Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

04.06.2009 Lublin Lublin jest wielokulturowy! Cudzoziemcy, dołączcie do nas! Pokażcie swoją kulturę! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Lublin ma bogatą wielokulturową przeszłość, wymaga ona tylko lepszej promocji! Nawet dziś, wiele osób obcego pochodzenia i z innych kultur mieszka w Lublinie. Czasami jednak, ich kontakt do Polaków albo do innych cudzoziemców jest ograniczony. Chcemy to zmienić! Lublin jest wielokulturowy i tak jak kiedyś, łączy ludzi! Dlatego zapraszamy wszystkich cudzoziemców zamieszkujących w Lublinie do zaangażowania się w nasz projekt. Pokażcie swoja kulturę!

Jak?
Ty prezentujesz swój kraj, swoją kulturę albo swoją religię w szkołach i lokalnych domach kultury. Prezentacja powinna potrwać ok. 45 min. Forma jest dowolna, np. możesz poprowadzić lekcję językową i zachęcić uczniów do nauki swojego języka, możesz zorganizować prezentację kulinarną i poczęstować uczniów tradycyjnymi potrawami z twojego kraju. Wszystko zależy od ciebie, ty decydujesz to tym, czym chcesz się podzielić z innymi.

Tak! Chcę wziąć udział!
Skontakuj się z Malte Koppe (m.koppe@eds-fundacja.pl), wolontariuszem Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w celu potwierdzenia twojego uczestnictwa. Potem powinnaś / powinieneś przygotować krótką ofertę prezentacji z którą chcesz wystąpić. Wyślij ją nam jak najszybciej i my z kolei przekażemy twoją propozycję szkołom i centrom kultury. Szkoły dokonają wyboru prezentacji. Do 10 czerwca dostaniesz informację gdzie i kiedy wystąpić z prezentacją.

Potencjalne pytania uczestników projektu

• Kto zapłaci za koszty związane z moją prezentacją?
    • Nie przejmujcie się tym! Fundacja zwróci nawet do 300 zł wydatków na cel prezentacji. Zapytajcie o szczegóły, np. o danych do faktury.
  • Nie mówię dobrze po polsku, czy mimo to mogę poprowadzić prezentację?
    • Oczywiście! Przedstawiciel Fundacji Nowy Staw towarzyszy Tobie podczas prezentacji i tłumaczy, jeśli jest taka potrzeba.
  • Czy możecie zasugerować ciekawy temat prezentacji?
    • Tak! Skontaktujcie się z nami, a pomożemy w szukaniu tematu.

Więcej pytań ?
Poinformujemy o wszystkim, co chcecie wiedzieć na temat projektu. Zadzwońcie, wyślijcie maila.

Malte Koppe
kom 513 581 345
m.koppe@eds-fundacja.pl

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

PATRONAT MEDIALNY

MEDIA o NAS