EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW
Koalicja Organizacji Obywatelskich

AKTUALNOŚCI W PROJEKCIE


Zmiana dnia dyżurów

Szanowni Państwo, począwszy od wtorku 21.02.2023 r. zmieniamy dzień naszych dyżurów.
Osoby zainteresowane m.in. realizacją wolontariatu, założeniem stowarzyszenia lub fundacji, a także możliwością zaangażowania się na rzecz lokalnej społeczności, zapraszamy w każdy wtorek, w godzinach 14.00-16.00. do siedziby naszej Fundacji (ul. 3-go Maja 18/5a, II piętro).
W celu usprawnienia organi-zacji spotkań prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub emailowo: tel. +48 511 403 155, email: a.skorski@eds-fundacja.pl

Rozpoczynamy dyżur naszego eksperta programowego

Rozpoczynamy dyżur naszego eksperta programowego Andrzeja Skórskiego. Podczas dyżuru osoby zainteresowane będą mogły się dowiedzieć m.in. czym jest wolontariat oraz gdzie i w jaki sposób można zaangażować się w pomoc innym, jak założyć organizację pozarządową, oraz w jaki sposób można zaangażować się w pracę na rzecz środowiska lokalnego.

Pierwszy dyżur

Pierwszy dyżur jest zaplanowany w środę 30.11.2022 r. w godzinach 14:00 – 16:00. w siedzibie naszej Fundacji (ul. 3-go Maja 18/5a, II piętro). Prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie telefonicznie lub emailowo: tel. +48 511 403 155, email: a.skorski@eds-fundacja.plDEBATY W PROJEKCIE

DEBATY - HRUBIESZÓW 5.12.2022 Z czego wynika zaangażowanie młodzieży w sprawy publiczne?

O powodach angażowania się lub nie angażowania się młodzieży w życie publiczne rozmawialiśmy na pierwszej z cyklu debat zrealizowanych w ramach projektu pt. „KOO”.
Wspomniane wydarzenie miało miejsce w dniu 5.12.2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie. Spotkanie poprowadziła Pani Jolanta Janiec, dyrektor wyżej wymienionej placówki. Udział w niej wzięli m.in. członkowie młodzieżowej rady miasta.

WIĘCEJ o DEBACIE...

DEBATY - LUBLIN 8.12.2022 DEBATA MŁODZI – AKTYWNI

O społecznym zaangażowaniu i aktywności obywatelskiej młodych ludzi rozmawialiśmy ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelski Jana Pawła II. Była to druga z kolei debata zrealizowana w ramach Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033.
Wspomniana debata została zorganizowana we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II w dniu 8.12.2022 r. w gościnnych progach wyżej wspomnianej uczelni.

WIĘCEJ o DEBACIE...

DEBATY - BIAŁA PODLASKA 9.12.2022 BUDOWANIE RELACJI MŁODZIEŻY Z SAMORZĄDEM

Niemal stu uczestników, głównie uczniów i nauczycieli ze szkół średnich z Białej Podlaskiej, ale także samorządowców, wzięło udział w debacie poświęconej budowaniu relacji młodzieży z samorządem.
Wspomniana debata odbyła się w gościnnych progach Urzędu Miasta Biała Podlaska w dniu 9.12.2022 r.

WIĘCEJ o DEBACIE...

DEBATY - JANÓW LUBELSKI 15.12.2022 DEBATA OKSFORDZKA NA TEMAT ZAANGAŻOWANIA MŁODYCH W ROZWÓJ ŻYCIA PUBLICZNEGO

Gospodarzem kolejnej debaty zorganizowanej w ramach projektu pt. „KOO”, było I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Tym razem uczniowie wspomnianej szkoły dyskutowali w formule debaty oksfordzkiej.
Teza, której bronili lub przeciw której oponowali młodzi ludzie to: Zaangażowanie młodych z pokolenia Z i Y jest kluczowe dla rozwoju życia publicznego.

WIĘCEJ o DEBACIE...

DEBATY - SIENNICA RÓŻANA 16.12.2022 DEBATA NIE TYLKO WYBORY. JAK MŁODZI MOGĄ ZMIENIAĆ SWOJĄ RZECZYWISTOŚĆ?

Co sprzyja, a co hamuje rozwój młodzieży? Czego dorośli mogą nauczyć się od młodych? Dzisiejsza młodzież - wrażliwi aktywni czy bierni i wycofani? Na te i inne pytania odpowiadała młodzież podczas debaty zorganizowanej w dniu 16.15.2022 r. w Centrum Kultury w Siennicy Różanej.
Ważną kwestią poruszoną podczas spotkania było wykluczenie komunikacyjne osób zamieszkujących małe miejscowości.

WIĘCEJ o DEBACIE...

DEBATY - KRASNYSTAW 28.12.2022 MŁODZI ROZMAWIALI O SPOŁECZNYM ZAANGAŻOWANIU I AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ

Ostatnia w 2022 r. sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw została zdominowana przez debatę pt. „Młodzi aktywni? O społecznym zaangażowaniu i aktywności obywatelskiej młodych ludzi”.
Podjęto próbę zdefiniowania potrzeb krasnostawskiej młodzieży.

WIĘCEJ o DEBACIE...


DEBATY W PROJEKCIE
wszystko co musisz wiedzieć
o projekcie

NowyStaw

Koalicja Organizacji Obywatelskich

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji organizacji młodzieżowej jaką jest Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw w okresie od 01.11.2022 r. do 30.09.2023 r.

Projekt jest skierowany do młodzieży z terenu województwa lubelskiego: uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentów, organizacji młodzieżowych, a także osób zainteresowanych tematyką obywatelską.

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji organizacji młodzieżowej - Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw.DZIAŁANIA W PROJEKCIE

 • badania socjologiczne
 • debaty obywatelskie
 • opracowanie programów wraz ze szkoleniami
 • cykl warsztatów kompetencji obywatelskich
  i lekcji obywatelskich
 • Forum Obywatelskie Młodych Liderów
 • dyżury eksperta
NowyStaw

GRUPY DOCELOWE

 • młodzieży w szkołach podstawowych z terenu województwa lubelskiego (zakres działania: lekcje obywatelskie)
 • młodzieży w szkołach ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego(zakres działania: lekcje i warsztaty obywatelskie)
 • studenci, młodzież zainteresowana uczestnictwem w życiu publicznym (zakres działania: lekcje i warsztaty obywatelskie)
 • organizacji młodzieżowych z terenu całej Polski (zakres działania: Forum Obywatelskie Młodych Liderów)

DYŻURY EKSPERTA

W projekcie przewidzieliśmy dyżury oraz konsultacje eksperta programowego. Jego zadaniem będzie udzielanie porad młodzieży w zakresie angażowania się w życie publiczne (m.in poprzez uczestnictwo w wolontariacie, organizację kampanii społecznych, zakładanie organizacji pozarządowych, akcje społeczne, działania na rzecz środowiska lokalnego i wiele innych.Konsultacje będą się odbywały w każdą środę,
począwszy od 30.11.2022 r. w godzinach 14:00 – 16:00.
W siedzibie naszej Fundacji

(ul. 3-go Maja 18/5a, II piętro).

W celu skorzystania z dyżuru eksperta należy wcześniej umówić się
telefonicznie: +48 511 403 155 lub emailowo: a.skorski@eds-fundacja.plEkspertem w projekcie jest Andrzej Skórski - od 2007 r. zaangażowany w działalność lubelskich organizacji pozarządowych. Koordynator wielu projektów skierowanych do ludzi młodych, finansowanych m.in. z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Narodowego Banku Polskiego. Współautor min. przewodnika pt. „Ewaluacja co. Narzędzie do ewaluacji organizacji pozarządowych” oraz „Przewodnika Szkolnego Klubu Europejskiego”. Andrzej Skórski jest także współorganizatorem oraz uczestnikiem XVI edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, imprezy partnerskiej Forum Ekonomicznego w Karpaczu (wcześniej w Krynicy).


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - WERSJA MSWORD

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - WERSJA pdf

Miejsce realizacji projektu:
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
Lublin, 3-go Maja 18/5a, II piętro
Sekretariat : tel. +48 511 403 155Koalicja Organizacji ObywatelskichNowyStaw

Sfinansowano przez
Narodowy Instytut Wolności
– Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
ze środków Rządowego Programu
Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033

NowyStaw