Wrzesień 2020 PIERWSZE SZKOLENIA – CZAS START!

Ruszyły pierwsze grupy szkoleniowe na północnym mazowszu. Najczęściej wybieranym tematem szkolenia jest Excel oraz World.
A Wy który darmowy kurs chcielibyście wybrać? Także Excel i World? A może jednak chcielibyście dowiedzieć się jak stworzyć ciekawe Prezentacje lub jak bezpiecznie poruszać sie po Internecie? Przypominamy, że nie ma ograniczeń wiekowych wiec zapraszamy całe grupy, rodziny czy firmy.

26 sierpnia 2020 Już wkrótce szkolenia

Ostatnie dni wakacji, a my tymczasem wytrwale pracujemy, aby wkrótce rozpocząć szkolenia w kilku województwach. Pierwsze grupy gotowe- czekają na ostatnie szlify związane ze sprawami organizacyjnymi - i ruszają.Wszystkich informacji będziemy udzielać na bieżąco.

18 sierpnia 2020 CtrlC-CtrlV na Facebooku

Utworzony został profil projektu na Facebooku https://www.facebook.com/CtrlC-CtrlV-106107117864285 Zachęcamy do polubienia i śledzenia aktualności.

10 sierpnia 2020 Rekrutacja

Rekrutacja ruszyła pełną parą. Obeserwujemy bardzo duże zainteresowanie szkoleniami. Mamy już pierwsze grupy chętnych w Ciechanowie, Płońsku, Mławie i w innych miejszych miejscowościach na północnym mazowszu. Zapraszamy do aplikowania.

5 sierpnia 2020 Platforma e-learningowa

Platforma e-learningowa jest obecnie dopracowywana , jesteśmy w fazie testów. Lada moment ruszy i pierwsze grupy będą mogły rozpocząć szkolenie cyfrowe.

Lipiec 2020 ZAPRASZAMY

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, których oferujemy bezpłatne szkolenia cyfrowe. Wkrótce planujemy rozpocząć zajęcia na terenie województwa mazowieckiego. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest spełnianie kryteriów zawartych w regulaminie projektu.

Czerwiec 2020 SZKOLENIA

Zainteresowanych zachęcamy do wyboru jednego z czterech szkoleń. Poniżej przykładowy realizowany zakres szkoleń:

• Edycja tekstu
    • przygotowania CV i listu motywacyjnego na komputerze
    • wypełnienia i przesłania formularzy/dokumentów związanych z kształtowaniem mojej kariery zawodowejw miejscu pracy
    • wypełnienia i przesłania przez internet dokumentów związanych z zatrudnianiem pracowników
  • Arkusze kalkulacyjne
    • znalezienie i porównywanie ceny różnych produktów w internecie wykorzystując odpowiednie narzędzia,
    • wypełnienie i składanie zeznań podatkowych (PIT)
  • Prezentacje
    • zamieszczanie ofert pracy w serwisie pośrednictwa pracy,
    • dzielenie się zasobami edukacyjnymi i świadome korzystanie w tym celu z otwartych licencji)
  • Internet
    • utrzymywanie i rozwijanie relacji z ludzmi za pośrednictwem Sieci,
    • korzystanie z narzędzi umożliwiających rozmowę lub inne formy komunikacji online (np. Facebook, Gadu-gadu),
    • zadbanie o bezpieczeństwo swoich aktywności w sieci,
    • kształtowanie swojego wizeruneku w internecie w zależności od potrzeb i odbiorców,
    • zarządzanie treściami publikowanymi w serwisach,
    • wyszukiwanie informacji o ofercie kulturalnej i rozrywkowej w mojej okolicy,
    • kupowanie lub zarezerwowanie przez internet biletów na wydarzenia kulturalne,
    • wyszukiwanie osób podzielających moje zainteresowania,
    • umawianie się do lekarza / na badania (specjalistyczne) / zabiegi rehabilitacyjne / do sanatorium,
    • wykonywanie przelewu krajowego i zagranicznego online
    • załatwianie spraw za pośrednictwem e-usług )

Maj 2020 REKRUTACJA

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem regionalnym. Prowadzimy spotkania informacyjne oraz rozmowy z osobami zainteresowanymi udziałem w projekcie. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły do grudnia 2021r. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie. Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w zakładce POBIERZ

Luty 2020 Rozpoczynamy projekt

Celem projektu jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych.

Osiągnięcie celu nastąpi poprzez cele szczegółowe:

• rozwój kompetencji cyfrowych umożliwiających stworzenie popytu na Internet oraz Technologie Informacyjno Komunikacyjne,
  • nabycie umiejętności korzystania z e-usług, począwszy od nauki obsługi komputera i Internetu jak i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych,
  • stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.

KRÓTKO O PROJEKCIE

Projekt „Ctrl+C – Ctrl+V” realizowany jest przez Fundację E-Prosperity w partnerstwie z Europejskim Domem Spotkań- Fundacją Nowy Staw.

CEL PROJEKTU:

Osiągnięcie celu nastąpi poprzez cele szczegółowe:

GRUPA DOCELOWA PROJEKTU

Grupę docelową w projekcie stanowi 5000 osób (2615 kobiet i 2385 mężczyzn),

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA

Oferta szkoleniowa obejmuje 4 szkolenia: • Edycja tekstu • Arkusze kalkulacyjne • Prezentacje • Internet

Efektem udziału w szkoleniach jest nabycie przez Uczestnika kompetencji cyfrowych zgodnie z Ramowym katalogiem kompetencji cyfrowych w 8 obszarach:

• praca i rozwój zawodowy,
  • relacje z bliskimi,
  • edukacja,
  • realizacja zainteresowań/odpoczynek i hobby,
  • zdrowie,
  • finanse,
  • religia i sprawy duchowe,
  • sprawy codzienne,
  • zaangażowanie obywatelskie.

PODSTAWOWE DANE:

Budżet: 3 207 960,00 PLN
(w tym dofinans. projektu z UE: 2 714 896,54 PLN)

Czas: 01.02.2020-31.01.2022 (24 miesiące)

Zasięg: cały kraj, 16 województw Polski

PROJEKT "Ctrl+C – Ctrl+V"

Projekt „Ctrl+C – Ctrl+V” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”).