AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

25.08.2009 Lublin Aktywne obywatelstwo, zaangażowanie obywatelskie Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 30 sierpnia do 5 września młodzież z Niemiec, Polski i Ukrainy wykaże się swoim zaangażowaniem obywatelskim. Podczas międzynarodowej wymiany uczestnikom na wstępie zostanie przybliżona tematyka wymian międzynarodowych, a efektem końcowym spotkania będzie napisany własny, zależny od ich zainteresowań projekt.

W ramach spotkania przewidziana jest również wizyta w prężnie działającej organizacji pozarządowej- Europejskim Domu Spotkań- Fundacji Nowy Staw w Lublinie. Podczas spotkania z pracownikami fundacji uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem fundacji wspierającej aktywność i zaangażowanie obywatelskie młodych ludzi we wszelkiego typu projekty międzynarodowe i inicjatywy europejskie.

KORZYSTAJĄC Z OSTATNICH DNI WAKACJI UCZESTNICY BĘDĄ MIEĆ SZANSE
NA ZAWIĄZANIE NOWYCH POLSKO-NIEMIECKO-UKRAIŃSKICH PRZYJAŹNI.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży