AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

15.06.2009 Lublin Rusza akcja edukacyjna „Oblicza wielokulturowego Lublina” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Pierwsze prezentacje kultur w ramach projektu „Oblicza wielokulturowego Lublina” już się odbył. Do udziału w projekcie zgłaszają się kolejne placówki edukacyjne.

W realizowanym właśnie projekcie „Oblicza wielokulturowego Lublina” cudzoziemcy-wolontariusze z Fundacji prezentują swój kraj i swoją kulturę w lubelskich szkołach.

Akcja ruszyła 15 czerwca 2009 roku o godzinie 8:00 rano.

W tym tygodniu rusza akcja edukacyjna dla lubelskich szkół. Wisdom, Salvatore i Priscilla oraz wielu innych wolontariuszy będą młodzieży prezentować swój kraj w ramach 45-minutowej wyjątkowej lekcji.
Pan Wisdom z Nigerii będzie tłumaczył uczniom jak ważne w jego kraju jest uprzejme powitanie. Pan Salvatore przygotował dla klasy uczącej się włoskiego krótką lekcję w swoim ojczystym języku. Nauka języka jako sposób przekazania wiedzy o kraju – na ten pomysł wpadła również Chinka, Pani Priscilla.

Udział w projekcie biorą również przedstawiciele Estonii, Kuby, Niemiec, Szkocji i Ukrainy.

W nawiązaniu kontaktów między przedstawicielami innych krajów i kultur pośredniczył Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, która poprzez projekt „Oblicza wielokulturowego Lublina” chce promować i podkreślać bogactwa różnorodności kulturowej Lublina.
Celem projektu jest również aktywizacja i angażowanie mieszkańców Lublina o różnych tożsamościach narodowych, etnicznych lub wyznaniowych oraz integracja imigrantów ze społecznością Lublina.

Na bieżąco będziemy relacjonować wydarzenia w szkołach.

Malte Koppe
kom 513 581 345
m.koppe@eds-fundacja.pl

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

PATRONAT MEDIALNY