28.09.2015 r., Lublin Debata poświęcona Armenii RODM Lublin

W połowie czerwca bieżącego roku rząd w Erywaniu, odpowiadając na potrzebę wskazaną przez Sieci Elektroenergetyczne Armenii, zdecydował o podniesieniu opłat za energię elektryczną. Podjęte działania uzasadniał spadkiem kursu armeńskiej waluty. Podwyżka cen energii stała się pretekstem do protestów społeczeństwa nie godzącego się na korupcję władzy. Walka o sprawiedliwość społeczną i udział w podejmowaniu decyzji powoduje, że protesty w Erywaniu określa się "Drugim Majdanem".

Właśnie zagadnieniom Armenii będzie poświęcona debata pt. "Elektryczny Erywań. Zmiany polityczne w Armenii po protestach przeciwko podwyżkom cen energii”, na której będziemy dyskutować o przyszłości państwa i wpływie społeczeństwa obywatelskiego na dokonujące się zmiany.

Wspomniane wydarzenie odbędzie się w ramach Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej w dniu 2.10.2015 r. (tj. w piątek) ) o godz.17.00, w Galerii Malarstwa Obcego na Zamku lubelskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie.

Debatę poprowadzi Dr hab. Tomasz Stępniewski, politolog i prawnik, Kierownik Katedry Studiów Wschodnich, Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz współpracownik Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej.

W panelu wystąpią następujący goście:

• Edgar Ghazaryan - Ambasador Armenii w RP
  • Zbigniew Rokita - redaktor dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia"
  • Armine Ożga-Margaryan - socjolog, dziennikarz, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Zachęcamy także do uczestnictwa w innych wydarzeniach organizowanych w ramach Kongresu.
Więcej informacji na temat Kongresu znajduje się na stronie www.kongres.lublin.eu