AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

16.02.2009. Lublin Lwów otwarty na świat Centrum Mediów Obywatelskich

Otwarciem wystawy fotograficznej 'Lwów otwarty na świat' zakończyła się międzynarodowa wymiana młodzieży Eurogoal. Młodzież z naszej Fundacji wspólnie ze swoimi kolegami z sześciu państw Europy sprawdzała przygotowania Lwowa do organizacji Euro 2012.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W czasie wymiany młodzieży pracowaliśmy nad przygotowaniem krótkich filmów promocyjnych miasta oraz przewodnika dla turystów. Ponadto zbieraliśmy informacje o stanie przygotowań Lwowa do organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku. Dowiedzieliśmy się, że Lwów ma poważne problemy z finansowaniem dalszych prac, ponieważ nie uruchomiono jeszcze żadnych środków budżetowych na 2009 rok. Budowa stadionu jeszcze się nie rozpoczęła. Lotnisko jest w katastrofalnym stanie. Największą zaletą Lwowa są jego zabytki i unikalne w skali światowej Stare Miasto z wieloma pięknymi kamienicami, kościołami i zaułkami, w których znajdują się naprawdę wysokiej jakości restauracje, puby i kawiarnie. Młodzi ludzie nie będą mieli także problemu z zakwaterowaniem w hostelach i hotelach, których we Lwowie nie brakuje.

Efekty naszej pracy pokazaliśmy w poniedziałek, 16 lutego w kawiarni artystycznej Dzyga. Otworzyliśmy tam wystawę fotografii zatytułowaną 'Lwów otwarty na świat' oraz zaprezentowaliśmy filmy przygotowane w czasie tygodniowej wymiany młodzieży. Wystawę fotograficzną można oglądać w kawiarni Dzyga (ul. Virmenska 35) do końca lutego. Wszystkie produkcje video można zobaczyć na stronie www.ngotv.eu

Zobacz video z Solomiyą Bilonohą odpowiedzialną za informacje na temat Euro2012 we Lwowie.

Get the Flash Player to see this player.

Więcej materiałów video na stronie www.ngotv.eu

Zobacz relację fotograficzną z każdego dnia wymiany www.euromixbug.org

Projekt Eurogoal był zorganizowany przez Centrum Nasza Sprawa z Łucka i
Europejskie Stowarzyszenie Youht4Media e.V.,
a sfinansowany ze środków Programu Młodzież w Działaniu.

Centrum Mediów Obywatelskich w 2009 roku

18.12.2009
Jakiego prezydenta potrzebuje Unia Europejska?

26.11.2009
Fundacja kontynuuje swoje działania w Afryce

29.06.2009
Międzynarodowe warsztaty medialne w Münster (Niemcy). Dialog międzykulturowy: Afryka-Europa-Azja.

10.06.2009
Współczesna Afryka: pomagać czy nie pomagać?

08.06.2009
Międzynarodowe warsztaty medialne w Istambule.

25.02.2009
Ruszył konkurs medialny dla młodzieży Create Respect! - wyraź czym jest szacunek!

16.02.2009. Lublin
Lwów otwarty na świat

06.02.2009. Lublin
Eurogoal we Lwowie

19.01.2009 Lublin
Nabór uczestników na wiosenne szkolenia dziennikarsko - medialne

01.2009
Wizyta studyjna w Nigerii.