AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

07.03.2012 r. Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin
rozszerza swoją ofertę szkoleniową na Straż Graniczną.
Europe Direct Lublin

Przedsiębiorcy, bezrobotni, przedstawiciele NGO, samorządowcy, rolnicy – takie grupy od dawna szkolimy z funduszy unijnych. 8 marca zorganizowaliśmy pierwsze tego typu szkolenie dla Straży Granicznej.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W szkoleniu wzięło udział 35 osób – pracowników Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jakie są ogólne zasady współfinansowania projektów ze środków unijnych oraz jak przygotować projekt wg standardów unijnych (metodyka PCM). Ponadto poznali zasady pisania wniosku aplikacyjnego i załączników oraz wytyczne dotyczące kwalifikowalności wydatków. Szkolenie prowadzone było metodą wykładowo-warsztatową.
Uczestnicy szkolenia mieli też możliwość bezpośrednich konsultacji indywidualnych z trenerem, specjalistą z zakresu funduszy strukturalnych.

Organizatorem szkolenia jest Punkt Informacyjny Europe Direct – Lublin.

Szkolenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.