AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

16-22.11.2009 Lublin Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Lublinie wraz ze wspierającymi organizacjami studenckimi ma przyjemność zaprosić Państwa i Przedstawicieli Państwa Firmy do wyjątkowego projektu jakim jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Global Entrepreneurship Week (GEW).

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (z ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) to ponadnarodowe wsparcie i promowanie postaw związanych z przedsiębiorczością oraz pojęciami bezpośrednio z nią związanymi . Swobodny przepływ myśli, idei oraz pomysłów! Głównym celem ŚTP jest pokazanie młodym ludziom jak ważny w ich życiu jest zmysł przedsiębiorczości, umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji, podejmowanie decyzji.

GEW to przede wszystkim niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi by w jednym tygodniu zetknąć się z wieloma aspektami przedsiębiorczości. To możliwość spotkania doświadczonych ludzi, którzy odnieśli sukces, znalezienie odpowiedzi na wiele pytań, zdobycie konkretnej wiedzy i kontaktów, a w końcu poczucie wspólnoty z ludźmi, dla których przedsiębiorczość jest ważna oraz przekonanie, że osób podobnie myślących i o zbieżnych celach jest więcej. Aby cele te mogły być zrealizowane, potrzebna jest pomoc wszelkich organizacji, wsparcie doświadczonych ludzi biznesu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Lubelszczyźnie zainauguruje Marsz Przedsiębiorców, który wyruszy 16 listopada o godz 14.30 spod Urzędu Miasta (ul. Plac Łokietka 1), przemierzając przez Centrum miasta dotrze do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie rozpoczniemy Speednetworking. (ul. Akademicka 15). Uwieńczeniem całego tygodnia propagującego ideę przedsiębiorczości będzie uroczyste zakończenie, które także będzie miało miejsce w Centrum Kongresowym UP (22.11.2009, godz. 14.00).

Kalendarium Tygodnia /PDF/

Relacja ze Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości