EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


29.09.2016r., Lublin Podziel się doświadczeniem i stwórz podręcznik do wymian polsko – ukraińskich Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy pracowników młodzieżowych, edukatorów i osoby działające na rzecz współpracy polsko – ukraińskiej do udziału w seminarium, które odbędzie się w dniach 23 – 30 października br. w Nasutowie. Będzie ono doskonałą okazją do stworzenia i przećwiczenia unikalnego, dwujęzycznego zbioru metod, gier i scenariuszy niezbędnych dla każdego, kto chce realizować polsko – ukraińskie projekty młodzieżowe i kulturalne.

Seminarium zatytułowane „Udana wymiana młodzieży dziś – gwarancją dobrego sąsiedztwa jutro” adresowane jest do pracowników młodzieżowych, edukatorów, trenerów, liderów młodzieżowych i wolontariuszy w wieku 18 – 35 lat z Polski i Ukrainy.


Dlaczego potrzebujemy właśnie Ciebie?

Chcemy stworzyć unikalny, dwujęzyczny podręcznik, który będzie służył każdemu kto prowadzi polsko – ukraińską wymianę młodzieży. Znajdzie się w nim zestaw scenariuszy do gier i zabaw integracyjnych, do motywacji i angażowania uczestników projektu, a także do ewaluacji. Ponadto metody i wskazówki dotyczące efektywnego upowszechniania rezultatów wymiany. I oczywiście śpiewnik piosenek polskich i ukraińskich wraz z chwytami gitarowymi.

Twoje pomysły, opinie, metody pracy, uwagi i spostrzeżenia będą bardzo cenne. Dołączysz do grona współautorów tego podręcznika. Twoje nazwisko wydrukujemy na wewnętrznej okładce. Podręcznik będzie przesłany do organizacji i instytucji wspierających programy polsko – ukraińskie.


Jak stworzymy ten podręcznik?

W czasie polsko – ukraińskiego seminarium w Nasutowie (23-30 października br.) podczas sesji warsztatowych, szkoleniowych i ewaluacyjnych. Zajęcia będą prowadzili najlepsi trenerzy w dziedzinach:

  • motywacja
  • integracja
  • upowszechnianie rezultatów
  • ewaluacja.

W ramach seminarium zrobimy także „burzę mózgów” i ustalimy jak ma wyglądać podręcznik. Wykonamy także zdjęcia ilustrujące każdy rozdział oraz 4 filmy szkoleniowe. Film z seminarium będzie promował program Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Dzięki udziałowi w seminarium uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z efektywną i interesującą realizacją, a także promocją polsko – ukraińskich wymian młodzieży. Dodatkowo możliwość przebywania w jednym ośrodku szkoleniowym z sąsiadami z Ukrainy stworzy doskonałe podłoże do wymiany informacji i doświadczeń związanych z realizacją projektów wymian.


Zapraszamy!

Gdzie?


Dom Nasutów ,
Nasutów 98A
21-025 Niemce (15 km od Lublina)

Kiedy?


23.10.2016 – 30.10.2016

Dlaczego?


By stworzyć dzieło, które pomoże licznym zastępom młodzieży w przygotowywaniu wymian polsko-ukraińskich.

Jak?


Wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Projekt "Udana wymiana młodzieży dziś – gwarancją dobrego sąsiedztwa jutro" jest realizowany przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw z Lublina i Centrum Inicjatyw Europejskich z miasta Sumy.

Projekt jest finansowany przez Polsko – Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ