AKTUALNOŚCI 2012 ROKU

14.01.2012 r. Klasztor Ojców Dominikanów przy ul. Złotej 9 w Lublinie Spotkanie z Panią Iloną Skibińską-Fabrowską Dyrektor lubelskiego Oddziału NBP Akademia "Złota 9"

Akademia Złota 9 oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają na spotkanie z Panią Iloną Skibińską-Fabrowską, Dyrektor Oddziału.

Wykład "Bank centralny od podszewki" będzie dotyczyć historii bankowości centralnej w Polsce w XIX i XX wieku oraz obecnych funkcji i zadań Narodowego Banku Polskiego.

Po wykładzie odbędzie się błyskawiczny kurs rozpoznawania autentyczności polskich banknotów pod nazwą "Poznaj swoje pieniądze", który poprowadzi Pani Ewa Waszkiewicz z lubelskiego Oddziału NBP.

Na zakończenie przewidziano konkurs wiedzy o polskim banku centralnym z nagrodami. Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy w szczególności młodzież z Lubelszczyzny w wieku licealnym.

Spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2012 r. o godz. 11.00
w Sali Unii w Klasztorze Ojców Dominikanów przy ul. Złotej 9 w Lublinie.

WIĘCEJ : http://www.eds-fundacja.pl/akademia/2012-001/info.php