AKTUALNOŚCI 2016 ROKU

27.09.2016r., Lublin Konferencja „Młodzi na rynku pracy” już za nami! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniu 27.09.2016 w sali S1 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na ul. Grottgera 2 w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata realizacji projektu „Młodzi na rynku pracy”, współfinansowanego w ramach programu Erasmus+, KA2 Partnerstwa Strategiczne.

Przez ostatnie 2 lata nasze działania skupiały się wokół poszukiwania skutecznych metod i narzędzi wspierających wchodzenie na rynek pracy młodzieży kończącej szkoły zawodowe oraz uczelnie. Celem naszych działań było także promowanie aktywności obywatelskiej, studenckiej i zawodowej jako naturalnego środowiska nabywania kompetencji społecznych potrzebnych na rynku pracy.

W trakcie konferencji, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli przedsiębiorców, pracodawców, uczelni, organizacji pozarządowych, dyskutowaliśmy o tym jak skutecznie i efektywnie przygotować młodych ludzi do wejścia na rynek pracy oraz jak zachęcić ich do samodzielnego rozwijania swoich kompetencji.

Podczas dyskusji, rozmawialiśmy o oczekiwaniach pracodawców wobec młodych ludzi rozpoczynających pracę, o przyczynach bezrobocia wśród młodzieży, a także o metodach skutecznego i efektywnego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy. Poruszaliśmy także tematy związane z tym, jak skutecznie i w interesujący sposób zachęcać młodych ludzi do samodzielnego rozwijania swoich kompetencji poprzez angażowanie się w dodatkową działalność pozaszkolną.

Dyskusje przyniosły nam wiele ciekawych i interesujących wniosków, jako że poznaliśmy punkty widzenia pracodawców, doradców zawodowych, pośredników pracy, a także przedstawicieli młodzieży.

Mamy nadzieję, że nasza konferencja zapoczątkuje szerszą dyskusję na temat rozwijania kompetencji i umiejętności miękkich pozwalających młodzieży spełnić oczekiwania pracodawców, a co za tym idzie skutecznie przygotować się do pracy.

Podczas konferencji mieliśmy także okazję do podzielenia się z uczestnikami broszurą opracowaną w ramach projektu, zachęcającą młodzież do angażowania się w działalność pozaszkolną.

Broszurę w języku polskim można pobrać tutaj.

Patroni konferencji:

TVP3 Lublin
Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”

Konferencja została także objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin