AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

13.07.2012 r.,Lublin GIVE A PAW! – międzynarodowa wymiana młodzieży dla miłośników zwierząt Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Już niebawem w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się wymiana młodzieżowa GIVE A PAW! W dniach 16 – 23 lipca młodzież zainteresowana tematyką humanitarnego traktowania zwierząt, będzie współpracować nad stworzeniem kampanii społecznej promującej adopcje bezdomnych zwierząt.

W projekcie wezmą udział młodzi ludzie z Litwy, Czech, Portugalii, Islandii, Włoch i Polski, którzy są zainteresowani tematyką związaną z humanitarnym traktowaniem zwierząt i chcieliby nabyć, ale także podzielić się swoją wiedzą w tym temacie. Młodzi ludzie będą mieli szansę odkryć drzemiące w nim talenty i pasje, dzięki uczestnictwie w wielu różnych warsztatach.

Podczas wymiany młodzież, będzie miała szansę nauczyć się kreatywnego wykorzystania niepotrzebnych rzeczy, podczas warsztatów, gdzie ze starych desek i materiałów, będziemy robić drapaki i zabawki dla kotów ze Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Lublinie.

Przyjedzie do nas również wolontariusz schroniska, który opowie nam jak wiele jest sposobów pomocy bezdomnym zwierzętom. Chcemy także zorganizować warsztaty ze specjalistą ds. marketingu, który nauczy nas jakich narzędzi użyć do reklamy kampanii społecznych.

W czasie wymiany młodzież będzie uczestniczyła w debacie oxfordzkiej. Młodzi ludzie będą mieli możliwość porozmawiania o problemach bezdomnych zwierząt w ich krajach ojczystych i zaproponowania rozwiązań.

Momentem kulminacyjnych wymiany będzie happening podczas, którego będziemy rozdawać wcześniej zaprojektowane ulotki i naklejki związane z tematyką adopcji zwierząt. Co więcej podczas happeningu przejdziemy od Placu Litewskiego deptakiem do Ratusza z wolontariuszami i podopiecznymi Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Lublinie.

Happening odbędzie się 22 lipca, starujemy o godzinie 10.00 z Placu Litewskiego.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT!!!

powiekszenie