AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

25.02.2009. Lublin Polska i niemiecka młodzież wskazują drogę dla niezależnej ogólnoeuropejskiej telewizji internetowej! Centrum Mediów Obywatelskich

Stowarzyszenie Youth4Media (Y4M) zaczęło produkcję pierwszego ogólnoeuropejskiego programu telewizyjnego diverCity w internecie produkowany przez wolontariuszy! “Jednak sięgamy dalej”, mówi Michał Wójcik, wice-prezes Y4M. “Chcemy stworzyć platformę internetową służącą jako kanał telewizyjny z różnymi transmisjami z całej Europy”, dodaje.

Z okazji uruchomienia diverCity Y4M pragnie podkreślić znaczenie mediów alternatywnych jako sposobu na wyrażanie poglądów młodych Europejczyków i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Startowi diverCity towarzyszy zatem konferencja pod tytułem “Jesteśmy głosem Europy - Alternatywne Media”, która odbędzie się 4-ego marca 2009 w Przedstawicielstwie Kraju Związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii do Unii Europejskiej w Brukseli.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli centrów mediów alternatywnych, organizacji pozarządowych, firm i związków zawodowych. Celem konferencji jest odpowiadanie na ważne pytania związane z przyszłością mediów alternatywnych w Europie. Uczestniczy będą mieli szansę zaprezentować ich pomysły posłom Parlamentu i Komisji Europejskiej i rozpocząć dyskusję z nimi.

Następujące tematy zostaną poruszone w dwóch panelach dyskusyjnych:

• Jak stworzyć zrównoważony sektor mediów niezależnych w całej Unii Europejskiej?
  • Internet - wyjątkowa szansa dla mediów alternatywnych czy rywal dla radia i telewizji obywatelskiej?
  • Media alternatywne wspierają społeczeństwo obywatelskie - Społeczeństwo obywatelskie wspiera media alternatywne?
  • Regulacja albo „niezależność w biedzie“? Jaki sektor mediów alternatywnych chcemy?

Konferencji towarzyszą warsztaty prowadzone przez przedstawicieli organizacji pozarządowych z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski. Zaprezentują oni nowe metody w dziedzinie politycznej i medialnej edukacji.

Konferencja „Jesteśmy głosem Europy“ jest wspólnym projektem
Stowarzyszenia Youth4Media, Centrum Mediów Obywatelskich Bennohaus (D) i
Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw
wspieranym przez program „Europa dla Obywateli“ Komisji Europejskiej oraz
Rządu Federalnego Nadrenii Północnej-Westfalii.

powiekszenie powiekszenie

Centrum Mediów Obywatelskich w 2009 roku

18.12.2009
Jakiego prezydenta potrzebuje Unia Europejska?

26.11.2009
Fundacja kontynuuje swoje działania w Afryce

29.06.2009
Międzynarodowe warsztaty medialne w Münster (Niemcy). Dialog międzykulturowy: Afryka-Europa-Azja.

10.06.2009
Współczesna Afryka: pomagać czy nie pomagać?

08.06.2009
Międzynarodowe warsztaty medialne w Istambule.

25.02.2009
Ruszył konkurs medialny dla młodzieży Create Respect! - wyraź czym jest szacunek!

16.02.2009. Lublin
Lwów otwarty na świat

06.02.2009. Lublin
Eurogoal we Lwowie

19.01.2009 Lublin
Nabór uczestników na wiosenne szkolenia dziennikarsko - medialne

01.2009
Wizyta studyjna w Nigerii.