04.10.2016 r., Lublin Zapraszamy na kursy języka polskiego i program integracyjny dla cudzoziemców EDS-FNS

Chcesz dobrze nauczyć się języka polskiego? Jesteś studentem z zagranicy, rozmawiasz po polsku, ale chcesz zdobyć certyfikat znajomości języka polskiego nawet na poziomie C1? Jeśli tak, to dołącz do naszego projektu "Polski. To rozumiem!".

Kto może wziąć udział w projekcie?

• student/studentka lubelskich uczelni, którzy są na 1 i 2 roku studiów dziennych I stopnia
    1 roku studiów dziennych II stopnia (magisterskich)
  • student/studentka (tryb dzienny) posiadająca prawo pobytu w Polsce (karta pobytu lub wiza typu „D”)
  • student zagraniczny spoza Unii Europejskiej

W ramach projektu oferujemy min.:

Kursy języka polskiego

- zajęcia skierowane są do studentów dziennych, którzy znają podstawy języka polskiego. Semestry zajęciowe kończą się egzaminami oraz wręczeniem certyfikatów. Kursy rozpoczną się w drugiej połowie października i będą trwać do czerwca 2017. Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu, po 2 godziny.

Program Adaptacji Kulturalnej

- kompleksowy program mający na celu pomoc uczestnikom projektu w zapoznaniu się z miastem, w którym studiują. Uczestnicy projektu wezmą udział w licznych aktywnościach, m.in. zwiedzaniu najważniejszych atrakcji historycznych i kulturalnych Lublina, udział w grze miejskiej, uczestnictwo w zajęciach związanych z kultywowanie polskich tradycji (np. wspólne lepienie pierogów).

Program Adaptacji Społecznej

- spotkania z doradcą zawodowym, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, poruszanie się po polskim rynku pracy, indywidualne sesje coachingowe, szkolenia z dress code obowiązującego na polskim ryku pracy, seminaria informacyjne w obszarze praw i obowiązków cudzoziemców, „Mini-słownik polskiego rynku pracy dla obcokrajowców” oraz adaptacja przedsiębiorcza (warsztaty dotyczące zakładania działalności gospodarczej przez cudzoziemców w Polsce).

Projekt będzie realizowany na terenie Lublina od XII 2015r. do IX 2017r.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

„Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach  Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji”.

Bezpieczna przystań

Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Formularz zgłoszeniowy:

Więcej informacji o projekcie można uzyskać kontaktując się z
 biurem projektu Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw,
ul. Przechodnia 4, II piętro, 20-003 Lublin,