AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

29.07.2009 Lublin Workcamp „Cmentarze wojenne i historia I Wojny Światowej” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Od 4 do 16 sierpnia w Nasutowie odbędzie się wymiana młodzieży, podczas której młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Węgier uporządkują cmentarze wojenne, pochodzące z okresu I Wojny Światowej. W tym roku młodzież pracować będzie na cmentarzach żołnierskich w Strzeszkowicach i Opolu Lubelskim. Uczestnicy wymiany wezmą także udział w uroczystościach poświęcenia dwóch cmentarzy żołnierskich: w Świdniku i Strzeszkowicach.

W programie workcampu, oprócz prac porządkowych na cmentarzach, znajdą się liczne warsztaty historyczne i dyskusje z zakresu historii I wojny światowej, stereotypów i praw człowieka. Zaplanowano także wycieczkę do Lublina z wizytą na Majdanku oraz do Kazimierza Dolnego i nad jezioro.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży