AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

06-13.05.2012 Nasutów Across the border.
Polsko-niemieckie szkolenie dla animatorów wymian międzynarodowych
zakończone sukcesem!
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 6-13 maja  w Europejskim Domu Spotkań Nasutów odbyła się druga część polsko-niemieckiego szkolenia specjalistycznego dla animatorów wymian międzynarodowych .

Podczas tej części szkolenia uczestnicy przedstawili swoje pomysły na gry i animacje językowe.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Drugiego dnia wzięli udział w warsztatach dotyczących konfliktów i sposobów ich rozwiązywania .

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Kolejnym etapem szkolenia była praca w grupach nad pomysłami na własne projekty międzynarodowe.

powiekszeniepowiekszenie

3 dnia szkolenia uczestnicy pojechali do Lublina, żeby zobaczyć, jak wygląda Dzień Europy organizowany przez Europejski Dom Spotkań-Fundację Nowy Staw.  Ciekawym punktem programu było dla uczestników zwiedzanie Lublina, jak również wspólna kolacja w regionalnej restauracji „Chata”.

powiekszeniepowiekszenie

W czwartek uczestnicy pojechali do szkoły w Krasieninie, gdzie w dwóch grupach mieli okazję wykorzystać przygotowane wcześniej gry i animacje językowe podczas pracy z szóstoklasistami. Całe przedsięwzięcie zostało  sfilmowane, aby potem uczestnicy mogli na podstawie filmu przeanalizować swoją pracę. Po południu uczestnicy podsumowali wizytę w szkole. Wspólnie zastanowili się, które gry przyniosły zamierzony efekt, a które nie.

powiekszenie
powiekszeniepowiekszenie

W ostatnich dwóch dniach szkolenia uczestnicy zajęli się strona finansową wniosków, dowiedzieli się, jak przygotować wniosek czy też jak wybrać grupę docelową . Warsztaty z programu „Młodzież w działaniu” przeprowadził Jacek Lis, co dało uczestników szerszy ogląd na możliwości, z jakich mogą skorzystać w przyszłości podczas pracy nad projektem.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Ewaluacja spotkania potwierdziła, że uczestnicy wiele się nauczyli podczas tego szkolenia. Można więc śmiało stwierdzić, że szkolenie odniosło ogromny sukces.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży