AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

04.12.2012 r. Konferencja „Język polski na świecie – wyzwania i perspektywa” Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na konferencję poświęconą problematyce języka polskiego poza granicami Polski, szczególnie wśród Polaków i Polonii, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2012 r. w sali konferencyjnej Pałacu Czartoryskich w Lublinie (Plac Litewski 2) w godzinach 10.00 – 15.00.

Zagadnienia tematyczne podczas konferencji:
certyfikacja języka polskiego, sytuacja języka polskiego poza granicami, promocja dobrych praktyk w zakresie nauczania języka polskiego poza granicami, strategia nauczania i promocji języka polskiego jako część strategii promocji Polski.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli świata nauki, samorządów, instytucji edukacyjnych, oświaty, reprezentantów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką języka polskiego, reprezentantów Polonii oraz wszystkich zainteresowanych niniejszą tematyką.

Wśród zaproszonych gości są eksperci z dziedziny nauczania i certyfikacji języka polskiego, nowoczesnych metod nauczania, promocji języka polskiego poza granicami kraju. Gościem specjalnym będzie Pan Minister Janusz Cisek - Podsekretarz Stanu ds. konsularnych i Polonii Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

This text will be replaced

Zgłoszenia na karcie zgłoszeń
prosimy przesyłać faxem pod numer 81 756 79 01
lub pocztą elektroniczną ( m.grzybala@irp-fundacja.pl ) do dnia 13 grudnia 2012 r.

Szczegółowych informacji udziela Maria Grzybała,
tel. 81 756 79 00, e-mail: m.grzybala@irp-fundacja.pl.

DO POBRANIA:

Organizatorem Konferencji jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw