AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

29.05.2009. Lublin Lublin jest wielokulturowy! Otwarcie wystawy „5 kolorów” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Lublin ma wielokulturową przeszłość i przyszłość. Takie przekonanie leży u podstaw organizacji Wystawy „5 kolorów”, organizowanej przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw w Lublinie. Młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy wspólnie pracowała nieprzerwanie nad organizacją wystawy ponad miesiąc czasu. 29 maja br. zakończyły się prace. Uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą “5 kolorów” odbyło się w Centrum Kultury LSM 29 maja 2009 roku o godz. 18.00.

Podczas otwarcia zabrali głos koordynator projektu, Malte Koppe, oraz uczestnicy wystawy. W świetle wielokulturowej współpracy między różnymi grupami w Lublinie, zaproszono również goście specjalnych na wystawę. Przybyły na otwarcie wystawy Pani Jolanta Szafrańska z Parafii Ewangelickiej oraz Pani Marta Jędrych z Fundacji Nowy Staw.

Po zakończeniu części oficjalnej przybyli na wystawę goście mogli podzielić się swoim wrażeniami z autorami wystawy podczas małego poczęstunku. Wystawa „5 kolorów” spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko młodych ludzi, ale i przedstawicieli starszego pokolenia, którzy również przybyli na uroczyste otwarcie. Wśród gości pojawił się także społeczny kronikarz miasta, który zapewnił, że wystawa nie będzie zapomniana w historii Lublina.

Wystawę “5 kolorów” można oglądać w Centrum Kultury LSM,
ul. Wallenroda 4a w Lublinie jeszcze do 20 czerwca br.
Wstęp bezpłatny.

Więcej pytań?
Malte Koppe (Koordynator projektu)
m.koppe@eds-fundacja.pl

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszenie
powiekszenie powiekszenie

Wystawa została objęta patronatem projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury.
Wstęp wolny. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 20 czerwca 2009.
Więcej o projekcie ....

Wymiana, podczas której powstała wystawa
była wspierana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

MEDIA o FUNDACJI

powiekszenie