EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


27.08.2015 r., Lublin DISCOVER YOUR CREATIVITY EDS-FNS

W dniach 8-15 sierpnia 2015 roku w ośrodku Dom Nasutów odbyła się wymiana młodzieży, w której wzięło udział 23 młodych ludzi pochodzących z Polski, Francji, Rumunii oraz Turcji.

Wymiana została zorganizowana jako część działań w ramach projektu „Discover your creativity”, realizowanego przez Europejski Dom Spotkań + Fundację Nowy Staw, współfinansowanego ze środków programu Erasmus+ (KA1, Mobilność edukacyjna, wymiany młodzieży).

powiekszenie powiekszenie

Głównym celem projektu był wzrost samoświadomości poszczególnych uczestników o ich własnym i niczym nieograniczonym potencjale twórczym, który tylko czeka, aby go obudzić i wykorzystywać w życiu. Dzięki uczestnictwu w zaplanowanych aktywnościach i zadaniach młodzi ludzie mieli szansę na odkrycie lub pogłębienie swojej kreatywności.

powiekszeniepowiekszenie

W tematykę kreatywności uczestnicy zostali wprowadzeni przez trenerów z Fundacji Kreatywności i Innowacyjności w Działaniu w Lublinie, Rafała Sawickiego oraz Sebastiana Mertowskiego, którzy przeprowadzili praktyczne zajęcia dające możliwość poznania metod  trenowania własnej kreatywności.

Młodzież wykazała się kreatywnością już od początku trwania projektu, a każdy kolejny dzień przynosił coraz to nowe efekty twórczego myślenia. Podczas warsztatów "Być jak Pollock" uczestnicy tworzyli własne obrazy i koszulki z zastosowaniem techniki action painting, która polega na chlapaniu farby na płótno.

powiekszeniepowiekszenie

Kolejnym punktem programu było projektowanie i szycie ubrań z przyszłości z użyciem materiałów zakupionych w lubelskich second-handach. Stworzone ubrania wykorzystane zostały do sesji zdjęciowej oraz sfilmowania pokazu mody z udziałem uczestników. Dzień spędzony w Lublinie również wymagał kreatywnego zaangażowania młodych ludzi, którzy w sposób niekonwencjonalny odkrywali miasto podczas przygotowanej dla nich gry miejskiej.

powiekszeniepowiekszenie

Inną atrakcją było tworzenie podkładu muzycznego, choreografii, oraz pisanie tekstu piosenki do krótkiego filmiku o kreatywności. Młodzież miała także szansę na dzielenie się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi. Jeden z uczestników w profesjonalny sposób przeprowadził nawet warsztat z budowania modeli samolotów.

Zwieńczeniem twórczego tygodnia była kreatywna uczta we wspólnym gronie.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Wspólnie spędzony tydzień był też oczywiście szansą na zawarcie przyjaźni oraz pogłębienie więzi i integrację. Poprzez udział w międzynarodowej społeczności młodzi ludzie mogli rozwinąć kreatywne podejście do życia oraz zdolności interpersonalne. Natomiast uczestnictwo w wieczorkach narodowych pozwoliło nabyć wiedzę o innych krajach. Wszystko to składa się w barwną mozaikę niezwykłych doświadczeń.


 
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ