NOWOŚCI

20.04.2017r., Lublin „Łańcuch Solidarności” czyli nasz najnowszy projekt wymiany polsko-litewskiej Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Właśnie ruszyły pierwsze działania związane z projektem „Łańcuch Solidarności” finansowanym przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Głównym celem projektu jest promocja idei solidarności, działań lokalnych, wolontariatu, więzów międzyludzkich oraz przyjaźni polsko-litewskiej przez stworzenie łańcucha inicjatyw społecznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

W imieniu Fundacji Nowy Staw oraz partnerów chcielibyśmy serdecznie zaprosić na debatę oksfordzką nad tezą. „Brexit osłabi spójność wewnętrzną Unii Europejskiej oraz jej pozycję na arenie międzynarodowej.”

WIĘCEJ INFORMACJI

11.04.2017r., Lublin Dzień Europy w Lublinie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw - EUROPE DIRECT Lublin

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych już obchodach Dnia Europy w Lublinie!

WIĘCEJ INFORMACJI

27.03.2017r., Lublin REKRUTACJA DO PROJEKTU DOTACYJNEGO Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw poleca

"Dotacje szansą na rozwój przedsiębiorczości w województwie lubelskim". W dn. 16.03. – 14.04.2017 odbędzie się rekrutacja osób zainteresowanych pozyskaniem środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

15.03.2017r., Lublin Be The Change! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Projekt realizowany ze środków Erasmus+, odbędzie się w dniach: 22.04.2017-28.04.2017 w Nasutowie koło Lublina. Weźmie w nim udział 30 osób, na co dzień aktywnie działających w różnych organizacjach, bądź rozpoczynających swoją przygodę z NGO. Przedział wiekowy uczestników to 18-30 lat, pochodzić będą z 5 krajów: Polski, Francji, Rumunii, Włoch i Litwy.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.02.2017r., Lublin Spotkanie rekrutacyjne projektu „Pomysł + dotacja – sukces na rynku pracy!” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dn. 1.03. – 13.03.2017 odbędzie się rekrutacja osób zainteresowanych pozyskaniem środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

WIĘCEJ INFORMACJI

Gorąco zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem funduszy europejskich na założenie własnej działalności na bezpłatne spotkania organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w dniach 23.02.2017 oraz 28.02.2017.

WIĘCEJ INFORMACJI

Serdecznie zapraszamy zagranicznych studentów lubelskich uczelni na seminarium informacyjne dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce, a także na warsztaty przedsiębiorczości zatytułowane „Mój Biznes”.

WIĘCEJ INFORMACJI

STYCZEŃ 2017, Lublin "Rozstrzelany świt"
Piotra Apolinarskiego
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na wernisaż "Rozstrzelany świt" Piotra Apolinarskiego - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 23 stycznia 2017 godz. 18.00. Wystawa fotografii „Rozstrzelany świt" to relacja Piotra Apolinarskiego obrazująca wydarzenia ostatnich miesięcy w Syrii i Iraku. Fotoreporter odwiedzał kilkakrotnie obszary objęte konfliktem oraz obozy dla uchodźców w Libanie, Iraku i Turcji .

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2016, Lublin XVI Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Dnia 9 grudnia 2016 roku odbył się kolejny, XVI Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Europejski Dom Spotkań-Fundację Nowy Staw wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin oraz z innymi organizacjami.

WIĘCEJ INFORMACJI

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Regionalnym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, który odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Tematem tegorocznego spotkania będzie tożsamość narodowa młodzieży w Unii Europejskiej i zagadnienia związane z międzynarodową solidarnością młodzieży.

WIĘCEJ NOWOŚCI W 2016 ROKU
WYSZUKAJ Z GOOGLE NA STRONACH FUNDACJI