AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

06-13.05.2012 Nasutów Across the border.
Polsko-niemieckie szkolenie dla animatorów wymian międzynarodowych
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 6-13 maja  w Europejskim Domu Spotkań Nasutów odbędzie się druga część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych .

Uczestnicy drugiej części szkolenia  przedstawią swoje wyobrażenia pracy jako animator wymian międzynarodowych, a także podczas pracy w międzynarodowych grupach stworzą wizerunek idealnego animatora. Ponadto wezmą udział w warsztatach m.in. ze sposobów rozwiązywania konfliktów, w grupach będą pracować nad pomysłami na własne projekty międzynarodowe. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzenie Fundacji Nowy Staw i przyjrzenie się pracy w takiej organizacji. Uczestnicy będą mieć również okazję wykorzystania tego, czego nauczyli się podczas pierwszej części szkolenia w Blossin  w szkole w Nasutowie podczas pracy z uczniami. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy zorganizują gry integracyjne i animacje językowe dla uczniów. Całe przedsięwzięcie zostanie sfilmowane. W ostatnich dniach szkolenia uczestnicy zajmą się strona finansową wniosków, dowiedzą się, jak przygotować wniosek czy też jak wybrać grupę docelową .

DO POBRANIA :Program szkolenia / PDF

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży