AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

15.02.2011 Lublin Seminarium kontaktowe zakończyło działania projektu „Towards active participation”. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 5 – 9 lutego w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie gościliśmy pracowników oraz liderów młodzieżowych na projekcie „Evaluating for quality”. Było to ostatnie spotkanie realizowane w ramach długiego projektu wielodziałaniowego „Towards active participation”.

W spotkaniu udział wzięli wolontariusze oraz pracownicy młodzieżowi z Łotwy, Litwy, Polski, Grecji, Włoch, Portugalii oraz Rumunii.

Spotkanie krótkie, aczkolwiek treściwe, poświęcone było przede wszystkim podsumowaniu dotychczasowych wspólnych działań. Seminarium miało także na celu poznanie na nowo specyfiki organizacji partnerskich oraz zaplanowanie współpracy na kolejne tygodnie oraz miesiące.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Podczas projektu uczestnicy wzięli udział w następujących sesjach warsztatowych:

1. NGO MARKET – prezentacje działalności organizacji na poziomie lokalnym i regionalnym.
  2. International partnership– sesja, której celem była wymiana dobrych i złych praktyk oraz analiza przypadków.
  3. Youth participation – podczas tej sesji uczestnicy prezentowali jak wygląda aktywne uczestnictwo młodzieży w ich krajach.
  4. Project Forum – wspólna praca nad koncepcjami przyszłych, wspólnych projektów.
  5. Youthpass, key competences – sesja poświęcona kompetencjom kluczowym zdobywanym w procesie uczenia pozaformalnego.
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Ciekawym punktem programu było spotkanie w biurze EDS-FNS w Lublinie z lokalnymi wolontariuszami, wolontariuszkami EVS oraz pracownikami Fundacji.

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl