyzny prowadzone przez młodych ludzi – nieformalną grupę młodzieży "RadioActive". Warsztaty odbędą się w dniach 8-11 lutego 2012 w Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.02.2012. Nasutów „Bądź przedsiębiorczy”
– możliwości pozyskania funduszy unijnych na działalność gospodarczą
Europe Direct Lublin

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie na temat zakładania działalności gospodarczej oraz możliwości pozyskania funduszy europejskich na założenie działalności gospodarczej. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina w dniu 23.02.2012 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.01-04.02.2012 Nasutów Polsko-niemieckie warsztaty taneczne Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 28 stycznia - 4 lutego w Nasutowie odbędzie się druga część polsko-niemieckiego projektu tanecznego.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.01.2012 Lublin Międzynarodowe seminarium kontaktowe już niebawem! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 5 – 9 lutego w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się seminarium kontaktowe. Będzie to trzecie i ostatnie spotkanie w ramach projektu wielodziałaniowego „Toward active participation”.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.01.2012 r. Klasztor Ojców Dominikanów przy ul. Złotej 9 w Lublinie Spotkanie z Panią Iloną Skibińską-Fabrowską Dyrektor lubelskiego Oddziału NBP Akademia "Złota 9"

Akademia Złota 9 oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają na spotkanie z Panią Iloną Skibińską-Fabrowską, Dyrektor Oddziału.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.01.2012 Lublin Zapisz się na jednodniowe szkolenie na temat programu „Młodzież w działaniu” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw ośrodek szkolący programu „Młodzież w działaniu” w województwie lubelskim serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat programu "Młodzież w działaniu" w dniu 18 lutego 2012 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
RAZEM
MOŻEMY WIĘCEJ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NOWE KOMPETENCJE
I UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
NASUTOWSKI
UNIWERSYTET LUDOWY

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
4 UKRAINE"
SIŁA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
PRZYJAZNY I BEZPIECZNY URZĄD III

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
KOALICJA
ORGANIZACJI OBYWATELSKICH

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ