AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

30.03.2009. Lublin Druga wojna światowa w relacjach świadków Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

W Nasutowie w Europejskim Domu Spotkań w dniach od 18 do 26 kwietnia 2009 roku odbywać się będzie polsko-niemiecka wymiana młodzieży, na której spotka się młodzież w wieku 12-15 lat z podlubelskich Niemiec i Krasienina razem z młodymi Niemcami z partnerskiej organizacji Kreissportbund Dahme-Spreewald e.V.

Uczestnicy wymiany pogłębią swoją wiedzę na temat drugiej wojny światowej i obecnych konfliktów na świecie przede wszystkim poprzez archiwalne nagrania rozmów ze świadkami historii. Młodzież weźmie też udział w warsztatach na temat praw człowieka, a także w grze symulacyjnej „sąd nad zbrodniarzami wojennymi”. Grupa odwiedzi ponadto Muzeum na Majdanku.

Zaplanowane są także zajęcia sportowe i zwiedzanie Zamościa, Kozłówki i Lublina.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży