EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


19-28.06.2016 Nasutów Międzynarodowe Szkolenie
"Młodzi na rynku pracy"
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniach 19-28.06.2016 w ośrodku szkoleniowym Dom Nasutów (o.Lublina) odbyło się międzynarodowe szkolenie "Młodzi na rynku pracy".

Szkolenie było koordynowane przez Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw i było realizowane w ramach projektu „Młodzi na rynku pracy” finansowanego ze środków programu Erasmus+ (KA2, Partnerstwa Strategiczne). W szkoleniu wzięły udział osoby na co dzień pracujące z młodzieżą z Polski, Malty, Włoch oraz Słowacji.

powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie

W trakcie szkolenia, uczestnicy zdobywali wiedzę o innowacyjnych metodach pracy z młodymi ludźmi, przekazywania im wiedzy oraz kształtowania właściwych podstaw wśród młodzieży, podstawach efektywnej komunikacji i pracy w zespole. Dzięki różnorodnym zajęciom rozwinęli także swoją kreatywność i przedsiębiorczość. Mieli także okazję uczestniczyć w modelowych warsztatach mających na celu kształtowanie kompetencji miękkich wśród uczestników takich zajęć. Każdy dzień poświęcony był 1 grupie kompetencji spośród grup zidentyfikowanych jako najbardziej potrzebne i jednocześnie najniżej oceniane przez pracodawców. 

powiekszenie powiekszenie

Szkolenie było również okazją do wymiany poglądów na temat rezultatów badań przeprowadzonych w pierwszym etapie realizacji projektu. Uczestnicy zapoznali się z wynikami badań na temat kompetencji miękkich, które są najbardziej pożądane przez pracodawców zatrudniających młodych ludzi, a jednocześnie oceniane przez tych pracodawców jako najsłabiej rozwinięte. Uczestnicy szkolenia mieli okazję do dyskusji na temat wyników przeprowadzonych badań i porównania ich z własnymi obserwacjami.

powiekszenie powiekszenie powiekszenie

Szkolenie było również okazją do wymiany doświadczeń na temat skutecznych metod pracy z młodzieżą, przekazywania jej pewnych wzorców, kształtowania postaw i pomocy w zdobywaniu umiejętności i kompetencji przydatnych w przyszłej pracy zawodowej.

powiekszenie powiekszenie

Poza ciężką pracą w trakcie warsztatów, uczestnicy zwiedzali także Lublin oraz Kazimierz Dolny, gdzie mieli okazję ćwiczyć kreatywność w trakcie takich aktywności jak gra miejska oraz warsztaty kuchni tradycyjnej.

powiekszenie


Witryna projektu: http://www.youth-competences.euPROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ