Uczestnikiem/czką projektu może zostać osoba dorosła, pracująca lub zamieszkująca lub przebywająca (w przypadku osób w kryzysie bezdomności) na terenie miasta średniego tracącego funkcje społeczno – gospodarcze lub gminy zagrożonej trwałą marginalizacją z województwa lubelskiego (zgodnie z załącznikiem do niniejszego Regulaminu) w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, zagrożona ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
Co najmniej 50% grupy docelowej będą stanowić osoby:
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa, działaniami oferowanymi w ramach projektu oraz z zasadami rekrutacji. Wkrótce zamieścimy na naszej stronie regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.
Projekt „Integracja Społeczna i Rozwój Lokalny”
jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027
Działanie 8.9 – Integracja społeczna osób najbardziej potrzebujących wsparcia, Priorytetu VIII Zwiększenie spójności społecznej w SZOP
Wartość projektu: 785 317, 50 PLN, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w kwocie 702 652, 50 PLN
Projekt będzie realizowany w okresie od 01.06.2025r. do 31.05.2026r.
Celem projektu jest wzrost aktywizacji i integracji społecznej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnością i osób starszych z miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze lub gmin zagrożonych trwałą marginalizacją w województwie lubelskim oraz wzrost integracji społeczności lokalnych zagrożonych wykluczeniem społecznym do 31.05.2026 r.
Projekt skierowany jest do 80 osób (40 K i 40 M), pełnoletnich, zamieszkujących na obszarze województwa lubelskiego i miast średnich tracących funkcję społeczno-gospodarczą lub gmin zagrożonych trwałą marginalizacją (zgodnie z załącznikiem do Regulaminu), do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, z których min 40 os. (50%) spełnia dodatkowe kryterium.
68 Uczestników/-czek Projektu (34 kobiet, 34 mężczyzn), których sytuacja społeczna ulegnie poprawie po opuszczeniu programu,
1. INDYWIDUALNA ŚĆIEŻKA WSPARCIA
Wymiar: 4 godziny zegarowe na osobę, tj. 2 spotkania po 2 godziny zegarowe. Zakres: Wsparcie w ramach projektu odbywa się w oparciu o ścieżkę reintegracji, stworzoną indywidualnie dla każdego/-ej Uczestnika/-czki projektu.
2. WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE
Wymiar: 24 godziny dydaktyczne na osobę w formie grupowej (8 grup po 10 osób) 3 dni x 8 godzin dydaktycznych. Program: Zwiększenie samoświadomości; Radzenie sobie ze stresem; Rozwój umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami; Rozwój osobisty.
3. TRENING Z ZAKRESU KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH
Wymiar: 24 godziny dydaktyczne na osobę w formie grupowej (8 grup po 10 osób) 3 dni x 8 godzin dydaktycznych. Program: Komunikacja interpersonalna; Umiejętności interpersonalne i budowanie relacji; Zdrowy styl życia; Integracja i Planowanie Przyszłości.
4. WARSZTATY PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ
Wymiar: : 24 godziny dydaktyczne na osobę w formie grupowej ( 8 grup po 10 osób) 3 dni x 8 godzin dydaktycznych. Program: Zdrowe odżywianie; Aktywność fizyczna; Zapobieganie chorobom przewlekłym; Higiena osobista i zapobieganie chorobom zakaźnym
5. INDYWIDUALNE DORADZTWO PSYCHOLOGICZNE
Wymiar: 6 godzin zegarowych na osobę. Program: Diagnoza i planowanie; Wsparcie emocjonalne i rozwój umiejętności; Budowanie sieci wsparcia społecznego.
6. WARSZTATY CYFROWE
Wymiar: : 18 godzin dydaktycznych na osobę w formie grupowej ( 8 grup po 10 osób) 3 dni x 6 godzin dydaktycznych. Program: Bezpieczeństwo i Prywatność Online; Komunikacja i Interakcja Online; Zarządzanie Informacjami, Dostęp do Usług Online
7. INTEGRACJA WEWNĄTRZPOKOLENIOWA I ZEWNĄTRZPOKOLENIOWA
Wymiar: : 40 godzin na osobę w formie grupowej ( 8 grup po 10 osób) 10 dni x 4 godziny. Cel: Wzmocnienie więzi społecznych co przyczyni się do większej spójności społecznej, wspólnego wsparcia oraz wymiany doświadczeń życiowych. W ramach zadnia zostaną zorganizowane 4 wycieczki.
8. ROZWÓJ LOKALNY
Wymiar: 8 warsztatów integracyjnych na rzecz społeczności lokalnych. Warsztaty będą dotyczyły tematów istotnych dla społeczności lokalnych pod kontem ich zintegrowania.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych! dostępnych w zakładce REKRUTACJA.
Rekrutacja odbywać się będzie do 30.11.2025 r. lub do uzyskania wymaganej liczby Uczestników/czek Projektu.
Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Biura projektu, tj.
Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw,
ul. 3 Maja 18 /5a, 20-078 Lublin
lub (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym) w biurze bez barier architektonicznych przy
ul. Krakowskie Przedmieście 28, 20-002 Lublin.
W biurach przyjmowane będą dokumenty rekrutacyjne oraz udzielane informacje na temat realizacji projektu, czynne w dni robocze w godzinach od 9:00 do 15:30.
Dodatkowe miejsce składania formularzy:
ul. Szczebrzeska 11, 1 piętro ,
22- 400 Zamość (dawny budynek PKP, naprzeciwko ZOO).
Adres biura przystosowanego dla osób z niepełnosprawnościami
Punkt Informacji Projektów Europejskich Fundacji Nowy Staw
(po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
ul. Krakowskie Przedmieście 28, 20-002 Lublin