AKTUALNOŚCI 2009 ROKU

28.07.2009 Lublin Rekrutacja Forum zakończona - 200 młodych liderów jedzie do Nowego Sącza! Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

138 zgłoszeń z Ukrainy, 302 łącznie z krajów pozaunijnych i 348 zgłoszeń z państw UE- te liczby świadczą o tym, że tegoroczne Forum Młodych Liderów będzie prawdziwym spotkaniem młodej elity ze Wschodu i z Zachodu!

Rada programowa miała ciężki wybór selekcjonując 200 uczestników spośród ponad 600 nadesłanych zgłoszeń.” przyznaje Michał Wójcik, dyrektor programowy Forum. Każde zgłoszenie było kilkakrotnie rozpatrywane przez zespół Forum. Dyskusje nad wyborem uczestników trwały godzinami. Pomimo, że prawie wszystkie zgłoszenia nadawały się do pozytywnego rozpatrzenia, tylko jedna trzecia aplikujących młodych liderów została zakwalifikowana do udziału w Forum. Decyzja musiała zostać podjęta.

Czynnikami, które najbardziej się dla nas liczyły, były wcześniejsza aktywność na polu NGO, a także profil działalności. Doświadczenie takie jak dłuższy pobyt za granicą było dodatkowym atutem, natomiast dobra znajomość angielskiego była obowiązkowa, żeby wziąć udział w Forum. Wybraliśmy jednak nie tylko wykwalifikowanych liderów, lecz także młodych ludzi z mniejszym doświadczeniem ale obiecującymi aplikacjami.” dodaje Daniel Stelmasiewicz, koordynator Forum.

Wybór uczestników tak prestiżowego wydarzenia jak Ekonomiczne Forum Młodych Liderów, jest zadaniem co najmniej tak trudnym, jak sporządzenie wyjątkowej aplikacji. Organizatorzy starali się o proporcjonalny dobór uczestników, według populacji danego kraju. Jednak z uwagi na fakt, że Polska jest krajem goszczącym Forum, liczba uczestników z tego kraju jest powyżej średniej. To samo dotyczy uczestników z krajów sąsiadujących.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest świadome równości płci. Staraliśmy się wybrać równą ilość kobiet i mężczyzn w tegorocznej edycji.

Znajdą Państwo rezultaty rekrutacji na tej stronie:
Uczestnicy z zagranicy : http://www.forum-leaders.eu/2009/en-lista.php
Uczestnicy z Polski : http://www.forum-leaders.eu/2009/lista-pl.php

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest największym spotkaniem młodych liderów w Europie. W tym roku w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów weźmie udział ponad 350 przedstawicieli organizacji politycznych, pozarządowych, społecznych i gospodarczych z 33 krajów Europy. Forum odbędzie się w dniach 8- 12 września 2009 w Nowym Sączu. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu jest programem partnerskim XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej informacji udziela:
Daniel Stelmasiewicz