EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2019 ROKU
08.01.2019 Fundusze europejskie dla przedsiębiorców

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie serdecznie zapraszają przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać środki na rozwój działalności gospodarczej oraz planują podnieść kwalifikacje swoje lub swoich pracowników na bezpłatne spotkanie.

WIĘCEJ INFORMACJI


04.02.2019 WYNIKI NABORU WNIOSKÓW II RUNDY KONKURSOWEJ „W sieci bez barier”

WYNIKI NABORU WNIOSKÓW II RUNDY KONKURSOWEJ
w terminie od dnia 1.12.2018 - 31.01.2019
– województwo podkarpackie

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw jako partner projektu „W sieci bez barier” ogłasza częściowe wyniki naboru wniosków (woj. podkarpackie) w ramach II rundy konkursowej dotyczących udzielenia grantów na realizację mikroprojektów w zakresie kształtowania kompetencji cyfrowych w ramach projektu „W sieci bez barier” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, III oś priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

WIĘCEJ INFORMACJI


28.03.2019 Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka. Wspomniane wydarzenie odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2019 r. w Sali Multimedialnej Areny Lublin (ul. Stadionowa 1). Początek imprezy przewidziano na godzinę 10.00.

WIĘCEJ INFORMACJI


15.04.2019 Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

W maju bieżącego roku na Polaków oraz mieszkańców wielu państw Europy Środkowo-Wschodniej, czekają dwa ważne wydarzenia. 15 lat temu miało miejsce największe w historii rozszerzenie Unii Europejskiej, w którym udział brała także Polska. Z kolei pod koniec maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Właśnie tym wydarzeniom był poświęcony tegoroczny Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka.

WIĘCEJ INFORMACJI


11.05.2019 Europejski Piknik Rowerowy do Nasutowa

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Chcesz poznać walory kulinarne i krajobrazowe Nasutowa? Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 11 maja 2019 r. w Nasutowie pod Lublinem.

WIĘCEJ INFORMACJI


09.05.2019 Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego

Po raz kolejny, w ramach obchodów Dnia Europy, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin działający, przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw oraz Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin organizuje dla uczniów szkół średnich konkurs pt. „Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego”.

WIĘCEJ INFORMACJI


11.06.2019 ZJEDNOCZENI PRZEZ HISTORIĘ – POLSKO-LITEWSKA WYMIANA MŁODZIEŻY

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!

  • Szukasz dobrej okazji by móc spędzić tydzień z grupą zgranych osób całkowicie za darmo?
  • Chciałbyś polepszyć swoją znajomość języka angielskiego w najbardziej efektywny sposób?
  • Zamiast monotonnej nauki słówek i gramatyki wolisz rozmowę z ludźmi na tematy, które lubisz?
  • A może zależy Ci na powiększeniu liczby Twoich znajomych?

WIĘCEJ INFORMACJI


25.06.2019 ZJEDNOCZENI PRZEZ HISTORIĘ – POLSKO-LITEWSKA WYMIANA MŁODZIEŻY

W dniu 25 czerwca rozpoczęła się wymiana młodzieży polsko-litewskiej pod hasłem „Zjednoczeni przez historię!”. W projekcie bierze udział dwadzieścia osób w wieku od 18 do 30 lat.

WIĘCEJ INFORMACJI


2019 Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw realizuje projekt „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego” jako partner wspólnie z Departamentem Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Lider projektu) oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego (partner projektu). Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza i Rozwój, Działanie 2.9 Rozwój ekonomii społecznej, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

WIĘCEJ INFORMACJI


2019 Inkubator współpracy
Polsko-Czeskiej

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie pt. „Inkubator współpracy Polsko-Czeskiej”, realizowanym w ramach zadania publicznego „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2019”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI


2019 “Give real life a like!” czyli co młodzież z 4 państw europejskich myśli o mediach społecznościowych

W Domu Nasutów od 12.10.2019 trwa wymiana młodzieży Erasmus +“Give real life a like!”. Projekt łącznie obejmie ponad 20 osób z Polski, Słowacji, Gruzji i Chorwacji, które pracują nad promowaniem świadomej kreacji swojej persony w mediach społecznościowych, kształtowaniem postawy otwartości i odważnego wyrażania siebie i swoich poglądów oraz współpracą międzynarodowa.

Podczas warsztatów z psychologiem, profesjonalnym fotografem i redaktorem tekstów tworzą oni wspólnie wystawę fotografii i artykułów, których celem jest pokazanie różnicy między rzeczywistością a obrazem kreowanym przez ludzi przy pomocy social mediów.

WIĘCEJ INFORMACJI


2019 Już jest katalog z pracami z wystawy „Heritage – Eco it up!”

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem podsumowującym wystawę przygotowaną przez młodzież z Polski i Ukrainy w ramach projektu „Heritage – Eco it up!”.

W dniach 23-29 września 2019 roku ponad 20 młodych osób z Lublina i z Sum na Ukrainie spotkało się by Nasutowie koło Lublina by wspólnie pochylić się nad tematem dziedzictwa narodowego oraz ekologii i tego jaki ma ona wpływ na dziedzictwo Polski i Ukrainy.

WIĘCEJ INFORMACJI


15.11.2019 II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” już za nami! W dniu 15 listopada 2019 roku, w Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gościliśmy najlepszych uczniów szkół średnich z województwa lubelskiego.

Celem realizowanego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, a także bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia oraz jej państwa członkowskie.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ