AKTUALNOŚCI 2008 ROKU

5-7.06.2008. Nasutów Szkolenie na temat organizacji sztabu wyborczego dla członków białoruskich organizacji społecznych Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniach 5-7 czerwca 2008 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Szkolenia na temat prowadzenia kampanii wyborczej dla członków białoruskich organizacji społecznych”.

Warsztaty poświęcone były przede wszystkim metodom tworzenia sztabu wyborczego rozumianego jako zespół ludzi. Podczas zajęć uczestnicy otrzymali teoretyczną wiedzę na temat rekrutacji i motywacji wolontariuszy oraz na temat składu osobowego i podziału zadań w sztabie wyborczym. Na zakończenie uczestnicy szkolenia przygotowali schematy organizacyjne swoich sztabów wyborczych.

W szkoleniu wzięło udział 2 kandydatów do białoruskiego parlamentu oraz członkowie ich sztabów wyborczych – łącznie 11 osób.

powiekszeniepowiekszenie

Projekt jest współfinansowany w ramach programu pomocy zagranicznej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2008 r.