AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

09.11.2009 Lublin Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Niemczech Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie w dniach 8-14 listopada 2009 miała miejsce polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Podczas spotkania młodzież z Lublina i Berlina podjęła się zadania porównania sytuacji gospodarczej w Polsce i w Niemczech.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Podczas wymiany młodzi Polacy i Niemcy wzięli udział w warsztatach dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce i w Niemczech, aktualnej sytuacji gospodarczej w obu krajach w przełożeniu na standard życia przeciętnego obywatela w każdym z nich. Szczególnie interesujące były warsztaty, w ramach, których uczestnicy mieli możliwość skonfrontowania z rzeczywistością stereotypów dotyczących Polaków i Niemców.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Urozmaiceniem warsztatów były związane z tematem spotkania wizyty w firmie Roto Frank w Lubartowie i w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Goście z Niemiec mieli okazję poznać polską kulturę i historię w trakcie wycieczki do Lublina.

Program zakończył się sukcesem i perspektywą ponownego spotkania, tym razem w trakcie rewizyty polskich uczestników w Berlinie.

Tak zapowiadaliśmy wymiane młodzieżową

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży