AKTUALNOŚCI 2015 ROKU

02.02.2015 r., LUBLIN Projekt „Radom – siła współpracy”
Spotkanie Konsultacyjne w spr. Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 z radomskimi organizacjami pozarządowymi
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

RADOM SIŁA WSPÓŁPRACY

W dniu 02 lutego 2015r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Radomiu zostało zorganizowane przez Referat Centrum Komunikacji Społecznej Kancelarii Prezydenta oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w Lublinie spotkanie poświęcone prezentacji i konsultacjom Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.

W spotkaniu wzięło udział prawie 30 przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych z Radomia. Najpierw zaprezentowano projektu budżetu, prezentując poszczególne etapy Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Budżet Obywatelski na rok 2016 został powiększony w stosunku do poprzedniego roku wyniesie 4 mln. 800 tys. zł.

Spotkanie miało na celu z jednej strony prezentację różnych możliwości zgłaszania projektów możliwych do realizacji w ramach budżetu i co ważne możliwości głosowania na dane projekty. Radom w tym względzie wypracował unikalną formułę głosowania tzw. mobilnych urn do głosowania.

Konsultacje Budżetu Obywatelskiego potrwają do 6 czerwca 2015.

CZYTAJ RAPORT Z KONSULTACJI - PDF