AKTUALNOŚCI 2016 ROKU

14.09.2016r., Lublin "Inkubator Przedsiębiorczości" - konferencja Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką efektywnego wspierania uczniów i absolwentów szkół zawodowych chcących założyć i prowadzić własną działalność, na konferencję „Inkubator Przedsiębiorczości” organizowaną przez Fundację Nowy Staw w dniu 25.10.2016r. o godz. 9:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Konferencja będzie podsumowaniem projektu realizowanego przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw wraz z organizacjami partnerskimi z Malty oraz Estonii w ramach programu Erasmus+.

Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa mailowo na adres: m.drag@eds-fundacja.pl

Przez ostatnie 2 lata działania organizacji zaangażowanych w realizację projektu skupiały się wokół poszukiwania skutecznych metod i narzędzi, które mogłyby pomóc w skutecznym wspieraniu uczniów i absolwentów szkół zawodowych w procesie zakładania i prowadzenia własnej firmy.

W trakcie realizacji projektu przeprowadziliśmy badania wśród młodzieży ze szkół zawodowych, pytając o to czy planują założenie własnej firmy, i jakiego ich zdaniem wsparcia potrzebują młodzi ludzie ze szkół zawodowych, którzy chcą założyć własną firmę. Wyniki badań stały się podstawą do opracowania publikacji zawierającej praktyczne wskazówki dotyczące tego jak można wspierać młodzież ze szkół zawodowych w trakcie zakładania i prowadzenia własnej firmy.

Chcemy, aby konferencja stała się okazją do podzielenia się z szerszym gronem rezultatami naszych prac, ale także do przeprowadzenia dyskusji na temat problemów młodych ludzi ze szkół zawodowych, którzy chcieliby rozpocząć własną działalność. Podczas konferencji planujemy przeprowadzić dyskusję o tym jakie metody i narzędzia wsparcia można wykorzystać podczas pracy z młodzieżą ze szkół zawodowych planującą założenie własnej firmy.

Dla uczestników konferencji przewidzieliśmy także praktyczne warsztat „designe thinking, jako sposób na szybką i tanią weryfikację pomysłów biznesowych” Celem warsztatu jest pokazanie, że tworzenie i wdrażanie nowych rozwiązań to proces, którego można się nauczyć i który można wykorzystać w codziennej pracy np. z uczniami, którzy potrzebują wsparcia w przekształceniu luźnego pomysłu na biznes w konkretne działania.

W trakcie spotkania uczestnicy, będą mieli okazję nauczyć się:

• Jak szybko i tanio testować pomysły,
  • Jak w kreatywny sposób rozwiązywać problemy związane z pomysłami na nowe rozwiązania,
  • Jak zbudować szybki prototyp pomysłu i jak go skutecznie przetestować,
  • Jak zidentyfikować prawdziwe potrzeby klientów

Dlatego też do udziału w konferencji chcemy zaprosić wszystkie osoby zainteresowane tematem wspomagania młodych ludzi w procesie wchodzenia na rynek pracy, ale także przedsiębiorców oraz młodzież, którzy chcieliby podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi tematyki konferencji.

Partnerami projektu są
UHM Związek Zawodowy Pracowników (Floriana, Malta)
oraz ETOK Estońskie Centrum Pracy (Tallin, Estonia).

EDS-FNS

Projekt "Inkubator Przedsiębiorczości"