EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


20.09.2016r., Lublin "Młodzi na rynku pracy" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką wchodzenia młodych ludzi na rynek pracy na konferencję „Młodzi na rynku pracy” organizowaną przez naszą Fundację w dniu 27.09.2016r. o godz. 9:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Konferencja będzie podsumowaniem projektu realizowanego przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw wraz z organizacjami partnerskimi ze Słowacji, Malty oraz Włoch w ramach programu Erasmus+.

Przez ostatnie 2 lata nasze działania skupiały się wokół poszukiwania skutecznych metod i narzędzi wspierających wchodzenie na rynek pracy młodzieży kończącej szkoły zawodowe oraz uczelnie.

W trakcie realizacji projektu przeprowadziliśmy badania wśród młodzieży oraz pracodawców, pytając o to jakie kompetencje są najbardziej potrzebne młodym ludziom rozpoczynającym swoją ścieżkę zawodową. Jako rezultat naszych badań powstała lista kompetencji, które są najbardziej pożądanie na rynku pracy i które młodzi ludzie powinni rozwijać. W odpowiedzi na te badania, w partnerstwie opracowaliśmy zestaw scenariuszy, które mogą stanowić cenne wsparcie dla osób pracujących z młodzieżą w procesie przygotowywania tej młodzieży do pracy.

Celem naszych działań w ramach projektu było także promowanie aktywności obywatelskiej, studenckiej i zawodowej jako naturalnego środowiska nabywania kompetencji społecznych potrzebnych na rynku pracy. Wspólnie opracowaliśmy broszurę zachęcającą młodzież do zdobywania doświadczeń poza szkołą i ukazującą korzści płynące z takiej aktywności.

Chcemy, aby nasza konferencja stała się okazją do podzielenia się z szerszym gronem rezultatami naszych pracy, ale także do przeprowadzenia dyskusji na tematy związane z problemami młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, potrzebami pracodawców zatrudniających absolwentów, oraz sposobami aktywizacji młodzieży i zachęcenia jej do samodzielnego poszukiwania możliwości kształtowania umiejętności i kompetencji poszukiwanych przez pracodawców.

Dlatego też do udziału w konferencji chcemy zaprosić wszystkie osoby zainteresowane tematem wspomagania młodych ludzi w procesie wchodzenia na rynek pracy, ale także przedsiębiorców oraz młodzież, którzy chcieliby podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi tematyki konferencji.


Witryna projektu: http://www.youth-competences.euPatroni konferencji:

TVP3 Lublin
Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego.
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ