EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


27.09.2016r., Lublin Konferencja „Młodzi na rynku pracy” już za nami! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniu 27.09.2016 w sali S1 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na ul. Grottgera 2 w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata realizacji projektu „Młodzi na rynku pracy”, współfinansowanego w ramach programu Erasmus+, KA2 Partnerstwa Strategiczne.

Przez ostatnie 2 lata nasze działania skupiały się wokół poszukiwania skutecznych metod i narzędzi wspierających wchodzenie na rynek pracy młodzieży kończącej szkoły zawodowe oraz uczelnie. Celem naszych działań było także promowanie aktywności obywatelskiej, studenckiej i zawodowej jako naturalnego środowiska nabywania kompetencji społecznych potrzebnych na rynku pracy.W trakcie konferencji, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli przedsiębiorców, pracodawców, uczelni, organizacji pozarządowych, dyskutowaliśmy o tym jak skutecznie i efektywnie przygotować młodych ludzi do wejścia na rynek pracy oraz jak zachęcić ich do samodzielnego rozwijania swoich kompetencji.

Podczas dyskusji, rozmawialiśmy o oczekiwaniach pracodawców wobec młodych ludzi rozpoczynających pracę, o przyczynach bezrobocia wśród młodzieży, a także o metodach skutecznego i efektywnego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy. Poruszaliśmy także tematy związane z tym, jak skutecznie i w interesujący sposób zachęcać młodych ludzi do samodzielnego rozwijania swoich kompetencji poprzez angażowanie się w dodatkową działalność pozaszkolną.

Dyskusje przyniosły nam wiele ciekawych i interesujących wniosków, jako że poznaliśmy punkty widzenia pracodawców, doradców zawodowych, pośredników pracy, a także przedstawicieli młodzieży.Mamy nadzieję, że nasza konferencja zapoczątkuje szerszą dyskusję na temat rozwijania kompetencji i umiejętności miękkich pozwalających młodzieży spełnić oczekiwania pracodawców, a co za tym idzie skutecznie przygotować się do pracy.Podczas konferencji mieliśmy także okazję do podzielenia się z uczestnikami broszurą opracowaną w ramach projektu, zachęcającą młodzież do angażowania się w działalność pozaszkolną.

Broszurę w języku polskim można pobrać tutaj.Patroni konferencji:

TVP3 Lublin
Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”


Konferencja została także objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin


PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ