EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


29.06.2016 – 05.07.2016r., Lublin - Nasutów E-Wolontariat jako narzędzie budowania wspólnej przyszłości Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniach 29.06.2016 – 05.07.2016r w ośrodku szkoleniowym Dom Nasutów k. Lublina odbyło się międzynarodowe szkolenie realizowane w ramach projektu pt. "E-Wolontariat jako narzędzie budowania wspólnej przyszłości”.  Projekt jest współfinansowany z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Uczestnikami naszego szkolenia byli pracownicy młodzieżowi z różnych organizacji funkcjonujących w Polsce oraz na Litwie i opierających swoją działalność na pracy z wolontariuszami. Główną tematyką szkolenia była praca z e-wolontariuszami.

Większość uczestników szkolenia ma doświadczenie w pracy z wolontariuszami, jednak tematyka e-wolontariatu dla niektórych była dotychczas zupełnie nieznana.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń ze swojej dotychczasowej pracy z wolontariuszami, ale również uzyskania informacji teoretycznych i praktycznych na temat pracy z e-wolontariuszami. Dzięki różnorodnym zajęciom dowiedzieli się, czym tak naprawdę jest e-wolontariat, czym różni się praca z e-wolontariuszami od pracy  z wolontariuszami w biurze, jak rekrutować, motywować, wspierać i koordynować pracę e-wolontariuszy.

powiekszeniepowiekszenie

Uzupełnieniem wiedzy przekazanej w trakcie warsztatów była wspólna praca nad stworzeniem materiałów zawierających zestaw porad dla osób chcących pracować z e-wolontariuszami. Przez 3 dni, uczestnicy podzieleni na grupy poszukiwali praktycznych informacji o różnych aspektach organizacji pracy z e-wolontariuszami. Dzięki temu mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, ale także opracować materiały, które pomogą także innym, którzy chcieliby oprzeć część swojej pracy na współpracy z e-wolontariuszami.

Efektem naszej ciężkiej pracy jest podręcznik zawierających zbiór praktycznych porad na temat efektywnej organizacji pracy e-wolontariuszy.

Podręcznik można pobrać z naszej strony internetowej (link do podręcznika), a także otrzymać drogą mailową po wcześniejszym kontakcie z naszą Fundacją. Mamy nadzieję, że zawarte w nim treści będą pomocne na wszystkich etapach pracy z e-wolontariuszami.

powiekszeniepowiekszenie

Oprócz ciężkiej pracy, uczestnicy naszego szkolenia mieli również okazję zwiedzić Lublin, uczestnicząc min. w grze miejskiej, podejrzeć pracę naszej Fundacji oraz integrować się z lokalną społecznością w trakcie wieczorów kulturowych.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Kolejnym etapem naszego projektu będzie przetestowanie w praktyce wiedzy zdobytej w trakcie szkolenia.
Po powrocie do swoich organizacji każdy uczestnik zrekrutuje 1 e-wolontariusza i będzie czuwał nad jego pracą.


E-wolontariusze z Polski i Litwy będą wspólnie pracować nad przygotowaniem materiałów o swoich krajach.TAK ZAPRASZALIŚMY NA SZKOLENIEDofinansowano w ramach
Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN


 
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ